Valentínske menu v reštauráciách
Sychravý január odišiel. S februárom postupne prichádza nádej jari, dlhšie dni, lepšia nálada a v neposlednom rade aj láska. 14. február je už dlhé desaťročia známy ako Sv. Valentín, sviatok všetkých zamilovaných. A ako lepšie osláviť svoju lásku než romantickou večerou vo dvojici? AKTUALIZÁCIA: Tento článok je z roku 2018, ak chcete vidieť valentínske menu reštaurácií v roku 2020, pozrite si tento článok.

Pred pár desiatkami rokov prišiel sviatok Sv. Valentína aj na Slovensko. Spolu s rozmáhajúcou sa multikultúrnou spoločnosťou postupne prijímame zvyky spojené s oslavou lásky aj na našom území. Na tento jav veľmi promptne reagujú aj reštaurácie, ktoré k randeniu a romantike neodmysliteľne patria.

Preto prichádzajú mnohé slovenské podniky so špeciálnou valentínskou ponukou pre zamilovaných. Máte chuť stráviť večer naozaj špeciálne a ochutnať pri svetle sviečok neobyčajne chutné menu? Inšpirujte sa ponukou reštaurácií, ktoré sme pre vás vybrali.

Reštaurácia River Bank – Grand Hotel River Park Bratislava *****

Chcete ochutnať výnimočnú kuchyňu šéfkuchára Jara Žideka? Využite túto možnosť práve na Valentína v reštaurácii River Bank v Bratislave. Jedlo je tu považované za umenie a doslovný, hosťami veľmi oceňovaný zážitok.

Reštauračný tím si pre svojich zákazníkov pripravil špeciálne valentínske vouchery v hodnote 69€, ktoré je možné využiť práve 14. februára od osemnástej hodiny. Výmenou za ne dostanete valentínske menu zložené z amuse-bouche, marinovaných zemiakov s cmarom a chrenom, mušlí sv. Jakuba, polievky zo schránok kôrovcov a duseného teľacieho s paštrnákom. Zakúpenie vouchera je povinné.

Valentín: foto: Riverbank
foto: River Bank

Reštaurácia Hotel Gino Park Palace – Považská Bystrica

Chceli by ste zažiť nielen valentínsky večer, ale rovno celý valentínsky víkend? Popremýšľajte nad ubytovaním v Hoteli Gino Park Palace v Považskej Bystrici. Pripravené pre vás majú pobyty spojené s rôznymi akciami (vyskúšať môžete dokonca VIP prezidentský palác).

Nás však zaujala najmä romantická večera v cene 29,90€ na osobu. Ak sa rozhodnete pre Valentín v tejto hotelovej reštaurácii, tešiť sa môžete napríklad na prípitok s jahodou, marinovanú falošnú teľaciu sviečkovicu s cviklou a chrenom, polievku z pečených zemiakov s hľuzovkovým olejom, grilované kuracie prsia so pšenom či ananás s bielou čokoládou. Večer spríjemní živá hudba speváčky Mirky Miškechovej.

Valentín: foto: Gino Park Palace
foto: Gino Park Palace

Reštaurácia Fou ZOO – Bratislava

Pre skutočných gurmánov je tu aj počas valentínskeho týždňa gurmánska reštaurácia Fou ZOO. Ani tím tejto reštaurácie nenechal nič na náhodu a vymyslel prekvapivé romantické menu v hodnote 99€ na osobu. Menu pozostáva zo šiestich chodov plných plameňov lásky, ktoré vo vás vyvolajú pocit neopísateľnej zamilovanosti. Tešiť sa môžete na predjedlo v podobe sashimi alebo ustríc, miso polievku, kimchi krevetovú rolku, dve hlavné jedlá a voňavé dezerty.

Šéfkuchár Michal Konrád a jeho tím zostavili menu tak, aby ste mohli niektoré chody aj navzájom ochutnať či sa nimi kŕmiť. Valentínske menu je podávané každý deň od pondelka 12. februára do nedele 18. februára počas celej otváracej doby. Pre záujemcov odporúčame urobiť si rezerváciu čo najskôr TU

Výnimkou je streda 14. februára – v tento deň si môžete rezervovať stôl pre seba a svoju lásku len do 17.00 hod (vrátane) a následne len na 20.00 hod. Rezervácie na tento deň sú prijímané len telefonicky na telefónnom čísle 0901 74 74 74. 

