V Luminary Bakery dostáva šancu každý: Cukráreň, ktorá pomáha znevýhodneným ženám

864
zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin

Pekáreň a cukráreň Luminary Bakery si dala za cieľ, že podá pomocnú ruku znevýhodneným ženám. Napokon sa z tohto konceptu stalo oveľa viac ako len škola pre budúce cukrárky. Prečítajte si o Luminary Bakery, kde dostane šancu na lepší život naozaj každý.

Zakladateľkou tohto dobrovoľníckeho sociálneho konceptu je Alice Williamsová, ktorá si uvedomuje, aké ťažké to majú ženy, ktoré pochádzajú zo zlých finančných a rodinných podmienok. „Keď som rozbehla svoju pekáreň, všimla som si, že veľa žien by chcelo prácu, ale nevedia si ani len napísať životopis, nemajú žiadne vzdelanie a tým pádom sa nevedia dostať z tohto začarovaného kruhu,“ povedala Alice o tom, ako celý tento nápad vznikol.

Podstatou celého konceptu Luminary Bakery je nielen naučiť ženy piecť, ale dať im všetko potrebné na nový začiatok. „Učíme ich to, ako si prácu zefektívniť, ako sa naučiť dodržiavať termíny, ako vedieť manažovať prevádzku a zamestnancov, ako narábať s peniazmi a veľa iného,“ hovorí Rachel Stonehouse, vedúca tréningu.

Ženy, ktoré sú zapojené to Luminary Bakery programu, majú presný vyučovací proces, pričom celý kurz trvá 6 mesiacov. Jeden deň v týždni pečú, jeden deň sa vzdelávajú a zvyšné dni venujú komunikácii, zvládaniu emócií a odolnosti. Zároveň im je poskytnuté bývanie a pomoc so starostlivosťou o deti, aby sa mohli naplno venovať svojmu vzdelávaniu.

Luminary Bakery funguje už niekoľko rokov. Začínali tak, že si prenajímali kuchyne v rôznych charitatívnych centrách a dnes majú postavené vlastné dve prevádzky.

Ste zákazník reštaurácií? Pozrite si aké je dnes denné menu vo Vašom okolí. 

Ste majiteľ alebo manažér reštaurácie? Pridajte sa na portál Menučka 
a uverejňujte tu Vašu aktuálnu ponuku jedál a denného menu. 
Priama registrácia tu.

Jedna z účastníčok projektu, Sarah, trpela silnými úzkosťami a to bol dôvod, pre ktorý sa nedokázala nikde zamestnať. „Skúšala som rôzne metódy a techniky, ale nič mi nepomáhalo. Potom som upiekla prvý koláč podľa knihy receptov Luminary Bakery a vedela som, že sa musím zúčastniť ich programu“. Sarah sa napokon vypracovala na asistentku výučby v Luminary Bakery a otvorila si vlastnú výrobňu koláčikov.

Všetky absolventky Luminaris Bakery majú možnosť buď pokračovať vo vyššom vzdelávaní, alebo si vďaka nadobudnutým schopnostiam a skúsenostiam môžu otvoriť vlastný podnik či pracovať ako cukrárky.

Zaujímavosťou je, že na koncoročných skúškach musia budúce cukrárky a pekárky vymyslieť a upiecť vlastný recept. Niektoré z ich receptov sú tak fantastické, že Luminary Bakery pravidelne vydáva kuchársku knihu s tými najpodarenejšími receptami.

A ako BONUS vám pridávame recept na pistáciovú tortu s bielou čokoládou a černicami, ktorá je jedným z naobľúbenejších receptov zo všetkých kuchárskych kníh Luminary Bakery.

Ingrediencie na korpus:

330 g masla

220 g práškového cukru

6 vajec

330 g hladkej múky

100 ml mlieka

1 PL vanilkový extrakt

100 g nesolených, jemne nasekaných pistácií

100 g černíc (poprípade ostružín, malín…)

Ingrediencie na krém

150 g bielej čokolády

150 masla (ak chcete ľahšiu verziu krému, použite mascarpone alebo tvaroh)

Práškový cukor podľa chuti

Vanilkový extrakt

Postup

Korpus: V miske zmixujte maslo s cukrom a postupne po jednom primiešajte celé vajíčka. Následne pridajte polovicu múky, polovicu mlieka a poriadne premiešajte. Pridajte zvyšné mlieko a múku a mixujte, až pokiaľ nie je zmes úplne hladká. Postupne do nej zapracujte pistácie a vanilkový extrakt. Cesto si rozdeľte na 3 časti a na papier na pečenie si nakreslite 3 kruhy s priemerom 20 cm a cesto na ne rovnomerne rozotrite. Na vrch poukladajte ovocie a dajte piecť do predom vyhriatej rúry na 160 stupňov. Cestá pečte 20 – 25 minút.

Krém: Čokoládu rozpustite nad parou. V miske zmiešajte maslo (poprípade mascarpone alebo tvaroh) s cukrom a vanilkovým extraktom, následne pridajte vlažnú čokoládu.

Ak máte korpusy vychladnuté a krém hotový, môžete začať s plnením – korpus, krém, korpus, krém, korpus a ak vám nejaký krém zostane, potrite ním celú tortu. Zdobenie je už na vašej fantázii, použite ovocie, pistácie, mandle, čokoládu…

Zdroj fotiek: Facebook/Luminary Bakery

Zdroj textu: https://www.theguardian.com/

zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin

sledujte nás na:

FacebooklinkedininstagramFacebooklinkedininstagram