Superblogeri2019
zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin

Superblogeri je platforma, ktorá združuje všetkých slovenských blogerov a blogerky. Zakladateľkou je Veronika Svobodová, ktorá je sama vášnivou blogerkou (cestovanie, móda) a minulý rok sa rozhodla pre usporiadanie galavečera, na ktorom sa rozdávali ocenenia tým najlepším z najlepších.

Superbloger 2019 bol oficiálne prvým ročníkom tohto evetu, ktorý sa konal v Starej Tržnici v Bratislave 30. januára. Na galavečeri nešlo len o rozdávanie ocenení, ale snahou organizátorky bolo aj to, aby sa 200 najlepších slovenských blogerov navzájom lepšie spoznalo a vytvorili nové priateľstvá, spolupráce či nápady.

Ceny sa rozdávali v 7 kategóriách, a to Móda, Krása, Jedlo, Cestovanie, Mama, Lifestyle, Sebarozvoj a motivácia. Víťazov vyberala porota zložená z takmer troch desiatok odborníkov. Zároveň sa odovzdávali aj tri špeciálne ocenenia – Superosobnosť, Superklokan a Superfeed (jedine Superfeed prebiehalo formou online hlasovania).

Superblogeri 2019 – Jedlo

Určite sa oplatí pozrieť si všetkých víťazov vo všetkých kategóriách a inšpirovať sa ich blogmi, instagramami, facebookmi, nájdete ich napríklad na tomto odkaze. Poďme sa však teraz bližšie pozrieť na Superblogerov, ktorí milujú varenie, pečenie či ochutnávanie dobrého a kvalitného jedla :)

Najlepší WEB – Coolinári

Coolinári sú milý párik Kamil a Mižu (plus psík Lilu), ktorých „baví dobré jedlo, jeho príprava a všetko, čo s ním súvisí“. Ich mottom je variť najmä jednoduché a chutné jedlá a naučiť ľudí, že variť a piecť dokáže každý. Na ich webe nájdete perfektné recepty z rôznych kategórií ako napríklad Regionálna kuchyňa, Sladký život, Grécka kuchyňa, Šaláty a veľa iného. Všetky recepty majú veľmi prehľadné, dokonca ponúkajú možnosť stiahnuť si recept v PDF formáte, vytlačiť si ho a ísť s ním priamo do kuchyne za sporák :)

Najlepšie SOCIÁLNE SIETE – The tolerant cook

Blogerka Kristína z The tolerant cook postupom času zistila, že varenie a pečenia v skutočnosti vôbec nie je také zložité, ako si zo začiatku myslela. Najskôr síce pokazila, prevarila či pripiekla všetko, čo jej prišlo pod ruku, no vďaka googleniu a neúprosnému skúšaniu sa z nej stala vcelku šikovná kuchárka. Kvôli množstvu intolerancií na rôzne potraviny jej členov rodiny či kamarátov je nútená variť a piecť „tolerantne“. So svojimi receptami sa rozhodla deliť prostredníctvom blogu a sociálnych sietí, kde ľuďom dáva jasný dôkaz toho, že aj s potravinovými intoleranciami si môžete vychutnať výborné dezerty či hlavné jedlá.

Najlepší OBSAH – Susanns story

Instagram mladej a talentovanej Susanny získal ocenenia za najlepší obsah. I keď Susanna nemá žiadny blog, všetky svoje recepty a inšpirácie dáva na Instagram, kde má niekoľko tisíc fanúšikov. Ihneď si zamilujete jej krásne fotky ladené do jedného tónu, ku ktorým dáva občas celé recepty, občas inšpiratívny text a inokedy len milé želanie na pekný deň. Každý si tu určite nájde to svoje :)

Cena poroty – Once upon a thyme

Porota sa rozhodla udeliť svoju cenu aj blogerovi z Once upon a thyme. Ten je aktívny najmä na Instagrame, kde zdieľa fotky úžasne vyzerajúceho jedla a k nemu pripája aj „príbeh“ spojený s daným pokrmom. Ak si chcete oddýchnuť, naladiť sa či inšpirovať, určite zablúďte na jeho profil, kde si môžete pri super fotkách prečítať úsmevné či múdre slová.

ABSOLÚTNY VÍŤAZ – Lapetit

Monika z Bratislavy sa počas niekoľkých rokov vypracovala na jednu z najlepších food blogeriek na Slovensku. Jej blog či Instagram sledujú 10-tisíce ľudí, ktorí sa denne tešia na jej nové recepty na sladké či slané mňamky. Základom pri jej receptoch sú kvalitné a čerstvé suroviny, preferuje špaldovú múku a bezlaktózové výrobky. Monika si sama zhotovuje krásne profesionálne fotografie hotových jedál, ktoré nenechajú nikoho (c)hladným.

Zdroj foto: Instagramy víťazov

zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin

sledujte nás na:

FacebooklinkedininstagramFacebooklinkedininstagram