Valentín: foto: Fou ZOO
foto: Fou ZOO

Reštaurácia Gašperov mlyn, Batizovce

Tatry jednoznačne patria k tým najromantickejším a najmalebnejším zákutiam na našom území. Reštaurácia Gašperov mlyn je naviac rozprávková sama o sebe. Ak sa k tomu pridá špeciálne a s láskou pripravené valentínske menu, nič krajšie si ani nemožno priať.

Gašperov mlyn sa rozhodol sviatok všetkých zaľúbených oslavovať o trochu dlhšie, ako jeden deň, a preto bude pre svojich zákazníkov pripravovať valentínske menu od 9. do 17. februára. Podľa slov kuchárov pre vás pripravia špeciality prebúdzajúce vášeň a chýbať nebude ani valentínske prekvapenie. Odporúčame vám urobiť si rezerváciu čo najskôr, stoly sa totiž naplnia veľmi rýchlo. Alebo tiež môžete darovať valentínsky darčekový voucher.

Valentín: foto: Gašperov mlyn
foto: Gašperov mlyn

Reštaurácia The Oak Tree, Holiday Inn Trnava

Ak pochádzate zo západného či južného Slovenska, po romantiku nemusíte chodiť až do Tatier. Valentínske menu si pripravila aj príjemná hotelová reštaurácia hotela Holiday Inn Trnava, The Oak Tree. Okrem špeciálneho menu pripraveného šéfkuchárom Danielom Melicheríkom sa môžete tešiť aj na vínko a živú hudbu, ktoré vás budú sprevádzať vaším romantickým večerom.

Valentín: foto: Holiday Inn Trnava
foto: Holiday Inn Trnava

Tulip Cafe & Restaurant – Roset Boutique Hotel Bratislava *****

Reštaurácia Tulip Cafe & Restaurant v päťhviezdičkovom hoteli Roset Boutique Hotel predstavuje ideálne miesto aj pre romantické večere vo dvojici. Menu reštaurácie s kapacitou 35 miest prezentuje akcent na francúzsku gastronómiu, avšak šéfkuchár s vášňou pre francúzsku kuchyňu, myslí aj na milovníkov tradičnej slovenskej kuchyne, a ponúka jej klasické varianty. Aj tento rok si pre svojich hostí na 14. februára pripravili aj špeciálne valentínske menu.

Valentín - Tulip Cafe & Restaurant - Roset Boutique Hotel Bratislava

Reštaurácia Slovenské špeciality – Bratislava

Ako už názov napovedá, v tejto reštaurácii otvorenej v roku 2015 sa kuchári zameriavajú prevažne na chutné tradičné jedlá, ktoré potešia každého Slováka. Budova s moderným dizajnom a dvoma poschodiami, ktorá sídli na Račianskej ulici v Bratislave, je rovnako veľmi príjemným miestom na strávenie romantického Valentína.

Pre svojich zákazníkov si tento raz síce nepripravili tradičné slovenské jedlá, no hladní či sklamaní odchádzať rozhodne nebudú. Reštaurácia Slovenské špeciality premyslela svoje valentínske menu do posledného detailu. Nech sa páči, inšpirujte sa, a ak máte záujem, nezabudnite si večeru vopred rezervovať.

Valentín: foto: Reštaurácia Slovenské špeciality
foto: Reštaurácia Slovenské špeciality

Hotel Sobota, Poprad – Spišská Sobota

Útulný Hotel Sobota s vynikajúcou reštauráciou v historickej časti Popradu – Spišská Sobota si taktiež pripravil pre svojich hostí ponuku na Valentína. Pochutnáte si na vynikajúcom 4-chodovom menu v príjemnej romantickej atmosfére. Pretože láska ide cez žalúdok… Podáva sa len v stredu 14. februára.

Hotel Sobota - Poprad Spišská Sobota - Valentínske menu

Rybársky Cech, Bratislava

Šéfkuchár Riccardo Colombini bude opäť servírovať pre svojich hostí v stredu 14. februára špeciálne valentínske menu. V duchu názvu a zamerania reštaurácie v ňom nebudú chýbať samozrejme ani chutné rybie špeciality. Spojte sviatok zamilovaných s prechádzkou pri Dunaji a výnimočnou večerou v reštaurácii Rybársky Cech.

Rybársky Cech Valentínske menu 2018

Reštaurácia Hotel Viliam Fraňo, Nitra

Romantické menu si pre svojich návštevníkov pripravila aj reštaurácia Hotel Viliam Fraňo v Nitre. Reštaurácia je zameraná najmä na divinové špeciality ale ponúka aj jedlá medzinárodnej a regionálnej kuchyne, ktoré pripravuje zo surovín od lokálnych dodávateľov. Tento krát si pre zamilovaných pripravili štvorchodové valentínske menu.

Chuť jedla podčiarkuje pestrá ponuka vín, a tak Vám personál vždy rád poradí pri výbere.

Valentín foto: Hotel Viliam Fraňo
foto: Hotel Viliam Fraňo

Hotel Belassi, Bojnice

Asi každý bude súhlasiť, že Bojnice sú pre romantiku ako stvorené. A tak tu nesmie chýbať aj Valentínska ponuka známej bojnickej reštaurácie Hotel BELASSI, ktorá sa nachádza v historickom centre Bojníc, 500 metrov od Bojnického zámku.

Prechádzka v okolí najromantickejšieho zámku na Slovensku určite poteší aj Vašu polovičku.

Valentín foto: Hotel Belassi
foto: Hotel Belassi

Jedna Báseň Ružinov, Jedna Báseň Dlhé Diely – Bratislava

K láske chýba iba jedno
dvaja ľudia a dobré jedlo.
Preto neváhaj a doma zhasni,
Valentín je v Jednej Básni.

Jedna Báseň Ružinov

Valentín - valentínske menu - Jedna báseň Ružinov

Jedna Báseň Dlhé Diely

Valentín - valentínske menu - Jedna báseň Dlhé Diely

BistrOne – Bratislava

Valentínska večera vo dvojici pri 5-chodovom menu v BistrOne

 • Aperitív
  2 x 0,1 l pohár Prosecca – Valsé Bianco Contarini
  + 0,75 l fľaša vína – Rulandské modré alebo Frankovka Rose Golguz
 • Amuse bouche
  2x pesto zo sušených paradajok s parmezánom
 • Predjedlo
  2x 60 g mini mozzarella so cherry rajčinami a bazalkovým pestom, ruža z prosciutta
 • Polievka
  2x 0,20 l tekvicové cappuccino s karamelizovanými tekvicovými jadierkami
 • Hlavné jedlo
  2x 150 g kuracia roláda zo sušenou paradajkou, bazalkou a mozzarellou, podávaná so zemiakovou štrúdľou, bylinková redukcia alebo 2 x 150 g grilovaný filet z lososa obalený v sezame, tekvicovo-zemiakové pyré, zelerové hranolčeky
 • Dezert
  2x 140 g domáce tiramisu pre dvoch s čerstvou jahodou a šľahačkou

Cena menu je 39,90 €
Valentínske menu je platné od 12.2.2018 do 18.2.2018.

Bistrone Valentín 2018
foto: Bistrone.sk

Reštaurácia U Teodora – Bratislava, Rača

Znovuotvorená reštaurácia U Teodora v Rači tiež ponúka špeciálne valentínske menu.

U Teodora Bratislava Rača - valentínske menu

Reštaurácia Kúria Beckov

Romantika pod hradom? A prečo nie! Aj známa Beckovská Kúria v dedinke Beckov si pripravila sviatočné menu pre všetkých zaľúbených. Tento deň môžete naviac spojiť s romantickou prechádzkou po okolí, hrade, blízkych malebných dedinkách a ubytovaním v priľahlom penzióne.

Na tom, aby boli zákazníci spokojní, si dávajú záležať majitelia, kuchári aj manažéri každý deň. Tento deň je však pri nich o čosi výnimočnejší. Špeciálne valentínske menu v Kúrii Beckov zostavili nasledovne:

Valentín: foto: Kúria Beckov
foto: Kúria Beckov

Reštaurácia Oyshi Sushi & Saké Bar, Trenčín

Na Valentína je povolené všetko, a preto nám napadlo – prečo nevniesť do zimy aj trochu exotiky a vyskúšať niečo nové? Reštaurácia Oyshi Sushi v Trenčíne sa orientuje, ako už z názvu vyplýva, na sushi špeciality. Na Valentína tiež pripravila pre svojich zákazníkov špeciálnu sushi ponuku, ktorá príjemne prekvapí aj tých najväčších grumánov.

