Viac zábavy a viac dobrého jedla? Máme pre vás 10 skvelých nápadov na aktivity pre páry či celé partie

819

Mať poruke zoznam aktivít, vďaka ktorým zažijete kopec zábavy so svojou polovičkou či priateľmi, je na nezaplatenie. A čo by ste povedali na to, ak by všetky tieto aktivity boli prepojené s jedlom?

Súťaž v príprave drinkov

Plánujete grilovačku s priateľmi a premýšľate nad tým, ako si spestriť čas? Pripravte stôl s rôznymi druhmi alkoholu, likérov, sirupov a ovocia a hosťom dajte úlohu – nech namiešajú vlastný drink a vymyslia mu značný názov. Následne sa môžete pustiť do ochutnávania drinkov a vybrať víťaza. Tu sa skutočne fantázii medze nekladú.

Zdroj: Canva

Jedlo iba v jednej farbe

Túto aktivitu môžete spraviť na viac spôsobov. Pripravte s kamarátmi večer, na ktorý prinesie každý jedlo iba v jednej farbe. Alebo sa chystáte s vašou polovičkou na celodenné rande? Ráno si vylosujte farbu, napríklad červenú, a celý deň jedzte iba jedlá, ktoré musia obsahovať túto farbu.

Recepty z dvoch ingrediencií

Nechce sa vám počas leta vymýšľať komplikované recepty? Tak si celý deň varte jedlá, ktoré pozostávajú iba z dvoch ingrediencií. Na internete nájdete množstvo inšpirácie, už si stačí len vybrať. Skúste napríklad brownie z vajec a čokolády, pečivo z múky a jogurtu či lievance z vajíčka a banánu.

Spravte ochutnávku vína so zatvorenými očami

Alebo pokojne piva, syrov, sladkostí… Je to už len na vás, pre čo presne sa rozhodnete. Základom je pripraviť pre súťažiacich šatku na zakrytie očí, aspoň 5 druhov ochutnávok a môžete sa pustiť do tejto vtipnej aktivity. A nezabudnite medzi ochutnávky pridať aj jedno prekvapenie, napríklad smradľavý syr, pikantnú čokoládu a podobne.

Sushi večer

Patríte vy, váš partner/partnerka či celá partia k milovníkom sushi? Tak zabudnite na klasické guláš párty a spravte si večer, počas ktorého budete pripravovať rôzne druhy sushi. V tomto prípade však radšej stavte na kvalitu a zabezpečte si čerstvé ingrediencie, ktoré sú základom. Pokojne si môžete dať opäť súťaž v tom, kto pripraví najlepšie či najoriginálnejšie sushi.

Zdroj: Canva

Solo date – rande osamote

Tráviť kvalitný čas sám so sebou nevie len tak hocikto, no pritom je to skvelý spôsob, ako prísť na nové myšlienky a uvedomiť si rôzne veci, ktoré sa vám v živote dejú. Preto ak ste milovníkom dobrého jedla, vyrazte na sólo rande! Vezmite sám / samú seba do kina a na večeru, do kaviarne a na dlhšiu prechádzku alebo vyrazte na výlet do najbližšieho mesta a nechajte sa vtiahnuť do každého obchodíku, každej reštaurácie či kaviarne, ktoré vás na prvý pohľad zaujmú.

Počas týždňa musím ochutnať…

Ste na dovolenke s najlepšou kamoškou či trávite čas doma so svojou polovičkou? Napíšte si zoznam jedál alebo surovín, ktoré ste nikdy neochutnali a pustite sa do toho! Dajte si záväzok, že každý deň počas celého týždňa ochutnáte aspoň jednu novinku. Možno budete prekvapení, aké nové chute zase raz objavíte.

Vydajte sa na cestu okolo sveta

Jasné, opäť tu máme aktivitu spojenú s ochutnávaním jedla. Ale veď také aktivity máme my, gurmáni, najradšej, no nie? Tentoraz sa s priateľmi dohodnite, že si spravíte cestu okolo sveta. Každý musí pripraviť jedlo typické pre krajinu, ktorú si vylosuje. Nezabudnite na zoznam pridať Mexiko, Taliansko, Francúzsko, Japonsko, Indiu, Maďarsko, Rakúsko či Slovensko.

Zdroj: Canva

Vyrobte si vlastnú zmrzlinu

Pokiaľ nemáte zmrzlinovač, žiaden strach. Zmrzlina sa dá vyrobiť aj s použitím klasického mixéra a kociek ľadu. Síce nebude taká krémova ako zmrzliny z tých najlepších prevádzok na Slovensku, no ak si do nej pridáte vašu obľúbenú ingredienciu, určite si pochutíte. Zapojte svoju fantáziu, skúste netypické kombinácie či ingrediencie, ktoré ste doposiaľ neskúšali.

Vyberajte si so zatvorenými očami

Opäť aktivita, ktorú môžete využiť počas celodenného výletu v meste, keď máte v pláne ochutnať čo najviac dobrôt. No povedzme si pravdu, často to skončí tak, že z menu si vyberieme jedlo, ktoré dobre poznáme alebo ktoré nám je známe. Zmeňte to! Pri výbere si zatvorte oči a nechajte to na váš prst a na to, na čo náhodne ukáže. Poprípade si so sebou vezmite hraciu kocku. Je na jedálnom lístku veľa jedál? Hoďte kockou 3x, spočítajte spadnuté čísla. Vyšlo vám napríklad číslo 7? Tak si objednajte jedlo číslo 7 z menu.

To je len niekoľko nápadov na to, ako si kvalitne spestriť váš čas počas leta, utužiť vzťahy, ochutnať dobré jedlo a poriadne sa zabaviť. Ešte máme pre vás jeden tip na aktivitu s priateľmi – spoločenské hry s témou jedlo! Že takéto hry nepoznáte? Inšpirujte sa naším nedávnym článkom, v ktorom sme pre vás pripravili zoznam tých najobľúbenejších hier.

zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin
referencie