Toto sú najkrajšie reštaurácie s terasou, do ktorých sa budete chcieť vrátiť (Trenčín + okolie)

1004
reštaurácie s terasou
foto: Menucka.sk / Panský pivovar Bojnice

Trenčín a všetky jeho okresné mestá aj menšie mestečka skrývajú množstvo reštaurácií, ktoré lákajú návštevníkov. Skvelou ponukou a príjemným prostredím, no v lete predovšetkým očarujúcimi terasami s výhľadom na okolitú krajinu a námestia hmýriace sa ľuďmi. Ktoré reštaurácie s terasou odporúčame?

Západné Slovensko je nielen bohaté na historické pamiatky a prírodné krásy, ale je aj skrytým klenotom pre milovníkov kvalitnej gastronómie. Aj mimo hlavného mesta čoraz viac expandujú podnikatelia, ktorým záleží predovšetkým na spokojnosti zákazníkov.

Letná sezóna reštaurácií je kľúčová: Čím okrem vyladenej terasy nalákať hostí počas teplých mesiacov? Čítajte TU »

V tomto článku vám naša redaktorka predstaví jej výber – najkrajšie reštaurácie s terasou v Trenčianskom kraji, kde si môžete vychutnať nielen jedinečné chute, ale aj pohľad na malebné scenérie, ktoré tento región ponúka. Každá z nich je trochu iná, no všetky spája letné posedenie pod holým nebom.

Preneste sa s nami prostredníctvom fotografií do každej z nich. Budeme radi, ak nám dáte vedieť, ktorá vás zaujala najviac či ak nejaká vaša obľúbená reštaurácia s terasou v tomto prehľade chýba:

Bánovce nad Bebravou – Kaštieľ Ottlýk

Kaštieľ Ottlýk Bánovce nad bebravou
foto: FB Kaštieľ Ottlýk

Medzi krásne reštaurácie s terasou, ktoré zbadáte hneď popri hlavnej ceste, sa určite radí aj Kaštieľ Ottlýk v Horných Ozorovciach, mestskej časti Bánoviec nad Bebravou. Ich kuchyňa je gastronomicky zážitok plný nových a nepoznaných chutí. Ak raz ochutnáte, určite sa sem budete chcieť vrátiť – aj pre historický vibe a priestrannú terasu s detským ihriskom.

Bánovce nad Bebravou – En Bloc Café

En Bloc Café
foto: FB En Bloc Café

Doslova cez cestu je ešte jeden podnik, ktorý stojí za povšimnutie. Je to vynikajúca kaviareň En Bloc Café, ktorá ponúka aj lahodné a vyvážené obedové menu či výberovú kávu. Pre mnohých Bánovčanov je En Bloc Café obľúbeným miestom, kde si radi odpočinú, doprajú si skvelú kávu alebo raňajky na slnečnej terase.

Bojnice – Panský pivovar

panský pivovar bojnice (2)
foto: Menucka.sk / Panský pivovar

Keď sa povie Bojnice, každý si toto mesto spojí s krásnym zámkom, zoologickou záhradou či kúpeľmi. Len málokomu by napadlo, že Bojnice majú aj dlhoročnú pivársku tradíciu, ktorú sa podarilo obnoviť vďaka podniku Panský pivovar

Ak zablúdite do Bojníc, neobíďte tento podnik. Dajte šancu svojim chuťovým pohárikom zažiť novú a zaujímavú chuť horkastého piva v kombinácii s typickými slovenskými jedlami alebo sa zastavte posedieť si s drinkom na priestrannej romantickej terase.

Bojnice – Meridiana

Meridiana Bojnice reštaurácie s terasou
foto: Meridianabojnice.sk

Kuchyňa v modernom Rezorte Meridiana je pestrá a rôznorodá, vhodná pre každého milovníka gurmánskych špecialít – od mäsových, cez cestoviny a ryžu až po šaláty či dezerty.

Svieža, moderná a vždy iná. Vychádzajúc z prvotriednych sezónnych surovín každodenne pripravujú čerstvé jedlá s citom a láskou. Vychutnať si ich môžete na dvoch terasách s poetickými názvami – Terasa pod brezami a Terasa pod lipami.