Valentín: foto: FB Oyshi Sushi
foto: FB Oyshi Sushi

❤️   ❤️   ❤️

BONUSY:

Darčekové vouchery – poukážka do štýlovej reštaurácie ako valentínsky darček

Ak náhodou nestíhate návštevu reštaurácie na Valentína ale predstava romantickej večere so svojou láskou sa vám celkom páči, máme pre vás riešenie. Darujte vašej polovičke ako valentínsky darček elegantnú darčekovú poukážku z online obchodu Darčekové vouchery. Vybrať si môžete zo špičkových reštauráci ako napríklad Sky bar & restaurant, Mlyn 108, Brasserie Anjou v Hoteli Sheraton, Savoy v Hotei Carlton, Gašperov Mlyn, Casa Inka, Modrá Hviezda, Hradná Hviezda, Baroza, Štefánka by Pulitzer, BeAbout, a ďalších. Voucher si môžete nechať pekne vytlačiť a elegantne zabaliť a poslať poštou alebo kuriérom, alebo ho môžete mať po objednaní za pár minút u seba v mailovej schránke. Nakupovať tak môžete až do poslednej chvíle – a nie len valentínske darčeky ale aj svadobné dary, pozornosti a poďakovania, či darčeky na narodeniny, meniny výročia a né oslavy. Voucherom do kvalitnej reštaurácie určite nič nepokazíte.

Darčekové vouchery - valentínsky darček

Chutné kytice – pripravte svojej láske krásne a chutné valentínske prekvapenie

Vyberte si z mnohých krásnych kytíc a bonboniér, dotvorte ju dekoráciou a priveďte k dokonalosti extra ponukou milých doplnkov. Pôsobivé a delikátne! Vašu chutnú kyticu doručia čerstvo pripravenú v Bratislave a okolí, bonboniéry už po celom Slovensku. Samé čerstvé ovocie, aj počas celej zimy tie najlepšie jahody, a belgická čokoláda. Ručne pripravované a bez pridania akýchkoľvek konzervačných látok! Vyberte si originál od značky Chutné kytice.

Chutné kytice valentín donáška

Valentínsky Brunch na podporu sebalásky

Zážitkový kurz varenia pre všetkých, čo chcú podporiť aj lásku k sebe.

Máte chuť stráviť tohtoročného Valentína trochu inak, netradične a so štipkou recesie? Čo tak podporiť lásku k sebe? Bruncher.sk a OZ E-ženy pozývajú na nezvyčajné valentínske rande v kuchyni – navaríte si spoločne zdravé, výživné a chutné jedlo, zazdieľate vzácny čas v príjemnej spoločnosti, poriadne z chuti si zajete a ešte možno zvýši aj na valentínsku večeru pre vašich domov. Tentokrát si Bruncher si pozvali vzácnu hosťku, ktorá hostí bude sprevádzať celým kurzom a naučí ich niektoré z jej top receptov – Mirku Bajaníkovú. Mirka stála pri zrode obľúbených kaviarní Shtoor a Foxford, kde sa od začiatku venuje tvorbe menu. Bude to teda jedinečná možnosť nazrieť pod jej pokrievku a naučiť sa výborné a doteraz tajné recepty z jej dielne.

VALENTÍNSKE MENU – čo si spolu pripravíte a zjete:

Predjedlo: netradičné zdravé nátierky – z tuniaka a bielej fazule & zo sušených paradajok a šošovice
Hlavné jedlo: Kari špenátová štrúdľa s hlivou a tofu
Príloha: Valentínsky zeleninovo-špaldový šalát s restovaným cícerom a červeným dressingom.
Dezert: Čoko brownie

Viac info nájdete tu.

Valentinsky brunch

Nikdy netreba podceňovať silu romantickej večere. Myslíme si, že Sv. Valentín je skvelou príležitosťou na to, aby ste v reštaurácii skúsili aj niečo nové a dopriali si tak výnimočný gastronomický zážitok, o ktorý sa podelíte so svojou aktuálnou (alebo potenciálnou :)) polovičkou.

Našli ste medzi ponúkanými reštauráciami vašu vysnenú? Alebo viete o inej reštaurácii, ktorá ponúka romantiku a špeciálne menu na Sv. Valentína? Napíšte nám svoje tipy!

Zdroj foto: pixabay.com, www.restauracia.autorotos.sk, www.kuriabeckov.sk, www.gasperovmlyn.sk, www.holidayinn-trnava.sk, www.riverbank.sk, www.parkpalace.sk, www.fouzoo.sk, FB Oyshi Sushi
zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin
referencie