Varenie s batoľaťom či psík za sporákom: Objavte najviac roztomilé profily o jedle a varení

667
foto: Cooking with Badger / Theyeetbaby

Či ste nadšený gurmán, ktorý hľadá inšpiráciu pre nové recepty, alebo len túžite po momente radosti a roztomilosti, tento článok vás určite poteší. Vybrali sme tie najmilšie roztomilé profily o jedle a varení, ktoré ponúka sociálna platforma Instagram a predstavíme vám ich v našom najnovšom článku. Nemáte za čo.

V súčasnej dobe sa jedlo a varenie stali viac než len nutnosťou v našom živote. Stali sa umením, ktoré si všetci radi vychutnávame a zdieľame s ostatnými. S príchodom sociálnych médií sme si vytvorili nový spôsob prezentácie jedla a gastronomických zážitkov, kde Instagram zohráva hlavnú úlohu. Byť “pekný” na Instagrame však už nestačí. Všetci hľadáme autenticitu a k tomu pridanú hodnotu. A čo je viac autentické a obohacujúce ako deti či zvieratká za sporákom?👇

📸@cookingwithbadger

Zlatý retríver je zviera, na ktoré by sme sa dokázali pozerať aj bez toho, aby zrovna varil alebo stál za sporákom v kuchárskej čiapke. Badger, ako sa tento psík volá, však absolútne valcuje internetový priestor vďaka tomu, že ho jeho majitelia vytrénovali na prácu s jedlom. Psík vyzerá, akoby krájal, miešal aj ochutnával jedlá a pôsobí pri tom skutočne zábavne. Rád pózuje s hotovými pokrmami a vlastní niekoľko plyšových hračiek v tvare ľudského jedla, napríklad plyšovú pizzu či omeletu.

📸@saruh2themax

Sarah je mama 4 detí, z ktorých jedna, maličká Willow, miluje hru na vlastnú reštauráciu. Roztomilo pozýva svoju mamu a iných hostí (súrodencov, malých kamarátov či dokonca plyšové hračky) už notoricky známou otázkou “What do you like, maam?” (vo voľnom preklade z anglického jazyka – Čo si prosíte, madam?) na hračkárske jedlo z detskej kuchynky. Profil je plný jej vtipných hlášok, výrazov a nevinného detského kuchárskeho umenia, ktoré vás dostane až k slzám smiechu.

📸@theyeetbaby

Chris je strýko dvoch rozkošných detí – asi trojročného dievčatka a malého Jacka, s ktorými robí rôzne kuchynské experimenty. Začínal zľahka – dal deťom pred kamerou prelievať rôzne sypké aj tekuté ingrediencie do menších nádob. Pozrite si video, ktoré túto vtipnú rodinu vystrelilo do výšin a vďaka ktorému získali dnes už takmer 1,5 milióna sledovateľov:

📸@chezoliz

Malému, iba 4-ročnému Oliverovi, spravujú Instagramový účet jeho rodičia. Okrem toho, že na ňom zanietene a trochu nemotorne, no na malé dieťa napriek tomu veľmi šikovne, pripravuje jednoduché recepty, často do toho aj rozpráva. Svojou detskou logikou a intonáciou rozdáva rady, popisuje svoje kuchárske schopnosti alebo napríklad vinšuje k sviatkom či Vianociam všetkým svojim sledovateľom.

📸@breakfast_for_mimi

Dychberúco krásne raňajky pre malú Mimi. Aj tak by sa dal popísať tento profil, ktorý je plný neskutočne krásnej raňajkovej inšpirácie na detské boxy a taniere plné farebného jedla. Mama, ktorá stojí za týmito jedlými kreáciami, denne inšpiruje tisícky rodičov k tomu, aby pre svoje deti pripravovali nielen zdravé a vyvážené jedlo, ale aby ho aj premenili na lákavé umelecké dielo.

📸@lekmedmaten

V podobnom, no ešte o čosi viac umeleckom duchu funguje aj profil Hanny. Okrem toho, že sú jej výtvory naozaj nádherné, sú všetky aj vegánske. Medzi fotografiami nájdete verne (a stále jedlo) stvárnené rozprávkové postavičky, zvieratá, prírodné živly či dokonca celé príbehy. Och, toto by bola naozaj škoda zjesť!

📸@kobe_yn

Ďalší malý kuchár, tentokrát v červenej čiapke a už takmer ikonickej zástere. Kobe, jeho rodičia a najnovšie už aj malý brat, majú vďaka jeho roztomilej tvári a čoraz náročnejším kuchárskym počinom už takmer 2 milióny sledovateľov, ktorí napäto sledujú ich cestu. Medzičasom vydali napríklad kuchársku knižku s receptami, ktoré Kobe pripravil a občas aj intuitívne, svojím detským spôsobom, upravil.

📸@mymom_taughtmethis

Ako už samotný názov profilu napovedá (My Mom Taught Me This – v preklade z anglického jazyka To ma naučila moja mama), opäť ide o profil detského kuchára. Tentokrát je to malý šéf Sabhya, ktorého mama natáča pri varení v tradičnom indickom odeve. Okrem toho, že sa pri sledovaní tohto profilu zasmejete, získate aj množstvo inšpirácie na jednoduché hrejivé jedlá z indického jedálnička.

zdroj titulná fotografia: FB Cooking with Badger / @theyeetbaby

zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin
referencie