Ilava – Vegáč Zdravé Bistro

bistro vegáč
foto: FB Vegáč

Vegáč je malé ilavské bistro, ktoré vám ponúka zdravší spôsob stravovania bez živočíšnych produktov. Zdravo, chutne a bez výčitiek – tak znie heslo majiteľov, ktorí sa do podnikania pustili s obrovskou láskou a nasadením. Ponúkajú raňajky a denné obedové menu.

Súčasťou bistra je aj malinká terasa, vďaka čomu sme sa ich rozhodli zaradiť do tohto výberu. Oživujú gastronómiu na okolí jedinečným konceptom, a tak si to určite zaslúžia.

Nová Dubnica – Dubno Eat & Sleep

Dubno Eat & Sleep
foto. Dubno.sk

Samotný názov napovedá, že ide o kombináciu ubytovania a reštaurácie, niečo ako bývajú komornejšie bed & breakfast, avšak s možnosťou objednať si aj vynikajúcu večeruDubno Eat & Sleep nájdete na okraji Novej Dubnice.

Kto sa v tomto okolí trochu vyzná vie, že je to veľmi komorné mesto, kde sa všade dostanete pešo. Ich terasa je už známa štedrým priestorom, veľkým detským ihriskom aj živou hudbou či grilovačkami, ktoré spestrujú leto návštevníkom. Mnohým teda Dubno napadne ako prvá voľba, keď hľadajú reštaurácie s terasou v okolí.

Nové Mesto nad Váhom – Kúria

Kúria Nové Mesto nad Váhom reštaurácie s terasou
foto: FB Kúria

Celá budova, pôvodom vidiecka kúria zo 16. storočia, aj jej pridružené časti prešli nákladnou a rozsiahlou rekonštrukciou pod prísnym dohľadom historikov. Rekonštrukcia prebehla úspešne, vďaka čomu sa podarilo zachovať nevyčísliteľnú historickú hodnotu objektu pre ďalšie generácie. Dnes je súčasťou Kúrie Beckov aj veľká priľahlá terasa, kde si môžete vychutnať skvelé jedlo z ponuky či denné menu.

Podhradie – Rezort Sivý Kameň ****

Rezort Sivý Kameň reštaurácie s terasou
foto: Menucka.sk / Rezort Sivý Kameň ****

Názov Sivý Kameň dostal tento rezort podľa hradu Sivý Kameň, v ktorého blízkosti sa nachádza. Vznikol rekonštrukciou starej fary z roku 1830 a vybudovaním druhej samostatnej budovy. V novostavbe sa nachádza na prízemí klimatizovaná reštaurácia s terasou.

V historickej budove je v pôvodnej pivničnej časti fary zriadená vínna pivnica, ktorú ocenia najmä milovníci vína. Okrem stravovacích a ubytovacích možností ponúka penzión aj wellness, kde si môžu hostia oddýchnuť a načerpať nové sily.

Považská Bystrica – Reštaurácia Gino Park Palace

Hotel Gino Park Palace reštaurácie s terasou
foto: FB Hotel Gino Park Palace

Koncept reštaurácie známeho hotela Gino Park Palace je navrhnutý tak, aby splnil očakávania hostí, ktorí hľadajú kvalitnú gastronómiu s výborným servisom. Historické priestory kaštieľa zasadeného v Orlovom (v zelenej časti Považskej Bystrice) sa prelínajú so štipkou modernej hravosti. Jedlo od fantastického šéfkuchára Mateja Gašpierika si môžete počas teplých dní užiť aj na takejto štýlovej terase.

Prievidza – Reštaurácia Dráčik

Reštaurácia Dráčik reštaurácie s terasou
foto: Menucka.sk / Reštaurácia Dráčik

Dráčik Reštaurácia (a ihrisko pre deti, ako výstižne nájdete v ich názve) je to najideálnejšie miesto pre váš oddych a trávenie voľných chvíľ s vašou rodinou alebo priateľmi v okolí Prievidze.

Reštaurácia Dráčik pozostáva z reštaurácie (kapacita 82 miest na sedenie), vnútorného detského ihriska (kapacita 20 miest na sedenie), vonkajšia terasa (kapacita 110 miest na sedenie), vonkajšieho ihriska a bufetu (kapacita 100 miest na sedenie). Ak máte drobcov, neváhajte ich sem vziať na za letným dobrodružstvom!

