Tipy na obľúbené slovenské Food Trucky, ktoré môžete stretnúť na festivaloch aj v kamenných prevádzkach

1918

Aj vy sa počas festivalov a podujatí najviac tešíte práve na jedlo? My rozhodne áno a máme radosť z toho, že ponuka pouličného jedla a rôznych Food Truckov sa na Slovensku neustále rozrastá aj zlepšuje. Poďte sa spolu s nami pozrieť na to, v ktorých Food Truckoch nám vždy veľmi chutilo a vrelo ich odporúčame aj vám.

Jedlo na festivaloch, jarmokoch či iných podujatiach chutí o čosi lepšie. Možno je to dobrou náladou, ktorá panuje všade naokolo, možno tým, že sme všetci viac hladní. V každom prípade musíme povedať, že na Slovensku máme plno fajnových Food Truckov, do ktorých sa vždy ideme radi najesť. Samozrejme, náš výber je subjektívny a zatiaľ sme nemali možnosť ochutnať úplne všetko. Preto ak v článku svoju obľúbenú prevádzku nenájdete, pokojne nám dajte vedieť, radi ju do zoznamu zaradíme.

Niektoré prevádzky z nášho zoznamu začínali ako Food Trucky a pri tomto koncepte aj zostali. Iné si zas otvorili okrem pojazdného auta aj kamennú prevádzku, a niektoré, naopak, mali najskôr stálu prevádzku a následne vybudovali aj Food Truck. Jedno však majú spoločné – výborné jedlo.

Hlavné jedlá s chuťami Slovenska

Langošky

Langošky, to je viac ako langoše. A môžeme to potvrdiť, už sme vyskúšali zopár zaujímavých kombinácií a vždy sme si parádne pochutili. Zakladateľka Lenka najskôr pripravovala langoše na Štrbskom plese (stánok tam stále nájdete), no po mnohých žiadostiach od milovníkov jej langošov sa rozhodla aj pre Food Truck. Teraz s ním jazdí po celom Slovensku a vy tak môžete aj vo vašom meste ochutnať langoš s nutellou a banánom, bryndzou a slaninou či schwarzwaldskou šunkou a rukolou.

Zdroj: Instagram / Langošky

Trhance jak párance

Poznáte tradičné jedlo párance? My sme si ich veľmi obľúbili a tie najlepšie sme zatiaľ ochutnali vo Food Trucku Trhance jak párance, ktorý býva na rôznych festivaloch či jarmokoch. Taktiež ich v utorky a stredy môžete ochutnať priamo v Trnave. Mali sme párance na sladko aj na slano, najviac nám však chutili tie s opraženou slaninkou.

Hlavné jedlá s chuťami sveta

Cozy Coza

Cozy Coza je obľúbená a vyhľadávaná reštaurácia v Bratislave s chuťami z celého sveta. Môžete si tu dať obedové menučko, prísť na romantickú večeru či na degustačný večer. Ako novinku si Cozy Coza otvorili aj Food Truck, ktorý už toto leto môžete stretnúť na rôznych festivaloch a podujatiach. Veľmi vám ich poctivú kuchyňu s perfektne vyladenými chuťami odporúčame. A tiež sme pre vás pripravili článok o tom, aké nástrahy prináša otvorenie si vlastného pojazdného stánku s jedlom.

Bao Brothers

Chalani z Bao Brothers na Slovensko priniesli jedlo, ktoré pred pár rokmi takmer nikto nepoznal. Nadýchané Bao žemle plnené rôznymi druhmi mäsa a omáčok sme si zamilovali a vždy, keď ich stretneme na food feste, neodoláme im. Pokiaľ sa z nich chcete najesť dosýta, pravdepodobne budete potrebovať aspoň 2 bao buns, no ak ich chcete skôr ako predjedlo či snack, stačiť vám bude 1 kus. Náš obľúbený je s bravčovým bôčikom, no na Vegánskych hodoch nám veľmi chutil aj so zeleninovou fašírkou. Food Truck Bao Brothers nájdete na takmer každom väčšom festivale či Street food podujatí a tiež sa môžete zastaviť v ich kamennej prevádzke na Tyršáku.

Zdroj: Instagram / BaoBrothers

Vegánsky gazda

Vegánsky gazda, to je naša srdcovka. V ponuke majú hamburgery či hot-dogy, všetko, samozrejme, v rastlinnom prevedení. A verte, že chutia na nerozoznanie od tých mäsových. Preto či už ste vegán alebo si občas radi doprajete rastlinný pokrm, Vegánsky gazda je super voľba. Kamennú prevádzku nájdete v Trenčíne, no ich pojazdný stánok zas na takmer každom festivale.

Take Paella

Prevádzka Take Paella priniesla na Slovensko kus chutného Španielska v podobe ich typického jedla paelly (a iných dobrôt). My sme ich stretli na Vegánskych hodoch, boli veľmi milí, vysvetlili nám, aké vegánske alternatívy jedál majú v ponuke, a keď sme sa nevedeli rozhodnúť, nakombinovali nám viac jedál do jednej misky. Všetko chutilo super a určite sa chystáme aj na paellu. Tú si dokonca môžete objednať aj priamo k vám domov, prinesú vám ju v typickej panvici.

Chef´s Truck

V Trnave a blízkom okolí si dajte poctivý burger vo Food Trucku s názvom Chef´s Truck. Alebo vyskúšajte krídelká v rôznych prevedeniach, od teriyaki cez slaninové až po limetkovo-maslové. Už sa vám zbiehajú slinky? Nám veru áno. Nájdete ich na festivaloch, môžete si s nimi dohodnúť účasť na súkromnom evente a taktiež bývajú v stredy a piatky v pojazdnom stánku v Trnave a v sobotu v Cíferi.

Futrak

V Novom Meste nad Váhom sa najskôr začal objavovať nenápadný Food Truck na rôznych miestach, následne ste ho mohli stretnúť aj na Food festoch. No dnes má Futrak aj svoju stálu prevádzku, v ktorej si môžete dať skutočne výborný burger či hot-dogy. Už sme mali jedlo od nich niekoľkokrát a vždy to bol doslova zážitok.

Zdroj: Instagram / Futrak.nm

MumBhai Express

Indické jedlo, to naozaj môžeme kedykoľvek. Teda iba v prípade, že je mäso šťavnaté, omáčka dobre dochutená a tak akurát pikantná. A presne takú indiu sme vždy dostali vo Food Trucku MumBhai Express, ktorý nájdete veľmi často na Street festoch pred Starou Tržnicou či na rôznych iných podujatiach.

Food Stock

Už ste vyskúšali čoraz populárnejšie jedlo, vyprážané gyoza taštičky? Ak nie, mali by ste to napraviť. Patria medzi naše najobľúbenejšie street foodové jedlá, vždy si na nich perfektne pochutíme. Niekde ich nájdete aj s mäsovou plnkou, no práve prevádzka Food Stock je známa tým, že má výhradne vegánsku ponuku. Nájdete ich na mnohých slovenských festivaloch, no môžete navštíviť aj jednu z ich prevádzok.

Kaliforňan

Kaliforňan je láska. Vždy sýta, pestrá a vyvážená miska plná dobrôt, ktorú si môžete vyskladať pokojne aj sami. Ich misky prinášajú chute z celého sveta, pričom základný princíp je mix&match, teda si vyberiete z ponuky základ + prísady + šaláty + proteín + omáčka. No ak poprosíte, aby vám namiešali to najlepšie z ponuky, radi vám vyhovejú. Okrem festivalov ich nájdete aj v niekoľkých kamenných stánkoch po Bratislave a dokonca aj v Brne či Prahe.

Sladké jedlá a dezerty

SpezaX Caffe

V Banskej Bystrici zájdite do SpezaX Caffe a ochutnajte niečo z ponuky ich sladkých dobrôt. Môžete si dať bubble waffle, čoko kebab alebo mini donuty, taktiež dobrú kávu, limonádu či drinky. No a ako inak, občas ich stretnete aj na nejakom festivale či street food feste. Takže ak budete mať chuť na sladkú bodku, tak sem.

Zdroj: Instagram / spezaxcaffe

Churros amigos

Ďalšie sladké festivalové jedlo nájdete vo Food Trucku Churros Amigos, ktorý má svoju základňu v Košiciach. Ich stánok nájdete na rôznych jarmokoch, festivaloch a podujatiach, ponuka je vždy nadupaná. Ich churros máme veľmi radi, a to aj preto, že polevy a sladké doplnky sú vždy o čosi špeciálnejšie ako tie, na ktoré sme zvyknutí z iných prevádzok.

Trnavský Šmarn

Ani vy neviete, čo si máte predstaviť pod jedlom s názvom Šmarn? Ide vlastne o cisársky trhanec, no v prevedení Food Trucku Trnavský Šmarn je to doslova nebíčko v papuľke. Je cítiť, že ide o poctivý domáci recept robený s láskou k tradíciám. Začínali ako malý rozkladací stánok, no už majú aj svoju kamennú prevádzku. Ale, samozrejme, na festivaloch ich môžete nájsť aj dnes.

Výberová káva

Pán Králiček

Rikša s výberovou kávou je vždy dobrý nápad. Pár Králiček je malý pojazdný kávový svet, ktorý jazdí po uliciach Bratislavy a občas ho stretnete aj na street food feste či inom podujatí. Vždy sme tu mali výborné espresso či cappuccino, preto vám tento pojazdný stánok vrelo odporúčame. A dokonca majú v Bratislave aj svoje kamenné priestory.

Zdroj: Instagram / pankralicek

Rikša káva

Pod Tatrami môžete stretnúť pojazdnú kaviarničku Rikša káva, ktorá má v ponuke rôzne výberové kávy. Ich heslo znie Dobrá káva je tam, kde chcete vy, preto si ich rikšu môžete dokonca objednať na súkromné podujatie. Super nápad, však?

zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin
reklama