Z východu na západ: Zavítajte s nami do tých najlepších barov na Slovensku

1158
najlepšie bary na Slovensku
foto: Michalska Coctail Room & Záhir

Hocikde sa budete nachádzať, vždy to budete mať takpovediac na skok do dobrého a štýlového baru. Hoci je naša krajina malá, môže sa pýšiť mnohými podnikmi svetového formátu. Spoznajte s nami tie najlepšie bary na Slovensku, ktorých návštevu určite nebudete ľutovať.

Po dlhom dni či týždni dobre padne stretnutie s priateľmi v bare. Pozorovať prípravu alkoholických alebo nealkoholických drinkov, ktoré sú často doslova umeleckými dielami, umocňuje pocit dobrej nálady a uvoľnenia. Ak ste v dobrej spoločnosti a vediete zaujímavý rozhovor v štýlovom priestore, v prítmí doplnenom vkusnými doplnkami a svetlami, z návštevy baru sa stane skutočný zážitok. Ktoré najlepšie bary na Slovensku by ste mali zaradiť na svoj cestovateľský bucket list? Niektoré z nich sa dokonca dostali na listinu 50 najlepších barov sveta!

🥃The Cuba Libre Rum & Cigar House Košice

foto: FB Cuba Libre Košice

Košice očarujú moderným konceptom, ktorého hlavná myšlienka je založená na dokonalom prepojení rumu a cigár. Ideálne miesto pre vaše zážitky ponúka The Cuba Libre Rum & Cigar House, v ktorom sa nachádza viac ako 60 druhov ručne šúľaných cigár a vyše 130 druhov rumov z celého sveta, medzi nimi aj na Slovensku menej dostupné kúsky. Pohodlne sa usaďte do kožených kresiel a nasajte príjemnú atmosféru tohto baru, ktorý sa vo všetkom vyrovná barom vo veľkých svetových metropolách.

🍣Lobby Bar Košice

foto: FB Lobby Košice

Unikátny Lobby bar sa nachádza v centre mesta Košíc, priamo v obľúbenom v nákupnom centre Aupark a pýši sa svojou osemročnou tradíciou. Jeho návšteva vám sprostredkuje chuťové potešenie nie len kvalitnými drinkami a vystylovanými ľadovými kávami, ale aj neuveriteľne chutnou ázijskou kuchyňou či na mieru vytvoreným sushi setom servírovaným na drevenej doske. O dotvorenie tohto unikátneho momentu sa postará perfektne doladená hudba s príjemným a profesionálnym servisom.

☘️Dublin Cafe Prešov

foto: FB Dublin Cafe

Dublin Cafe v krajskom meste Prešov je priestor, ktorý je dobre známy mnohým baristom, najmä tým z východného Slovenska. Za konceptom s atmosférou útulného Írska stoja Tomáš a Anna Ribovičovci, ktorí svoju prácu nadovšetko milujú. Dublin Cafe bola najskôr iba kaviareň, ktorá sa postupne prepracovala medzi najlepšie kaviarne na Slovensku a jej baristi získali viacero ocenení. Dnes si v štýlovom priestore pochutnáte aj na výnimočných drinkoch, čo Dublin Cafe právom zaradilo na listinu medzi najlepšie bary na Slovensku.

🪴#RUINbar Banská Štiavnica

foto: FB RUINbar

Je podnik atraktívny aj napriek tomu, že sa nachádza medzi ošapranými múrmi? Odpoveď znie, že je do veľkej miery atraktívny práve preto. RUINbar v centre mesta Banská Štiavnica patrí k obľúbeným cieľom tých, čo si chcú v našom historickom mestečku vychutnať ľahké a svieže drinky. RUINbar, Limpacherov dom – ako je pomenovaný podľa svojho pôvodného majiteľa – je postavený nad prekopaným podzemím popretkávanom chodbami až na sedemnástich úrovniach. Mali ste už šancu ho niekedy navštíviť?

:Incité boutique cafe & bar Kremnica

foto: FB Incité Kremnica

Kremnica je krásna sestra Banskej Štiavnice. Aj keď je menej obľúbená, na krátky výlet či romantický výlet rozhodne má čo ponúknuť. Medzi iným aj moderné a voňavé koncepty, ku ktorým :Incité boutique cafe & bar určite patrí. Koncept podniku za ktorým stojí barman a barista Róbert Palík, má priamo určené priority – poctivý prístup, kvalita a ľudskosť. Snaží sa priniesť občanom malého mesta možnosť gastronomického štandardu veľkomiest, zdvihnúť gastronomickú gramotnosť a urobiť z Kremnice lepšie miesto pre život.

