Vegánske nebo v Štiavnici: Lemberg bistro žne úspech u turistov aj domácich

294
foto: FB Lemberg bistro

Ak sa chystáte navštíviť naše turisticky najobľúbenejšie mesto, máme pre vás skvelý tip. Či už patríte k milovníkom mäsa alebo ste hrdý vegán, Lemberg bistro by malo zakotviť na vašom cestovateľsko-gastronomickom zozname v tomto mestečku.

Priamo na hlavnom námestí, medzi ostatnými podnikmi, ktoré by svojou úrovňou schovali do vrecka aj kaviarne a reštaurácie vo väčších mestách, nájdete aj Lemberg bistro. Po roku a pol od otvorenia na jeseň 2021 sa z neho stalo turistami aj domácimi vyhľadávané miesto. Ochutnali sme u nich jedlo z menu a pochopili sme prečo.

Jedinečná atmosféra a obsluha na jednotku

Keď vojdete dovnútra, na chvíľku máte pocit, že ste sa ocitli v druhej polovici minulého storočia. Štýlové kreslá, osvetlenie, ale aj parkety na stene či pulte vytvárajú dokopy jedinečnú atmosféru, ktorá vás okamžite pohltí. V niekoľkých recenziách predtým sme čítali, že v bistre vládne zvláštny pokoj a musíme s tým jedine súhlasiť.

Hneď po tom, ako sme si obsadili miesto vo výklenku s kožušinkou a výhľadom na hlavnú ulicu pretínajúcu banskoštiavnické námestie k nám prišla príjemná obsluha s prehľadným a nepreplneným jedálnym lístkom. Výber jedál bol rozdelený do viacerých kategórií podľa štátu, odkiaľ pochúťka pochádza. Preto ste na jedálnom lístku našli napríklad talianske, thajské, ale aj gruzínske či slovenské špeciality.

foto: autorka / FB Lemberg bistro

Vynikajúce jedlo z čerstvých surovín


ODPORÚČAME VÁM:

Ste zákazník reštaurácií?
Pozrite si denné menu v okolí. Ste majiteľ alebo manažér reštaurácie?
Pridajte sa na portál Menučka
a uverejňujte tu Vaše menu.
Priama registrácia tu.

Ochutnali sme kúsok Thajska v podobe pad thai rezancov, japonskú miso polievku aj voňavé udon rezance. Koncom februára bola Štiavnica vyprázdnená, mali sme teda skoro celé bistro iba pre seba, objednávka však prišla veľmi rýchlo. Jedlo bolo vynikajúce, suroviny čerstvé a bohaté posypanie koriandrom bolo pre nás ako milovníkov ázijského jedla zlatým klincom.

Lemberg bistro je unikátny koncept. Sú nositeľmi ultimate pet-friendly označenia, čo znamená, že do podniku majú prístup majitelia so svojimi miláčikmi akéhokoľvek druhu. V ich ponuke nájdete aj vegánske raňajky, ktoré však svojou chuťou a vyváženosťou potešia aj všežravcov.

Za celým láskavým konceptom s vegánskymi špecialitami stoja Nadia a Andriy z Ukrajiny. Názov Lemberg nie náhodou odkazuje na historický názov mesta Ľvov na Ukrajine, odkiaľ obaja pochádzajú. Ich podnik je premyslený naozaj do detailov a okrem toho, čo servírujú, si dávajú záležať aj na tom, aby servis umývali v ekologických prostriedkoch a aby bol celý koncept čo najmenšou záťažou pre životné prostredie.

Ak sa budete nachádzať v Banskej Štiavnici, určite si návštevu tohto bistra naplánujte. Počas piatkových a sobotných večerov odporúčame rezerváciu vopred.

Kde ich nájdete: Radničné námestie 10, Banská Štiavnica
Instagram: @lemberg_bistro
Facebook: Lemberg bistro
zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin