Zlepšite si vzťahy a načerpajte inšpiráciu. Toto je 7 dôvodov, prečo je skvelé najesť sa vonku

223
foto: Canva

Priznajme si, kto z nás nie je rád, ak môže vyskúšať nejakú novú reštauráciu a objaviť nové chute? Dôvodov, prečo navštevovať reštaurácie je neúrekom. My sme pri príležitosti dnešného dňa s milým názvom Medzinárodný deň najedzte sa vonku pripravili zoznam niekoľkých z nich. Poďme na to!

Medzinárodný deň najedzte sa vonku (anglicky International Eat Outside Day) sa oslavuje každoročne na konci augusta. Tento deň slúži ako podnet na to, aby ľudia trávili čas vonku a užívali si jedlo v prírode, na záhrade, na verejných priestranstvách alebo v reštauráciách s terasami. Zároveň je akousi pripomienkou toho, že leto sa blíži ku koncu, a preto si treba teplé dni leta a babieho leta užiť čo najviac.👇

👨🏻‍🍳Prehĺbite svoje vzťahy s blízkymi

Spoločné jedlo v reštaurácii umožňuje ľuďom zdieľať spoločný zážitok, ktorý môže prispieť k vzájomnému porozumeniu a spojeniu. Predstavte si romantickú terasu plnú teplých žltých svetielok, vynikajúce jedlo na tanieri, prípitok naliaty do oku lahodiacich pohárov. Svoju pozornosť delíte iba medzi jedlo a ľudí, s ktorými sedíte za jedným stolom.

Jedlo z reštaurácie na terase teda nielen že chutí výnimočne, ono dokonca aj podporuje pocit výnimočného puta medzi ľuďmi, čo si ho spoločne užívajú. Či už ide o romantické rande, oslavu narodenín s priateľmi či dokonca neformálnu pracovnú večeru, jedlo na vonkajšej terase bude pre vaše vzťahy veľkým plusom.

🫂Urobíte niečo pre svoje mentálne zdravie


ODPORÚČAME VÁM:

Ste zákazník reštaurácií?
Pozrite si denné menu v okolí. Ste majiteľ alebo manažér reštaurácie?
Pridajte sa na portál Menučka
a uverejňujte tu Vaše menu.
Priama registrácia tu.

Jedlo vonku dokáže podľa psychológov takmer úplne eliminovať drobné stresové faktory, s ktorými sme sa stretli počas dňa. Naše mentálne zdravie dokáže v pozitívnom slova zmysle ovplyvniť mnohými faktormi. Patrí medzi ne napríklad užšie spojenie s prírodou a zelenou farbou, ktorá preukázateľne znižuje tlak a zlepšuje našu mentálnu pohodu.

Počas jedla dokážeme tiež načerpať vitamín D a ďalšie dobroty zo slnka. Vychutnanie si jedla vonku poskytuje príležitosť precvičiť si všímavosť a pocit akéhosi ukotvenia v reálnom čase. Ak jete vonku s priateľmi či rodinou, aj utužovanie sociálnych vzťahov spomínaných v predošlom odstavci robí dobre našej mysli. Podobne ako zmena prostredia, napríklad počas pracovného dňa. Uvedomili ste si, ako veľmi oddýchnutý ste sa vrátili do kancelárie po tom, ako ste si vychutnali obed na slniečku?

foto: Canva

🫰Podporíte miestnu ekonomiku

Ak si vyberiete jedlo v miestnej reštaurácii, podporíte tým miestnych podnikateľov a podniky. Peniaze investované do miestnych firiem zostávajú v komunite a prispievajú k rastu lokálneho hospodárstva. Preto majú podniky práve počas letných mesiacov a otvorených terás šancu zarobiť si najviac. Ľudia majú potrebu sa viac socializovať, stretávať sa vo väčších skupinách a jesť jedlo o trochu neskôr ako zvyčajne.

🍝Načerpáte inšpiráciu na domáce varenie

Hmmm, čo takto ochutnať v podnikoch letné špeciály? Drinky s ľadovou drťou a ovocím, lahodné šaláty z miestnych, lokálne dopestovaných surovín či napríklad jedlé kvety na tanieri? Reštaurácie s terasami môžu prilákať návštevníkov a turistov, ktorí chcú ochutnať miestne špeciality a kultúru. Týmto spôsobom prispievajú k rozvoju miestneho turistického ruchu, no zároveň poskytujú aj obrovské množstvo inšpirácie svojim návštevníkom. Už viac nehrozí, že nebudete vedieť, čo uvariť!

🍳Zapojíte viac fantázie

Tento bod sa týka jedenia vonku, ktoré si pripravíte sami. Najmä počas horúcich letných dní je nutné zapojiť viac fantázie. Ktoré jedlo sa nám nepokazí? Ako ho čo najpraktickejšie, no zároveň atraktívne zabaliť a naservírovať? Ktorý riad so sebou zbaliť, aby nebol príliš objemný či ťažký, no aby nám z neho chutilo a vyzeral dobre? Kempingové či jednoducho outdoorové varenie môže byť obrovskou výzvou. Načerpajte inšpiráciu v našom nedávnom článku a zistite, ako jednoducho urobiť z jedla v kempingu taký malý glamping.

🫧Odpočiniete si od umývania riadu

A to platí najmä v prípade, ak sa rozhodnete stravovať v reštaurácii. Odpadne vám povinnosť vymyslieť, nakúpiť a následne navariť jedlo. No azda najviac poteší, že nikto nebude musieť nakladať riad do umývačky, prípadne ho umývať ručne. Ak by vás žiadne z predchádzajúcich dôvodov nepresvedčili, sme si istí, že tento jeden zaboduje.

🥥Získate mnoho nových zážitkov

Či už ide o jedlo vonku na terase v reštaurácii alebo kempingové varenie, prípravu pukancov na kino pod hviezdami či varenie kávy z moka kávovaru, jedlo vonku rovná sa zážitok. Počas väčšiny roka sa stravujeme vo vnútri, a aj takéto jedlo má svoje čaro. Jeho príprava a konzumácia pod holým nebom však so sebou vždy prináša unikátnu atmosféru, na ktorú sa tešíme celý deň. Ozaj, viete, prečo nám je tak dobre pri ohni a prečo väčšina z nás obľubuje chuť jedla pripraveného na ohni?

zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin