Zemianska kúria v Chalúpkove je ako stvorená pre rodinné i firemné akcie

4454

Zemianska kúria v dovolenkovom komplexe Chalúpkovo si, napriek svojej krátkej existencii, svojou kvalitou získala mnoho zákazníkov. Dôvodom je nielen skvelá poloha neďaleko hlavnej cesty medzi Ružomberkom a Liptovským Mikulášom, ale i nie príliš okukaný koncept reštaurácie. Ten vychádza zo spojenia tradičnej slovenskej kuchyne, modernej sezónnej ponuky a plnohodnotných jedál pre vegetariánov či alergikov. To všetko pripravia kuchári nielen pre svojich ubytovaních hostí ale i pre ostatných návštevníkov reštaurácie či pre rodinné alebo firemné eventy. 

To najlepšie pre rodinky s deťmi

Celé Chalúpkovo je orientované na rodiny s deťmi, takže ani v kúrii na detičky nezabudli. Nielen pri tvorbe detskej časti menu, kde pre najmenších hostí ponúkajú okrem tradičných palaciniek aj jedlá vhodné pre deti ale i alergikov či hostí so špeciálnymi požiadavkami, ktoré personál ochotne na požiadanie splní. Samozrejmosťou sú jedlá, pripravované z čerstvých, najmä lokálnych surovín, ale i pri úprave prostredia v areáli. Nedávnou novinkou pre malých hostí je najväčší exteriérový i interiérový detský kútik v okolí.  Keďže kúria je situovaná mimo rušných mestských ťahov – v Liptovskej Štiavnici, o pobehujúce ratolesti nemusíte mať žiadne obavy.

Kúria ponúka množstvo aktivít pre najmenších hostí

Poctivá vegetariánska kuchyňa

Práve v prípade vegetariánskej kuchyne sú časy, kedy v menu pre vegetariánov na prvom mieste figuroval vyprážaný syr a samozrejmosťou boli bryndzové halušky so slaninkou, už dávno preč. Našťastie. V kúrii si milovníci vegetariánskej kuchyne môžu pochutnať na bezmäsitom predjedle caprese či polievke cesnačke, viacerých druhov chutných cestovín, no vyberú si i zo zeleninových šalátov i múčnych jedál či dezertov. Z jedálneho lístka si tak vyznávači bezmäsitej stravy môžu vyskladať štvor- či päťchodové kompletné menu.

Oslavy, svadby i kongresy na mieru


ODPORÚČAME VÁM:

Ste zákazník reštaurácií?
Pozrite si denné menu v okolí. Ste majiteľ alebo manažér reštaurácie?
Pridajte sa na portál Menučka
a uverejňujte tu Vaše menu.
Priama registrácia tu.

Ak hľadáte miesto na rodinnú oslavu, firemný teambuilding či konferenciu, v priestoroch Zemianskej kúrie je tu pre vás školiaca miestnosť s kapacitou až 100 miest, ktorá sa v prípade vašich požiadaviek dá rozdeliť na dva menšie priestory po 50 miest. Pre menšie semináre je zas vhodný salónik pre 30 osôb, spolu vie kúria vďaka prispôsobeniu i ďalších priestorov ponúknuť až 200 miest s variabilnými druhmi sedenia. Aj pre kongresové účely je pripravený kompletný gastronomický servis a, samozrejme, ubytovanie v dreveničkách v Chalúpkove.

Kongresové priestory

I pre rodinné oslavy je kúria v Chalúpkove ako stvorená. Oslavy okrúhlych narodenín či krstiny v romantických priestoroch kúrie s kompletným servisom od prípravy menu až po zabezpečenie hudobnej produkcie sú tu samozrejmosťou. Ak chystáte v rodine svadbu, v Chalúpkove ju môžete pripraviť, ako sa hovorí, od A po Zet – aj s obradom pod holým nebom alebo v neďalekom kostolíku v Ludrovej, s noblesnou hostinou i svadobnou zábavou v Zemianskej kúrii. Aj v tomto prípade platí – nebojte sa povedať personálu o svojich želaniach – pripravia vám menu na mieru podľa vašich špeciálnych požiadaviek. Podľa hesla, ktorým sa v Chalúpkove riadia – “nič nie je nemožné” sa tak s ubytovaním pre svadobných hostí v štýlových dreveničkách vaša svadba stane naozaj nezabudnuteľnou.

Krásna svadobná tabuľa v Zemianskej kúrii

Romantické ubytovanie

Kompletne vybavené dreveničky v Chalúpkove ponúkajú dokonalý oddych v nádhernom prostredí dolného Liptova. Pre väčšie súkromie si môžete vybrať milú útulnú dreveničku pre maximálne 4 osoby, no Chalúpkovo ponúka ubytovanie aj pre väčšie skupiny až do 9 osôb, takže si vyberie každý, či už hľadáte romantický pobyt v krásnej prírode alebo potrebujete pekné ubytovanie pre vaše pracovné aktivity. Nech je vaša voľba akáklvek, každá chalúpka ponúka dostatočný pocit súkromia.

Priestory nového wellness centra

Okolie Chalúpkova ponúka tiež množstvo outoorových aktivít, takže neváhajte a príďte chuť dolného Liptova vyskúšať na vlastnej koži.

Zdroj fotografií: www.chalupkovo.sk
zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin
Sledujte nás na Facebooku