Prievidza – Valhalla Pub & Restaurant

Valhalla pub reštaurácie s terasou
foto: FB Valhalla pub

Reštaurácia Valhalla Pub & Restaurant je zariadená v štýle Valhally, čo je Odinova sieň v Ásgarde – pevnosť Gladsheim. Tam za sprievodu Valkýr prichádzajú padlí bojovníci. Steny sú tu zdobené tematickými maľbami, aby sa tu každý bojovník cítil dobre.

Z tematicky ladeného jedálneho lístka si vyberiete a bude vám tu chutiť – napríklad aj na priestrannej terase s masívnym dreveným nábytkom, vďaka ktorej patrí medzi TOP reštaurácie s terasou v Prievidzi.

Púchov – Reštaurácia Piváreň 6

Reštaurácia Piváreň Šestka reštaurácie s terasou
foto: FB Reštaurácia Piváreň Šestka

Reštaurácia s najlepším tankovým pivom a jedlom v Púchove? Miestni a ľudia z okolitých obcí vás rozhodne pošlú do „Šestky“, ako podnik Reštaurácia Piváreň 6 familiárne nazývajú. Moderné priestory a jedálny lístok, ktorý ponúka klasiku v prevedení hodnom 21. storočia lákajú všetky vekové kategórie.

Do štedrých priestorov sa vojde veľa hostí, ale to majiteľom nestačilo. A tak otvorili terasu s bezbariérovým prístupom, aby sa u nich cítili vítaní naozaj všetci.

Trenčín – Hotel Elizabeth ****

Hotel Elizabeth Trenčín (6) reštaurácie s terasou
foto: FB Hotel Elizabeth Trenčín

Prvotriedna reštaurácia Hotela Elizabeth **** s vyšším štandardom obsluhy vám ponúka výhľad na unikátny rímsky nápis na hradnom brale v Trenčíne. Objavte v ponukovom lístku bohatý sortiment jedál slovenskej a medzinárodnej kuchyne, špeciality šéfkuchára, flambované, filetované a blanšírované špeciality, široký výber kvalitných vín, business menu a špeciálne menu pre skupiny.

Vychutnajte si unikátnu atmosféru historického Hotela Elizabeth priamo pod stredovekým trenčianskym hradom. Luxusné ubytovanie dopĺňa kaviareň, bar wellness centrum a mnoho iného.

Trenčín – Grand Hotel

Grand Hotel Trenčín reštaurácie s terasou
foto: FB Grand Hotel Trenčín / Ján Kurčík

Nechajte sa unášať vôňou a chuťou špecialít v Grand Hoteli Trenčín. Odhaľte tajomstvo tradičných slovenských jedál pripravených výlučne z domácich surovín od miestnych farmárov. Objavte čaro medzinárodnej kuchyne, spoznávajte nové chute a jedlá. Vychutnajte si dúšok kvalitnej kávy LAVAZZA v atraktívnom prostredí.

V letných mesiacoch si oddýchnete a načerpáte nové sily na terase priamo v historickom centre mesta. Hotel Grand ponúka komplexné služby a príjemnú atmosféru v hotelovej reštaurácii pre usporiadanie i firemných akcií a taktiež rôzne druhy osláv. 

Trenčín – OYSHI

OYSHI Trenčín reštaurácie s terasou
foto: FB OYSHI

V OYSHI sme sa boli najesť už viackrát a vždy to bol doslova zážitok. Reštaurácia sa nachádza priamo pod trenčianskym hradom, čaká na vás veľmi pekné prostredie hoci nepatria medzi známe trenčianske reštaurácie s terasou, majú ju. Je veľmi príjemná, tichá a tienistá, čo oceníte počas horúcich dní.

Keďže sme tu jedli už niekoľkokrát, okrem sushi sme mali aj poké bowl s tuniakom, chana masala, ramen či kari. Všetko nám vždy veľmi chutilo, rovnako tu majú príjemný a ochotný personál. Dajte si však pozor na preplnenosť podniku, v piatok a v sobotu si radšej spravte rezerváciu.

zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin
reklama