🥫Pancha Skybar Žilina

foto: FB Pancha Skybar

Pre tých, ktorí majú radi život a zábavu. Tak znie motto žilinského skybaru Pancha, z ktorého priam srší modernosť 21. storočia. Hrá sa s farbami, svetlami a neuveriteľným výhľadom, aby dosiahol svoje miesto medzi top barmi na Slovensku. A darí sa mu vynikajúco – napríklad len unikátny strop vytvorili z 20 000 plechoviek a jeho jedinou úlohou je pohrať sa s vizuálnym vnímaním hostí prostredníctvom videomappingu a projekcií.

🕰️Záhir Nitra

foto: FB Záhir

Až 3 slovenské bary sa dostali na svetový cestovateľský zoznam 2021. Medzi ne patrí aj výnimočný nitriansky Záhir pod vedením skúseného profesionálneho barmana Ľuboša Rácza. Ten o svojej skúsenosti s barmanským povolaním pútavo rozprával napríklad na (ne)konferencii Gastrolove v piešťanskej Elektrárni. Súčasťou konceptu tohto unikátu je aj denná prevádzka s kvalitnou kaviarňou a druhý bar, ktorý nedávno otvorili v obchodnom centre Promenáda. Ako jeden z mála barov na Slovensku ponúka Záhir aj rozvoz drinkov v Nitre a okolí.

🍸Hedon coffee & cocktails Trnava

foto: FB Hedon coffee & cocktails

Manifestom baru Hedon coffee & coctails je pracovať s poctivými a prémiovými surovinami a pretavovať ich do prvotriednych cocktailov. Hedon je celodenná prevádzka, takže na svoje si prídu aj priaznivci kvalitnej kávy, chutných dezertov a lahodných barových snackov. Hedonizmus je filozofický smer, etické učenie, podľa ktorého je dobro to, čo ľuďom poskytuje rozkoš alebo ich zbavuje utrpenia. Podľa tohto učenia je ľudské konanie motivované výlučne snahou získať slasť a vyhnúť sa strasti. A presne o to sa majitelia baru Hedon po celý čas snažia.

🍾Mirror Bar Carlton Bratislava

foto: FB Mirror Bar

Medzi TOP 3 najlepšie bary na Slovensku sa zaradil aj luxusný Mirror Bar Hotela Carlton v Bratislave. Srdcom a hlavou Mirror Baru je Peter Marcina, manažér baru a držiteľ niekoľkých profesných ocenení s vášňou pre najvyššie koktejlové umenie. Spolu so svojím tímom stvoril v noblesnom historickom interiéri hotela Carlton dokonalý svet zmyslového zážitku nápojovej gastronómie. Každý servírovaný kokteil má vyladenú kompozíciu chutí a je podávaný v originálnom servise. Ak túžite po neobyčajnom zážitku, Mirror Bar by ste rozhodne nemali obísť.

🇺🇸Antique American bar Bratislava

foto: FB Antique American bar

TOP 3-ku najlepších barov na Slovensku v roku 2021 v našom prehľade uzatvára Antique American bar na Rybárskej bráne 2 v Bratislave. Miesto sa pýši vytvorením retro dojmu ako vystrihnutého z amerických kultových filmov. Antique American Bar otvoril Karol Szász, ktorý stojí za viacerými gastro podnikmi, spolu s Erikom Lorinczom, ktorý robí skvelé meno našej krajine na pozícii hlavného barmana v slávnom londýnskom bare The Savoy.

🍹Michalska Coctail Room

foto: FB Michalska Coctail Room

Prehľad uzatváram ďalším vynikajúcim bratislavským barom, ktorý stoja za návštevu. Ide o takzvaný speakeasy, teda tajný bar, do ktorého nie je ľahké sa dostať bez pomoci či navigácie. Presnú lokáciu nenájdete ani na ich internetovej stránke. Známe však je, že do Michalska Coctail Room môžete vstúpiť len cez skriňu, presne ako v kultovej Narnii. Napriek tajnému vchodu patrí bar k známym miestam, kde máte počas piatka a soboty problém nájsť si voľné miesto na posedenie s priateľmi.

zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin
referencie