Kde vám v Banskej Bystrici chutí najlepšie?

9861

My sme sa vás pýtali a vy ste nám odpovedali, v ktorých podnikoch v Banskej Bystrici sa cítite najlepšie. Kde si dáte najlepšie čapované pivo, kam je dobre zájsť na sushi a čo sa skrýva v hradbách Barbakanu? To najlepšie z gastronómie, čo ponúka Banská Bystrica. 

Zaujímalo nás, kde najviac chutí pravým Bystričanom. Tí rozhodne poznajú a vedia odporučiť len tie najlepšie podniky vo svojom okolí, do ktorých sa vždy radi vracajú. Preto sme sa pýtali na názor priamo ich – žien i mužov, mladších i starších. Ochotne odporučili len najchutnejšie miesta, ktoré pri návšteve stredoslovenského krajského mesta nesmiete vynechať.

Červený rak (odporúča Dušan, 21)

“V Červenom rakovi varia naozaj výborne, je tu široká ponuka jedál a určite by som túto reštauráciu odporučil všetkým, čo radi skúšajú niečo nové.” hovorí dvadsaťjedenročný Dušan, ktorý býva v Bystrici odmalička. Červeného raka navštívi občas s rodinou. Je to miesto vhodné aj na rodinné oslavy či firemné prezentácie. Interiér reštaurácie je skutočne reprezentatívny, spojený s pivárňou a vinárňou. “K jedlám sú ponúkané výborné nápoje, vždy si je z čoho vybrať.” dodáva Dušan. Reštaurácia Červený rak sa nachádza priamo v historickom centre Banskej Bystrice a je členom občianskeho združenia Banskobystrický cech hostinských. Toto združenie spája prevádzkovateľov gastro podnikov v Banskej Bystrici s cieľom organizovať spoločné akcie a podujatia a zlepšiť služby v tomto segmente. Ďalšou z výhod je takzvaná RAKARTA, karta výhod, pri ktorej môžete získať 3-15 % platby za vašu konzumáciu späť.

Banská Bystrica: Červený rak, Námestie SNP 13, Banská Bystrica
Červený rak, Námestie SNP 13, Banská Bystrica

Cosmopolitan (odporúča Andrea, 46)


ODPORÚČAME VÁM:

Ste zákazník reštaurácií?
Pozrite si denné menu v okolí. Ste majiteľ alebo manažér reštaurácie?
Pridajte sa na portál Menučka
a uverejňujte tu Vaše menu.
Priama registrácia tu.

Najväčšie bystrické sídlisko Sásová sa môže pochváliť reštauráciou, ktorá ponúka kvalitnú kuchyňu a veľmi príjemný personál. “Do Banskej Bystrice sme sa spolu s manželom a deťmi presťahovali len prednedávnom, no hneď sme si obľúbili reštauráciu Cosmopolitan. Robia tu perfektnú pizzu, je to podnik na úrovni. Keď sa nám nechce variť alebo si chceme spraviť pekný večer, zájdeme práve sem.” odporúča všetkým Andrea, ktorá učí v škôlke. Cosmopolitan je všestranná (teda kozmopolitná) reštaurácia. V jej ponuke nájdete okrem talianskej pizze jedlá z celého sveta. Na jedálnom lístku nechýba grécky gyros, francúzske foie gras, americký cheesburger či ázijské kung pao. “Ktokoľvek si príde na svoje, môj starší miluje čínu a občas sem zájde aj s priateľmi.” hovorí ďalej Andrea. Reštaurácia naozaj prekvapuje svojím obsiahlym jedálnym lístkom, ochotnou obsluhou a plusom je pre ňu aj veľmi prehľadná internetová stránka. Denné menu reštaurácie Cosmopolitan si môžete denne z pohodlia vyhľadať na našej stránke Menučka.

Banská Bystrica: Cosmopolitan Café & Restaurant, Rudohorská 33, Banská Bystrica
Cosmopolitan Café & Restaurant, Rudohorská 33, Banská Bystrica

Bystrická klubovňa (odporúča Viktor, 22)

Viktor zase veľmi rád zájde na pivo do Bystrickej klubovne. “Je to taký náš podnik, s kamošmi sa nám tu veľmi páči. Mohol by hrdo reprezentovať Bystricu.” Bystrická klubovňa patrí k sérií podnikov s rovnakým názvom, len iným prívlastkom. Po Slovensku nájdete napríklad Petržalskú, Ružinovskú či Centrálnu klubovňu, ale aj ďalšie. Každá z nich je zariadená podľa charakteru budovy a mesta či mestskej časti, v ktorej sa nachádza. Tú Bystrickú nájdete v priestoroch historického Barbakanu, čo len podčiarkuje úžasnú atmosféru tohto miesta. V ponuke zameranej na chmeľovú pochúťku môžete nájsť viac ako šestnásť rôznych druhov piva. Špecialitou je Klubovňácka 11°, ktorú môžete ochutnať len v Klubovniach. Gurmáni si určite pochutia na jedinečných pivných špecialitách ako napríklad špikové kosti či čerstvo pečené posúchy.

