Začala sa revolúcia v stravovaní! Food Revolution Day Jamie Olivera sa blíži

3325
zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin

Food Revolution Day je výzva pre školy, škôlky, organizácie, firmy, komunity či jednotlivcov, aby v tento deň (a nielen tento) venovali svoj čas a pozornosť tomu čo budú konzumovať, aby zdieľali svoje skúsenosti s ostatnými, podelili sa o zážitky, recepty či posunuli ďalej svoje skúsenosti ako zdravšie a zodpovednejšie pristupovať k stravovaniu. Food Revolution Day celosvetovo organizuje Jamie Oliver Food Foundation prostredníctvom svojich Ambasádorov. V Košiciach organizuje už 21. mája tento event žijemeFRESH a Varíme inak, už po druhýkrát. O tejto výnimočnej akcii v Košiciach nám viac porozprávala jeho spoluorganizátorka Janka Chytráčková.

Janka Chytráčková Food Revolution Day Košice
Janka Chytráčková – spoluorganizátorka Food Revolution Day v Košiciach

Kde a kedy sa koná Food Revolution Day?

Food revolution day Košice 2016 sa koná 21. mája 2016 v Kulturparku, v galérii Alfa. Začiatok podujatia je o 10:00, kedy začíname školou varenia- pečenie domáceho chlebíka a končíme 17:00 žrebovaním cien, kde sú zapojení všetci návštevníci, ktorí na podujatie prídu. Hlavnou cenou je Dovolenka v hodnote 300€ od CK FRANKA TOUR.

Ste zákazník reštaurácií? Pozrite si aké je dnes denné menu vo Vašom okolí. 

Ste majiteľ alebo manažér reštaurácie? Pridajte sa na portál Menučka 
a uverejňujte tu Vašu aktuálnu ponuku jedál a denného menu. 
Priama registrácia tu.

Čo zažijú a (hlavne) ochutnajú návštevníci ?

Tešíme sa, že môžeme vašim chuťovým pohárikom a mlsným jazýčkom na Food revolution day Košice predstaviť lokálnych výrobcov. Predstavia sa napríklad bio čokoládky Forra, Zlatý vŕšok, Strudel house, zrnkova.sk, Powerlogy, Štrbské Presso, Sladký Košík, tyčinky MARVA, spolu vyše 25 rôznych vystavovateľov.

Aký program je pre milovníkov chutného jedla pripravený?

Počas Food revolution day Košice 2016 sa určite nebudete nudiť! Práve naopak, nebudete vedieť kam skôr

  • Pripravili sme pre vás na celý deň Školu varenia, ktorú povedie Jozef Hromják (šéfkuchár a člen Národného tímu kuchárov) a Tomáš Jakab (držiteľ ocenenia VÍŤAZ Košický kuchár 2015).
  • Aby ste si jedlo vychutnali, máme pripravené  v programe besedy, panelové diskusie s odborníkmi na zdravú výživu, foodblogermi, ocenenou absolútnou Podnikateľkou Slovenska 2013.
  • Dozviete sa viac o etikete stolovania od Miriam Mikovej a budeme aj krstiť knihu Ako ušetriť pri nákupe v potravinách, ktorej autorkou som ja a krstiť bude Dohliadač.sk.
  • Sme veľmi radi, že v Košiciach práve počas Food revolution day môžeme predstaviť fantastických lokálnych výrobcov chutných produktov. Niektorí na tomto podujatí budú mať svoju premiéru (uvidíte ich a ochutnáte ich mňamky exkluzívne prvý krát).

 

Food Revolution Day - Janka Chytráčková
Janka Chytráčková má množstvo aktivít, okrem iného napísala tiež e-book o efektívnom nakupovaní v potravinách a tiež prevádzkuje web žijemeFRESH.sk.

Čo môžem urobiť, ak chcem podporiť myšlienku Food revolution Day Jamie Olivera ?

Považujeme za česť, že môžeme hrdo reprezentovať myšlienku zdravého stravovania Jamie Olivera na Slovensku ako Food Foundation Ambasádori. Možností ako podporiť myšlienku Food revolution je viacero:
1. Príďte na udalosť Food revolution day do Kulturparku Košice 21.mája 2016
2. Podpíšte petíciu na stránke Food revolution
3. Dajte vedieť o tejto oslave jedla známym

Vstupenky si zakúpite priamo na mieste v Kulturparku Košice 21.mája 2016 za 2€ .

Kto sa spolupodieľa na podujatí?

Sme nadšení, že toto podujatie zaujalo spoločnosti, ktoré sú spoločensky zodpovedné, zaujímajú sa o zdravý životný štýl a chutné kvalitné jedlo. Spoločnosť CK FRANKA TOUR ponúka už 21. sezónu klientom dovolenky plné zážitkov a skvelého jedla. A aby sa návštevníci podujatia mali možnosť tešiť na leto, tak urobíme obrovskú radosť hlavnou cenou jednému z nich, aby si mohol vychutnať zahraničnú kuchyňu v niektorom z krásnych prímorských miest. Ďalší návštevníci budú mať možnosť získať poukážky na dovolenku podľa vlastného výberu. Sme radi, že akciu podporila Ryba Košice, ktorá oslavuje 70. výročie. Produktovou radou Kvalitné ryby ponúka široký výber rýb sladkovodných aj morských rýb. Idea podpory zdravého životného štýlu a budovanie zdravých návykov pri stravovaní nielen detí bola myšlienka, ktorá nás spojila.

Kto každý podporuje Food revolution Day ?

Food revolution day je hlavnou aktivitou a vyvrcholením hnutia Food Foundation svetoznámeho šéfkuchára Jamie Olivera. Okrem neho sa do tejto celosvetovej oslavy jedla zapájajú Ambasádori vo všetkých krajinách sveta. V Košiciach túto myšlienku podporujú Food Foundation Ambasádori: Ja – Janka Chytráčková, Tomáš Bomba, Tomáš Jakab, vystavovatelia, partneri podujatia a ďalší. Záštitu nad podujatím prevzal primátor mesta Košice MUDr. Richard Raši, PhD., MPH.

Aj my sa tešíme, že si spoločne vychutnáme kvalitné a chutné jedlo pod záštitou Ambasádorov Food Foundation Jamie Olivera. Pozývame všetkých, ktorých táto téma zaujala, stráviť príjemný deň plný zdravého jedla a informácií o zdravšom životnom štýle do Košíc. 

Podrobné informácie k podujatiu nájdete na: http://zijemefresh.sk/lead/food-revolution-day-kosice

Zdroj foto: Janka Chytráčková

Food Revolution Day Košice
Zažite celosvetovú oslavu chutného jedla 21. MÁJA 2016 v Košiciach.

Food Revolution Day Jamie Oliver Košice - Janka Chytráčková, Jozef Hromják, Tomáš Jakab

Na Food Revolution Day Jamieho Olivera v Košciach uvidíte aj tieto osobnosti: Janka Chytráčková, Jozef Hromják, Tomáš Jakab

 

Food Revolution Day Jamieho Olivera v Košiciach podporili:

Food Revolution Day Jamieho Olivera v Košciach - partneri

 

zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin

sledujte nás na:

FacebooklinkedininstagramFacebooklinkedininstagram