Tip: Aplikácia, ktorá vám pomôže nájsť vynikajúce jedlo za férovú cenu kdekoľvek na svete

1236
foto: Canva / FB The Michelin Guide

The MICHELIN Guide už dnes nie je len veľmi cenený papierový bedeker tých najlepších reštaurácií vo svete, hoci ten, samozrejme, stále patrí k najslávnejším indikátorom kvality svetových reštaurácií. Dnes si povieme viac o aplikácii, ktorú môžete mať pri sebe kdekoľvek a ktorá vám pomôže nájsť vynikajúce jedlo všade tam, kde naň dostanete chuť.

Prednedávnom sme robili rozhovor s inšpiratívnou greenfluencerkou Natáliou Pažickou, ktorá okrem cestovania vášnivo miluje aj vynikajúcu gastronómiu. Jedným z jej tipov bola práve michelinská aplikácia The MICHELIN Guide, pomocou ktorej vyhľadáva kdekoľvek pri cestovaní vynikajúce podniky v okolí. Ako táto aplikácia funguje a čo všetko za vás nájde?

The MICHELIN Guide funguje intuitívne

Pre niekoho je síce príjemnejšie používať webovú verziu, ktorá ponúka rovnaké funkcionality, aplikácia je však jednoduchšia a funguje veľmi intuitívne. Naviac má moderný a na pohľad pekný dizajn, ale o to predsa nejde, však?

Podstatná je jej funkcionalita. Aj keď v nej viete, prioritne, hľadať svetové reštaurácie ocenené jednou a viac Michelinskými hviezdami, vyhľadávanie vám ponúka aj reštaurácie so štítkom „Bib Gourmad“. Sú to tipy na reštaurácie, ktoré (zatiaľ) nie sú nositeľom Michelinskej hviezdy, sú však kritikmi odporúčané a servírujú skutočne vynikajúce jedlo. Jedinečnú kvalitu a chuť tu dostanete za férové ceny, často rovnaké ako v iných podnikoch. Za pár desiatok eur tu viete dostať kompletnú večeru, nápoje, dezerty aj šalát pre dve až tri osoby. A to sa oplatí, však?

foto: Canva / aplikácia The Michelin Guide

Aplikácia s kvietkom a srdiečkom v logu ďalej ponúka možnosť prezrieť si odporúčané reštaurácie vo vašej blízkosti či vyhľadať všetky ponúkané reštaurácie v konkrétnom meste alebo oblasti. V sekcii „What’s New“ nájdete nielen najnovšie ocenené podniky či hotely, ale aj časť Magazín, kde renomovaní odborníci píšu o tých najlepších svetových reštauráciách pre vašu inšpiráciu. Do svojho profilu si viete ukladať obľúbené podniky a vlastné preferencie a dokážete cez ňu aj veľmi ľahko kontaktovať zákaznícky servis, ktorý má vysoké hodnotenie od používateľov aplikácie.

Dobre vedieť, že…

…by ste pri naozaj kvalitných podnikoch nemali zabúdať na rezerváciu. Ak naozaj milujete kvalitnú gastronómiu, potom určite viete, že vo väčších mestách sa pred skutočne vychýrenými podnikmi čaká bez rezervácie aj niekoľko hodín. Doprajte si čas pred tým, ako niekam vycestujete, pozorne si poprezerajte svoju destináciu v aplikácii The MICHELIN Guide a urobte si rezerváciu v dostatočnom časovom predstihu.

Tip, ktorý je tiež dobré mať na mysli je, že menu v tých najlepších reštauráciách býva často drahšie vo večerných hodinách. Preto ak chcete trochu ušetriť, môžete si niekoľkochodové menu dopriať radšej v čase obeda.

Niektoré michelinské reštaurácie otvorili pre veľkú popularitu sesterské bistrá v rovnakom meste, ktoré sú kvalitou veľmi podobné, avšak cenovo výrazne nižšie. Hoci často neponúkajú degustačné večere, aby zachovali výnimočnosť pôvodnej reštaurácie, jedlo v nich chutí stále ako sen. A pri tom vás to finančne nezruinuje. Aj toto všetko môžete nájsť, prehľadne zoradené, práve v aplikácie The MICHELIN Guide, ktorá sa teší v poslednej dobe obrovskej popularite. Musíme podotknúť, že právom.

zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin
reklama