zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin

Jeseň sa nám spája s krásne sfarbenou prírodou, príjemne chladivým počasím, vôňou hríbov a, samozrejme, s kačacími a husacími hodami. Aj slovenské reštaurácie vedia, že tieto dobroty sú na tanieri veľmi obľúbené, a preto pre svojich zákazníkov pripravujú rôzne kačacie a husacie variácie. A my vám aj tento rok prinášame veľký prehľad reštaurácií, kde si tieto jesenné dobroty môžete vychutnať.

BRATISLAVAPEZINOKŽILINA KOŠICETOPOĽČANYTRENČÍNPRIEVIDZA

BRATISLAVA

Kozia brána

Reštaurácia Kozia brána sa nachádza v srdci Starého Mesta v priestoroch, ktoré predtým patrili mestskému pivovaru. Vstup do Kozej brány neprehliadnete – visí nad ňou socha drevenej kozy, maskota reštaurácie. Kuchyňa je typická svojimi slovenskými a českými špecialitami, medzi ktorými momentálne nájdete aj sezónne kačacie a husacie hody. Ponuka je skutočne exluzívna, určite si ju nenechajte ujsť! V ponuke majú napríklad kačaciu paštétu, husaciu pečienku, domáce lokše, pečenú konfitovanú kačicu. Ich kompletnú ponuku nájdete tu.

Štefánka by Pulitzer

Bratislavská Štefánka priniesla do Bratislavy závan starých dobrých čias z prvej polovice 20. storočia. Kačacie a husacie hody majú v ponuke od 12. septembra, určite ich nepremeškajte! Príďte ochutnať Foie Gras, dochrumkava upečenú kačicu, suvidované kačacie stehno, pečené kačacie prsia alebo kačaciu či husaciu misu.

Plzenská brána

Novootvorená reštaurácia Plzenská brána sa nachádza v Obchodnom dome Slimák. Okrem obedového menučka majú pre svojich hostí túto jeseň pripravené kačacie a husacie hody. V ponuke majú: Foie gras, Tmavú kačaciu pečienku so slivkovým chutney, Kačku na pomarančovej kapuste, Kačacie prsia na šípkovej omáčke či celú pečenú kačku a hus na objednávku.

Račiansky dvor

Reštaurácia Bevanda Račiansky dvor v sebe spája chuť tradičných jedál, príjemnú atmosféru a usmiaty personál. Ich jedlá chutia tak domácky, že budete mať pocit, akoby ich varila vaša stará mama. A, samozrejme, nechýba u nich špeciálna jesenná hodová ponuka, v ktorej si môžete vychutnať kačacinu a husacinu na rôzne spôsoby.

Modrá hviezda

Doprajte si trochu tajomna a magickej atmosféry v reštaurácii Modrá hviezda priamo pod hradnou skalou, ktorej časť uvidíte priamo v reštaurácii. Jemné tlmené svetlo a malé romantické zákutia dotvoria váš zážitok pri posedení vo dvojici alebo s priateľmi pri chutnom jedle a výborných vínach z Malokarpatskej oblasti. A ak chete potešiť niekoho zo svojich blízkych, môžete mu podarovať Darčekový voucher, ktorý využije napríklad na výborné kačacie a husacie hody.

Reštaurácia Berg

Aj v reštaurácii Berg si môžete počas tohtoročnej jesene vychutnať kačacie a husacie hody. Okrem výborného jedla na vás čaká príjemná atmosféra, krásny interiér a kvalitné vína. V ponuke majú: Plnené lokše s kačacou pečienkou, Konfitované husacie stehno s kapustou, Hus v pekáčiku či Lokše plnené lekvárom a orechami.

RIVERBANK Restaurant

Vychutnajte si pravú husacinu a kačacinu na brehu Dunaja od šéfkuchára Jaroslava Žídeka. Okrem ponuky kačacích či husacích jedál na sezónnej tabuli si môžete v RIVERBANK Restaurant objednať aj husacie a kačacie hody v kruhu rodiny či kolegov. Ochutnať môžete: Nátierka z kačacích oškvarkov, Kačací rilletes, Tradičná polievka kaldoun a, samozrejme, nechýba pečená hus, kačka a výborné dezerty.

Menu kačacie hody https://bit.ly/3cYM7gw

Menu husacie hody  https://bit.ly/3iyL9Zu

Bratislavský Meštiansky Pivovar

Bratislavská reštaurácia Bratislavský Meštiansky Pivovar pripravuje klasickú, konzervatívnu, poctivú a výdatnú domácu kuchyňu, ktorá pasuje k pivu a snaží sa naviazať na pôvodné prešporské receptúry. Od 2.10. si tu môžete vyskladať hody presne podľa svojej chuti a podľa toho, koľko toho zvládnete zjesť :) Nezabudnite, že je potrebné miesto si vopred rezervovať.

Maranello ristorante

Reštaurácia Maranello ristorantne vzhľadom na vzniknutú situáciu zmenila otváracie hodiny a pristúpili k rozvozu. Rozvážať budú aj výborné Kačacie hody, ktoré si treba vopred zarezervovať. Nechajte si doviezť alebo si príďte vyzdvihnúť pečenú kačku a mäkučké domáce lokše, čím reštauráciu v týchto ťažkých časoch veľmi podporíte.

PEZINOK

Zámocká viecha

V štýlovom prostredí reštaurácie Zámocká viecha pre vás pripravili kačacie a husacie hody z poctivých a kvalitných surovín. Ich kuchyňa nadväzuje na tradíciu typických lahôdok minulých čias, preto sa máte skutočne na čo tešiť.

Husacina u Galika

V reštaurácii Husacina u Galika si môžete kačacie a husacie hody vychutnávať celoročne. Reštaurácia sa nachádza v husacinou preslávenej dedinke Slovenský Grob. Návštevníci si môžu vybrať z bohatej ponuky pravých grobských špecialít – pečené husi a kačky, husaciu pečienku či lokše prirpavované na viacero spôsobov. Reštaurácia má veľmi veľkú kapacitu, niekoľko miestností a veľkú terasu. Okrem toho robia donášku a taktiež take away.

Hotel Rozálka***

Dominantou hlavnej budovy hotela Rozálka je štýlová reštaurácia s terasou. Priestranná reštauracia má kapacitu 80 osôb a terasa s výhľadom na jazdecký parkúr 100 osôb. Jedálny lístok reštaurácie Rozálka ponúka sezónne špeciality, ľahké a chutné jedlá pripravované našim skúseným tímom kuchárov. A počas nasledujúcich týždňov sem môžete zájsť na Kačacie hody a ochutnať napríklad kačacie prsia na kapustových strapačkách alebo konfitované kačacie stehno s červenou kapustou.

ŽILINA

Reštaurácia eXtreme park

Žilinská reštaurácia eXtreme park je súčasťou známeho eXtreme parku. Krásna dizajnová reštaurácia s terasou sa zameriava na moderný a dostupný street food, denné obedové menu a rôzne sezónne špeciality. Tento rok sem môžete zájsť na bohaté Kačacie a husacie hody, pri ktorých príprave využívajú výhradne kvalitné a čerstvé suroviny. Čakajú tu na vás konfitované husacie prsia, pečené kačacie stehno, kačacia pečeň, consommé či sladké plnené lokše.

GastroReštaurácia

Žilinská GastroReštaurácia ponúka príjemné prostredie, v ktorom si môžete vychutnať jedlá z tradičnej slovenskej kuchyne. Počas mesiacov september a október nezmeškajte husacie a kačacie hody, ku ktorým patria aj výborné mäkučké lokše či červená kapusta.

Reštaurácia Eden

Reštaurácia Eden ponúka svojim návštevníkom posedenie v príjemnom útulnom prostredí, kde sa vyníma najmä masívne drevo a zážitok z jedál pripravených z kvalitných surovín. Do reštaurácie môžete ísť nielen na obedové menučko či večeru, ale tiež si tu môžete zorganizovať oslavu, svadbu alebo vyskúšať kačacie a husacie hody.

Arkada PUB

V reštaurácii Arkada PUB, ktorá sa nachádza v Kysuckom Novom Meste, všetkých srdečne pozývajú na bohaté kačacie hody, v ktorých si pre svojich návštevníkov pripravili všakovaké lahôdky.

Marina restaurant

V žilinskej reštaurácii Marina ochutnáte opäť niečo nové. Varia tu pre vás kreatívne jedlá z čerstvých a kvalitných surovín, ktoré si môžete vychutnať v príjemnom prostredí. Pozrite si ich tohtoročné špeciálne hodové menu.

KOŠICE

Villa Regia

Navštívte štýlovú reštauráciu Villa Regia, ktorá vznikla v roku 2002. Prostredie Villa Regia je v štýle starobylej vidieckej reštaurácie. Úžasnú atmosféru v reštaurácii vytvára škripot starej, nostalgickej drevenej podlahy, vôňa praskajúceho dreva v krbe a svetlo sviečok. Vo Villa Regia sa zameriavajú na tradičnú a regionálnu kuchyňu a počas jesenných mesiacov si sem príďte vychutnať voňavé kačasie a husacie špeciality.

TOPOĽČANY

Zlatý Mlyn

V dedinke Nemčice si môžete prísť vychutnať kačacie a husacie hody do reštaurácie Zlatý Mlyn. Práve na tomto mieste objavíte ideálne prostredie pre oddych, zábavu a v neposlednom rade môžete ochutnať i skvelé kulinárske dobroty. Na hodovom menu tento rok nájdete napríklad: Kačacie paté s brusnicovým coulis a pečeným toastom (predjedlo), Kačací vývar s celestýnskymi rezancami, Grilované kačacie prsia na slivkovej omáčke podávané s pečenými zemiakmi alebo klasiku – Pečené kačacie stehno, červená kapusta na karameli a červenom víne, lokše.

TRENČÍN

Grand Hotel Trenčín

Nechajte sa v Grand Hoteli Trenčín unášať vôňou a chuťou špecialít šéfkuchára. Odhaľte tajomstvo tradičných slovenských jedál pripravených výlučne z domácich surovín od miestnych farmárov. Príďte aj tento rok na bohaté hody, v ponuke nájdete napríklad Husací vývar s pečeňovými haluškami, Konfitované kačacie stehno s červenou dusenou kapustou na karameli podávané s lokšou, Grilované kačacie prsia na pomarančoch s karlovarskou knedľou a Lokša plnená slivkovým lekvárom a makom.

Hotel Elizabeth

Prvotriedna reštaurácia s vyšším štandardom obsluhy vám ponúka výhľad na unikátny rímsky nápis na hradnom brale. Objavte v ponukovom lístku bohatý sortiment jedál slovenskej a medzinárodnej kuchyne či špeciality šéfkuchára. A ani tento rok nechýba v Hoteli Elizabeth hodová ponuka, v ktorej nájdete kačacie a husacie špeciality.

PRIEVIDZA

U svätého Floriána

U svätého Florána je slovenská dobová reštaurácia, kde sa držia hesla: “Radosti z prestretého stola sa dajú vychutnať denne v každom veku, spoločenskom postavení a v každej krajine, súčasne s ostatnými krásami života.” Tento rok si pre vás pripravili Kačacie hody, v ktorých môžete ochutnať domácu paštétu, vývar či barbarie stehienko.

zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin

sledujte nás na:

FacebooklinkedininstagramFacebooklinkedininstagram