Banská Bystrica: Bystrická Klubovňa, Námestie Štefana Moyzesa 26/52, Banská Bystrica
Bystrická Klubovňa,
Námestie Štefana Moyzesa 26/52, Banská Bystrica

Samurai Sushi (odporúča Kristína, 23)

Kristína študuje v Nitre a pracuje v Bratislave. Je veľmi rozlietaná, no na svoju rodnú Bystričku, ako ju niekedy familiárne nazýva, rozhodne nedá dopustiť. “Jednoznačne odporúčam reštauráciu Samurai Sushi. Nie som veľký odborník na sushi, ale musím povedať, že návšteva tohto podniku je naozaj gastronomický zážitok. Ach, chcem ísť domov.” usmieva sa. Kristína navštívila podnik so svojím priateľom. Sushi jedla po prvýkrát, no onedlho som sa sem vrátili zase. “Samurai robí aj donášku, a tak ak dostanete chuť na sushi doma či v práci, stačí zavolať alebo si objednať cez internet a chute tradičnej japonskej a ázijskej kuchyne prídu priamo za vami.” pochvaľuje si ďalej marketingová pracovníčka. Samurai Sushi funguje v Banskej Bystrici od roku 2013. Pôvodne ste ju mohli nájsť v Beniczkom dome na Námestí SNP. Od mája minulého roku sa kvôli lepšej prístupnosti presťahovali na Dolnú 48. 

Banská Bystrica: SAMURAI SUSHI, Dolná 48, Banská Bystrica
SAMURAI SUSHI,
Dolná 48, Banská Bystrica

Pigis (odporúča Roman, 39)

Roman pracuje v blízkosti lokálneho bistra Pigis a vždy sa tu veľmi rád naje. “Najviac ma láka skúšanie nových chutí. Každý mesiac je tu k normálnemu menu aj špeciálna ponuka. S priateľkou to tu máme radi.” Bistro Pigis je skutočne zamerané na kvalitné a sezónne produkty a veľkú poctivosť v príprave jedál. Dennodenne spolupracujú s lokálnymi dodávateľmi, vďaka čomu môžete na jedálnom lístku nájsť pochúťky ako domáci chlieb, vlastné koláče či čerstvú kávu z lokálnej pražiarne. Veľkou lahôdkou sú aj domáce zemiačiky alebo bohatá ponuka BIO produktov. Každý druhý pondelok si môžete pri dobrej káve, koláči alebo špeciálnych makrónkach pripravovaných priamo na mieste vychutnať Literárne pondelky. Veľmi obľúbené sú aj Pigis kvízy, ktoré sa konajú v sobotu. Môžete si tu rezervovať stôl a zabaviť sa tu s priateľmi či rodinou v uvoľnenej a pohodovej atmosfére.

Banská Bystrica: Pigis, Dolná 50, Banská Bystrica
Pigis, Dolná 50, Banská Bystrica

Angels (odporúča Tomáš, 32)

K najelegantnejším reštauráciám v Banskej Bystrici rozhodne musíme zaradiť aj Angels. Tomáš sem vzal na prvé rande priateľku a sú spolu dodnes. “Je taký môj anjel, preto sa sem vždy rád vraciam. Varia naozaj dobre a prostredie sa mi tiež páči, nemám im čo vytknúť.” Na Angels sme počuli aj čítali len samé chvály. Perfektná obsluha, naozaj veľmi dobre ochutené jedlo a v neposlednom rade aj podnikavý a inovatívny prístup majiteľa reštaurácie. Ľuďom chce ponúkať stále niečo nové, odbremeniť ich od pracovných povinností či iných nepríjemností, chce, aby zabudli na všetko zlé a vychutnali si anjelsky dobré jedlo. Navštívte Angels aj vy a posúďte sami, či ste sa náhodou neocitli v nebi. 

Banská Bystrica: Angels Restaurant & Bar, Horná 25, Banská Bystrica
Angels Restaurant & Bar, Horná 25, Banská Bystrica

Za tím Menučka môžeme odporučiť aj my viacero bystrických reštaurácií. Na dennom menu si pochutíte v Reštaurácií vo Fiate, ktorú môžete nájsť na Zvolenskej ceste 37. Veľmi reprezentatívnym podnikom, za ktorý sa Banskobystričania nemusia hanbiť, je reštaurácia Everyday sídliaca na Dolnej 9. Za chrumkavou pizzou a inými dobrotami zase môžete zamieriť do Pizzerie Alba, pre zmenu na Hornej 16. Horná je naozaj dlhá ulica bohatá výberom reštaurácií, preto k odporúčaným miestam sídliacim na nej zaraďujeme aj podnik Sagan. Ten ponúka okrem klasickej ponuky aj rozvoz priamo k vám domov. Denné menu všetkých spomínaných podnikov nájdete na menucka.sk/banska-bystrica.

Poznáte iné reštaurácie v Banskej Bystrici, ktoré sú vašou srdcovou záležitosťou a neboli v našom článku? Napíšte nám. Najbližšie budeme zisťovať, kde vám najviac chutí v Topoľčanoch. 

Zdroj foto: wikimedia.org, cervenyrak.sk, cosmopolitanbb.sknasaklubovna.sk/bystricka, Facebook Samurai Sushi, pigis.sk, angels-bb.sk

zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin
Sledujte nás na Facebooku