Večerka Brno menučka
foto: FB Večerka

Hľadali sme raňajkáreň a natrafili sme na podnik Večerka Brno s vynikajúcimi recenziami. Kým sme sa prebrali a prešli z Airbnb v neďalekej dedinke do centra Brna, bol čas na obed. Nemuseli sme však meniť svoj cieľ – podávajú tu nielen raňajky a brunch, ale aj lahodné obedové menu.

Priznám sa, že som veľká fanúšička bohatých raňajok. Kombinácia slaných a sladkých chutí, čerstvé pečivo, ovocné šťavy a výberová káva. To pre mňa neodmysliteľne patrí k výletom a cestovaniu. Hoci sme tento raz v Brne a okolí strávili len jednu noc, starostlivo sme vybrali podniky, ktoré navštívime.

Ako najdôležitejšia voľba sa mi preto zdali raňajky. Padla na podnik Večerka Brno, ktorý nás zaujal fotografiami a recenziami od známych aj od cudzincov internete. Už sme si robili chute na to, ako si dáme niečo z ich lákavej ponuky, zaspali sme však a časovo sme to nestihli. Cez pracovný týždeň podáva Večerka Brno raňajky do 11:00 hod., počas víkendov si môžete dopriať bohatý brunch až do 15:00 hod.

reštaurácie Brno
foto: FB Večerka

Bistro Večerka odporúča aj slovenská kuchárka a foodblogerka Simona Malková, ktorá v Brne študovala. Na aké ďalšie podniky nedá dopustiť si prečítajte v tomto rozhovore »

Večerka Brno nás prekvapila denným menu

“Budete taky jíst, nebo si dáte jenom kafe?” spýtala sa nás hneď po príchode do pastelového interiéru príjemná obsluha. Budeme jesť, prikývli sme a zostali sme trochu sklamaní, že je po jedenástej a raňajky už nepodávajú.

Na čare to však našej návšteve neubralo, práve naopak. Rozhodli sme sa (trochu rebelsky) začať deň obedom a vybrali sme si z ich ponuky mierne exoticky ladených jedál. Mrkvový krém so zázvorom ako polievka dňa bol absolútne lahodný – nepreháňam.

Ďalšia voľba padla na jedno mäsité a jedno veggie jedlo, a tak pred nami pristálo zelené karí a bravčový bôčik pripravený na ázijský spôsob. V jedálnom lístku mal prívlastok preslávený a jeho chuť tomu naozaj zodpovedala. Obe hlavné jedla sme dostali s miskou jasmínovej ryže, čiernym sezamom a čerstvým koriandrom.

Večerka brno recenzie
foto: autorka

Ak by sme boli viac hladní…

…a nezačínali deň s karí a bôčikom namiesto vyvážených raňajok, určite by sme si dali aj dezert s kávou. Na mlynčeku v bistre Večerka Brno, ktoré mimochodom nájdete na Pekárskej ulici priamo pod hradom Špilberk, pripravujú výberovú kávu a tiež svoju vlastnú kávovú kombuchu KMBCH coffee.

Okrem toho tu majú výber koláčikov, ktoré vyzerali lákavo a mohli ste si ich vziať aj so sebou. Keby sme mali v Brne viac času, určite by sme sa tu zastavili a skúsili aj ďalšie jedlá, šišky či voňavé škoricové slimáky. Experimentujú tu s prepojovaním českej a vietnamskej kuchyne, často menia svoje specials, teda ponuky s obmedzeným trvaním a do veľkej miery dbajú na sezónnosť a trendy v gastre. Jednoducho, kráčajú s dobou a je to poznať už z diaľky.

Čo vo Večerka Brno ochutnať

Na záver sme spísali niekoľko tipov pre gurmánov. Prešli sme si ponuku podniku Večerka Brno a vybrali to najlepšie & najexotickejšie, čo v Brne môžete dostať. Uložte si tento článok – ak sa budete najbližšie chystať do Brna, poslúži vám ako výborná inšpirácia:

  • Ca Phe Phin – výberová ázijská káva pripravená tradičným vietnamským spôsobom
  • šišky plnené vanilkovým alebo čokoládovým krémom, ozdobené ovocím
  • kimchi raňajkový sendvič s čedarom a bešamelom, servírovaný na domácom kváskovom chlebe
  • thajská polievka s kokosovým mliekom a krevetami
  • legendárny chudý bôčik od Habáskov na sladko-kyslý spôsob, nakladaná zelenina, vyprážaná a jarná cibuľka, arašidy, koriander, jazmínová ryža
zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin
referencie