Slovenské, vegánske aj svetové: Objavte najlepšie reštaurácie v Púchove a okolí

2768
foto: FB Čarovná Špajza / FB Reštaurácia Pri Lipe

Okresné mesto Púchov prešlo posledné roky modernou premenou. Odrazilo sa to aj na ponuke reštaurácií, ktoré sa snažia udržať si zákazníka 21. storočia. Medzi obľúbenými podnikmi domácich nájdete reštaurácie ponúkajúce vegánske misky či steaky v luxusnom prevedení. Zostali však verní aj klasike a hladní nezostanú ani tí, ktorí si potrpia na slovenské špeciality.

Pozrite si náš prehľad reštaurácií, ktorý sme vytvorili na základe vlastných skúseností. Najlepšie reštaurácie v Púchove tu nájdete všetky na jednom mieste. Inšpirujte sa a vyberte si, v ktorej z nich si pri najbližšej návšteve Púchova vychutnáte svoje jedlo.

Čarovná Špajza

Každé jedlo z nášho lístka ukrýva nezabudnuteľný príbeh. Tak znie motto krásnej novej reštaurácie Čarovná Špajza, ktorá sídli kúsok od centra Púchova. Riadia sa ním pri príprave obedového menu, ale aj ďalších skvostov z jedálneho lístka. Podarilo sa im spojiť gastronómiu hodnú 21. storočia s tradíciami babičkinej špajze, z čoho, koniec koncov, vychádza aj názov reštaurácie. Nezabudnuteľné vône, ktoré definujú pôvabný priestor. Chutné jedlá, z ktorých je cítiť lásku a starostlivosť. A okúzľujúce prostredie, ktoré vzbudzuje teplo domova. To všetko nájdete na jednom mieste v Čarovnej Špajzi.

foto: FB Čarovná Špajza

Piváreň 6

Piváreň 6 (domáci ju poznajú pod názvom Šestka) sa nachádza v Púchove na ulici 1.mája. Nájdete tu príjemné priestory s pohodlným sedením až pre 140 hostí a priateľskú obsluhu. V letných mesiacoch si určite zamilujete terasu ukrytú vo dvore. Piváreň 6 je tým pravým miestom pre vás, ak si chcete vychutnať čerstvé tankové pivo s bohatou penou v kombinácii s jedlami, čo sa k nemu hodia. V ponuke nájdete napríklad tatarák z hovädzej sviečkovice či pečené bravčové rebrá, ale aj podobne ladené jedlá pre nemäsožravcov či ľahšie šaláty. V priebehu 12 mesiacov u nich môžete ochutnať až 12 unikátnych čapovaných pív, každý mesiac jeden špeciál.

foto: Reštaurácia Piváreň 6

PRIME Restaurant

Ak máte chuť na naozaj kvalitné mäso, napríklad v podobe vynikajúco pripraveného steaku, PRIME Restaurant je pre vás tou pravou voľbou. Nenadarmo patria podľa nás medzi najlepšie reštaurácie v Púchove. Spolupracujú s viacerými slovenskými farmármi, pričom najvyšší dôraz kladú na kvalitu určitých druhov hovädzieho dobytka. Takto spracované mäso nechávajú zrieť minimálne 21 a viac dní. V ich menu nájdete aj čerstvé ryby a hydinu, v neposlednom rade aj vynikajúce dezerty na svetovej úrovni. Ku konceptu ladí aj interiér s nádychom luxusu a testosterónu, ktorý poteší všetkých milovníkov mäska už na prvý pohľad.

foto: FB PRIME Púchov

Street Food Púchov

Poviete si, klasický street food a dostal sa medzi naj podniky v meste? Áno, Street Food Púchov si totiž dáva skutočne záležať na kvalite a vidno to aj na spokojnosti zákazníkov. „Ako domáci, som sa do Púchova rozhodol priniesť kvalitu v podobe jedál, ktoré tu ľudia nepoznajú. Jedlo, ktoré by sa dalo nazvať zdravým fastfoodom,“ hovorí o podniku jeho zakladateľ. Skúsenosti a inšpiráciu zbieral v malej burgrárni v Brne, dnes už 4. rok prináša skvelé sendviče, burgre a šaláty Púchovčanom. Počas pracovného týždňa u nich nájdete aj špeciálne obedové menu. Skúste, neoľutujete.

foto: FB Street Food Púchov

Reštaurácia Antunović

Spoznajte klasickú stredomorskú kuchyňu priamo na Hornom Považí. Vďaka Reštaurácii Antunović sa ľahko počas obeda (vo forme obľúbeného obedového menu) aj počas večerných hodín prenesiete na chorvátsku Istriu, odkiaľ majitelia pochádzajú. Pravidelne si u nich môžete vychutnať čerstvé ryby, olivový olej, hľuzovkové špeciality, tradičný pršut, ovčí syr, tradičné pečivo a mnoho ďalších skvelých chutí, ktoré vozia priamo z Jadranu. Reštaurácia sa stala obľúbenou aj vďaka koncertom a podujatiam, ktorým poskytuje priestor počas celej sezóny.

foto: FB Reštaurácia Antunović

Sushi Point

Hoci ide „len“ o reštauráciu, ktorá funguje formou donášky a osobného odberu, svojou ponukou a chuťou pripravovaných jedál si rozhodne Sushi Point zaslúži byť na našom zozname. Cenia si a dodržiavajú japonskú tradíciu podávania zdravých a čerstvých jedál. Preto v ich ponuke nájdete vynikajúce sushi sety, red curry, ostrokyslú polievku či rôzne druhy teplej ázijsko-japonskej kuchyne.

foto: FB Sushi Point

Chris Street Food Beluša

Posunieme sa trošku ďalej, do asi 7 kilometrov vzdialenej obce Beluša. Chris z Grécka si tu otvoril svoj Chris Street Food, v ktorom má plno počas hociktorého dňa v týždni. Prečo? Používa mäso z farmy z neďalekej obce Košeca, ktoré je známe tým, že dobytok kŕmia kvalitnými surovinami. Dokonca aj ich produkty sú čisté bez akýchkoľvek prísad. Chutné a domáce žemle, čerstvé suroviny a veľké porcie sú presne to, čo ľudia u Chrisa dostanú. Spoločne s mnohými špeciálmi a neskutočne príjemnou obsluhou. Jedlo varí v malej búdke, ku ktorej však patrí zopár krytých lavičiek a priestor, kde si môžete jedlo v pokoji vychutnať. Ako bonus sa starajú o životné prostredie a využívajú len papierový alebo kompostovateľný riad.

foto: FB Chris Street Food Beluša

Salaš Nimnica

V neďalekom kúpeľnom mestečku Nimnica si môžete na ich Salaši zase pochutnať na špecialitách slovenskej kuchyne. Prioritnou ponukou sú u nich klasické bryndzové halušky so žinčicou. Súčasťou ponuky reštaurácie sú aj rôzne spoločenské či rodinné oslavy vo vopred dohodnutom režime, ktoré sprevádza pokoj okolitých hôr. Krásne prostredie dopĺňa skutočný salaš s ovečkami, čo robí z miesta atraktívnu cieľovú destináciu aj pre rodiny s deťmi.

foto: FB Salaš Nimnica

Reštaurácia Pri lipe Dohňany

Reštaurácia Pri lipe v malej, no veľmi príjemnej obci Dohňany v púchovskom okrese patrí k podnikom, kde dostanete vždy gurmánsky a krásne naservírované jedlo. V ich ponuke nájdete napríklad gratinované, sous-vide či supreme spôsobom pripravované mäsá a aj z jednoduchých dezertov urobia výnimočný gurmánsky zážitok – na pohľad aj na chuť. