Boli ste už niekde blízko hranice s Ukrajinou? Nachádzajú sa tam mestečká ako Snina, Humenné, Sobrance či trošku ďalej – Michalovce… Aj keď niektorí vedia s humorom podotknúť, že „tam sa už muchy obracajú a líšky dávajú dobrú noc“, mestá majú svoje klenoty či už prírodného alebo historického charakteru. My sa dnes bližšie prizrieme mestečku Snina. 

Navštívte Sninu pre tieto dôvody…

  • Nájdete tam rekreačnú oblasť Sninské rybníky s biokúpaliskom
  • V okolí Sniny je mnoho krásnych drevených kostolíkov
  • Neďaleko je aj astronomické observatórium
  • Môžete sa vybrať na túru na Vihorlat v chránenej krajinnej oblasti alebo na Sninčanmi obľúbený Sninský kameň
  • Snina má aj historický kaštieľ, historický park pri kaštieli či fontánu so sochou Herkula
Zasúťažte si o chutné ceny v našej veľkej vianočnej súťaži

…a až pri výlete vyhladnete, zájdite do týchto podnikov:

Hotel Kamei  

Hotelovú reštauráciu nájdete v nádhernom prostredí Sninských rybníkov. Hneď vedľa hotela sú aj tenisové kurty. Kamei je perfektnou voľbou pre oslavy a pre všetkých, ktorí sa chcú dobre najesť v príjemnom a luxusnejšom prostredí.Kamei si môžete každý deň pochutnať na dennom menu, ktoré je vždy pestré a lákavé. Miestni si pochvaľujú najmä rybaciu polievku Halászlé. Ak ste však viac na sladké, určite si dajte Horúcu lásku v podobe vanilkovej zmrzliny, malín a šľahačky. Tešiť sa môžete aj na rôzne regionálne jedlá a jedlá zo zveriny. Jedálny lístok má pestrú paletu jedál aj nápojov. Kto by odolal?

Acapulco

Acapulco je obľúbený pizza  pub, ktorý navštevuje najmä mládež. Zahráte si tam stolný futbal, ale aj šípky či biliard. Nájdete tam výbornú chrumkavú pizzu a dobroty ako Empamadas, Stromboli, Pizza sendvič či Burrito. Sninské Acapulco praská vo švíkoch najmä cez víkend. Perfektná voľba pre páriky, ale aj zábavy chtivé skupinky priateľov. V tie teplejšie jesenné večery si môžete posedieť aj na veľkej terase.

Di Stefano 

Táto reštaurácia ponúka denné menu pripravené z kvalitných surovín. Chutné jedlá Sninčanom prináša už 25 rokov. V Di Stefano sa každý návštevník cíti príjemne vďaka elegantnému prostrediu reštaurácie. Na svoje si prídu aj milovníci dobre načapovaného piva! Určite sa tam zastavte, až budete v týchto končinách.

Máte aj vy obľúbenú reštauráciu v Snine a okolí? Dajte nám o nej vedieť v komentároch.