Villa Regia Košice ponúka voňavé vianočné menu: Spojte návštevu trhov a tohto príjemného podniku

790
foto: Villa Regia / FB Košice - Staré Mesto / Marek Zeleňák

Premýšľate, aké vianočné trhy v dojazdovej vzdialenosti by ste ešte tento rok mohli stihnúť? Máme pre vás skvelý tip. Košice budú voľba, ktorú určite neoľutujete. Pri nasávaní krásnej vianočnej atmosféry v historickom centre sa zastavte zohriať v príjemnej reštaurácii Villa Regia.

A ak docestujete z väčšej vzdialenosti, môžete si tu aj rovno objednať izbu a prespať. Villa Regia totiž nie je len reštaurácia, ale aj rodinný penzión s vynikajúcim hodnotením. Ale nepredbiehajme sa pozrime sa na to, čo môže táto košická reštaurácia ponúknuť, pekne poporiadku.

Villa Regia je súčasťou histórie Košíc

Dvojposchodový dom na Dominikánskom námestí, teda v samom srdci druhého najväčšieho mesta na Slovensku, je renesančnou stavbou z druhej polovice 17. storočia. V medzivojnovom období boli majiteľmi Havrillayovci, významná košická rodina. Neskôr, v roku 1927 sa spomína v zachovaných dokumentoch ako majiteľ Béla Havrillay, v rokoch 1929 -1934 zase jeho potomok Adalbert Havrillay. V jednej časti domu sa v roku 1927 nachádzal obchod so zaujímavým názvom „Predajňa praženej kávy“.

Villa Regia Košice
foto: Villa Regia

Tvár košického námestia teda táto budova formovala ešte dávno predtým, ako sa z nej stala reštaurácia s penziónom Villa Regia. Tá vznikla v roku 2002 a dnes patrí medzi obľúbené košické reštaurácie. Prostredie spríjemňuje vkusne a tradične zariadený interiér. Posedenie v pohodlných boxoch zanecháva pocit útulnosti a súkromia, ktorého atmosféru dokresľuje vidiecky kozub a škripot drevenej podlahy.

Súčasťou reštaurácie je súkromný salónik s kapacitou do 26 osôb, vhodný na všetky druhy rodinných či súkromných akcií. O skvelú kuchyňu sa tu stará šéfkuchár Ladislav Miľo so svojím tímom.

Villa Regia Košice
foto: Villa Regia

Zaujíma vás gastronómia v regióne Košice? Objavte viac informácií a tipov na TOMTO ODKAZE »

Objavte rodinný penzión so skvelou polohou

Nad reštauráciou sa nachádza malý útulný penzión s kapacitou 7 izieb, ktorý bol dostavaný v roku 2009. Izby ponúkajú pohodu a komfort, ktoré vládnu v penzióne na každom kroku. Je zariadený v teplých farbách s láskou k umeniu a kráse.

Celková ubytovacia kapacita je tu 13 lôžok a 3 prístelky. Izby sú zariadené masívnym nábytkom, s vlastnou kúpeľňou a sociálnym zariadením. Majitelia sa skutočne snažia a svoju prácu milujú, a tak k penziónu pribudli 2 nové apartmány. Sú to VIP APARTMÁN a APARTMÁN DELUXE, situované asi 50 metrov od penziónu.

Villa Regia Košice
foto: Villa Regia

Denné menu aj špeciálna vianočná ponuka

Reštauráciu Villa Regia máme radi z viacerých dôvodov. Jedným z nich je aj ten, že ponúka vždy vyvážené a chutné denné menu, ktoré môžete sledovať práve na našom portáli menucka.sk/villa-regia. Každý pracovný deň v čase od 11:00 do 15:00 hodiny si môžete v cene 9,90 € dopriať polievku a hlavné jedlo. Väčšinou ide o tradičné kombinácie chutí v modernom prevedení, ktoré ulahodia milovníkom rýb a mäsa.

V mesiaci december si pre vás najviac pripravili špeciálne vianočné menu, ktoré rozhodne stojí za to ochutnať. Ak sa rozhodnete ísť objaviť prekrásne Košice práve v predvianočnom období, naša rada znie – urobte si rezerváciu vo Villa Regia. Pochutnáte si tu napríklad na vianočnej (nepôstnej) kapustnici, vyprážanej tmavej treske obalenej v praclíkoch či kačacích prsiach s hubovými pirohami:

Villa Regia vianočné menu

Vyhrajte s nami poukážku do Villa Regia a ďalšie ceny

Nie je náhoda, že Villa Regia je jednou z reštaurácií, ktoré sa zapojili do našej veľkej vianočnej súťaže. Do 2. januára máte u nás možnosť súťažiť o krásne ceny. Jednou z nich je práve voucher do tejto reštaurácie v hodnote 50 €. Ako sa do súťaže zapojiť?

Nemusíte sa báť žiadnych zložitých pravidiel ani háčikov, my v Menučka totiž máme radi jednoduchosť, priamosť a férovosť. Pri každej súťažnej otázke (postup nižšie) nájdete aj link, na ktorom si viete ľahko pozrieť správnu odpoveď. Chce to len trochu snahy a pozornosti. A tak má šancu na výhru každý z vás rovnakú. Poďte sa teraz pozrieť na to, aké sú pravidlá veľkej vianočnej súťaže:

Veľká vianočná súťaž

  • Dôležité je otvoriť si tento link, na ktorom nájdete samotnú súťaž. V ňom na vás následne čaká 17 jednoduchých otázok, pričom každá otázka súvisí alebo sa nejako týka jednej z výhier. Napríklad v otázke č. 1 máte napísať, Ktoré tri reštaurácie z ponuky online obchodu Darčekové vouchery by ste vy radi dostali ako vianočný darček? Následne vďaka odpovedi na túto otázku môžete vyhrať voucher v hodnote 50 € na nákup podľa vášho výberu v internetovom obchode Darčekové vouchery.
  • Súťaž trvá od 5. 12. 2023 a zapojiť sa môžete až do 2. 1. 2024
  • Odpovedať nemusíte na všetky otázky, ale len na tie, o ktorých cenu máte záujem. Pokojne tak môžete vyplniť odpovede napríklad pri otázkach č. 1, 8, 14 a 19 a súťažný formulár odoslať.
  • Jeden email sa môže do súťaže zapojiť práve raz.
zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin
reklama