Slovenský filter alebo ako sa podieľať na vydaní sprievodcu po výberových kaviarňach

499
Slovenský filter_kampaň Donio (1)
foto: kampaň Slovenský filter / Adrián Juráček

Kam na výberovú kávu na Slovensku? Tie najkrajšie kaviarne s remeselnou kávou, lokálnymi produktmi a neuveriteľne príjemným prostredím bude združovať nová knižka s výstižným názvom Slovenský filter.

„Posledné mesiace som cestoval po Slovensku a mapoval najpôsobivejšie kaviarne s výberovou kávou.
Výsledkom je sprievodca, ktorý obsahuje 30 kaviarní, čo odporúčam navštíviť,“
predstavuje na začiatok pár slovami svoj projekt grafický dizajnér Adrián Juráček.

Aby sa však tento pôsobivý grafický sprievodca v modernom dizajne mohol dostať aj k vám na knižnú poličku, budú vydavatelia potrebovať vašu pomoc. Ako to môžete urobiť a viac o projekte sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

Prečo kniha Slovenský filter vznikla

Výberová káva už nie je len výsadou hlavného mesta. Táto kultúra zasiahla aj tie najvypuklejšie miesta na mape Slovenska. Kniha Slovenský filter vám ponúka tipy, kam sa na Slovensku oplatí cestovať za specialty coffee

Slovenský filter_kampaň Donio (4)
foto: kampaň Slovenský filter / Adrián Juráček

Tlačený sprievodca Slovenský filter je kurátorským výberom 30 najpôsobivejších kaviarní, v ktorých vám pripravia delikátnu výberovú kávu. Kritériami výberu boli zanietený prístup ku specialty coffee, kvalita služieb a interiérový dizajn.

Každá z vybraných kaviarní dostane v knihe bohatý priestor. Bude odprezentovaná dvojstránkou, na ktorej nájdete fotografie a jedinečný príbeh ľudí, ktorí danú kaviareň založili. Pretože práve ľudia sú to, čo tvorí esenciu kvalitnej kávy a výnimočných miest, ktoré sa oplatí navštíviť.

„Kniha je rozdelená na tri kapitoly – západ, stred a východ Slovenska. Do výberu som nezaradil kaviarne v Bratislave. Výber toho najlepšieho z hlavného mesta som minulý rok zdokumentoval v publikácii Bratislavská kaviareň,“ dodáva Adrián Juráček ku konceptu.

Slovenský filter_kampaň Donio (2)
foto: kampaň Slovenský filter / Adrián Juráček

Čo tomu predchádzalo a čo bude nasledovať

Adrián po dobu dvoch mesiacov navštevoval rôzne kaviarne a naozaj podrobne hodnotil ich ponuku, priestory či napríklad prístup majiteľov k hosťom. Súčasťou hodnotenia boli, samozrejme, aj rozhovory so samotnými majiteľmi.

„Nechávam sa inšpirovať jedinečnou atmosférou. Nezabudnem si so sebou zbaliť aj fotoaparát a diktafón, aby som všetko vedel dôsledne zdokumentovať,“ teší sa grafický dizajnér z procesu tvorby knihy Slovenský filter.

Do každej kaviarne plánujú po vydaní umiestniť fyzický bedeker, ktorý si budú môcť turisti prelistovať alebo zakúpiť. Mimochodom, je veľmi pekný. Grafické oko a dlhoročné skúsenosti vydavateľa sa nezaprú.

Najmä pre to, aby dokázal bedeker podporiť cestovný ruch a prilákať zahraničných turistov aj mimo Bratislavy, vyjde okrem slovenčiny aj v anglickom jazyku. „Mojou ambíciou je podporiť cestovný ruch a ponúknuť Slovenský filter aj kníhkupcom z okolitých krajín.“

Slovenský filter_kampaň Donio (3)
foto: kampaň Slovenský filter / Adrián Juráček

Ako vydanie knihy Slovenský filter podporiť

Aby mohli nakladatelia knihu vytlačiť v požadovanom množstve kusov, budú potrebovať pomoc od každého milovníka kávy. Preto spustili kampaň na crowdfundingovej platforme Donio.sk, kde môžete pohodlne prispieť ľubovoľnou sumou aj vy.

Od výšky sumy sa bude následne odvíjať aj vaša odmena. Takto si môžete knihu prakticky kúpiť v predpredaji, za vyššiu odmenu aj s knihou Bratislavská kaviareň či napríklad s balíčkom čerstvo praženej výberovej kávy.

Kampaň Slovenský filter môžete podporiť PRIAMO NA TOMTO ODKAZE »

Vyzbierané peniaze použijú na tlač a produkciu knihy, na náklady spojené s balením a poštovným, na jazykovú korektorku a prekladateľku. Aby bol výsledný produkt, ktorý sa dostane do vašich rúk a na pulty najlepších kaviarní skutočne dokonalý.

Adriánovi držíme palce, aby sa jemu a celému vydavateľstvu podarilo vyzbierať čo najvyšší obnos peňazí. Kniha Slovenský filter je totiž iná. Je to kniha, ktorá patrí na knižný gastro trh 21. storočia. Pevne veríme, že sa nájde dostatok kávomilcov, ktorí tento pekný projekt podporia. Veľa šťastia!

zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin
reklama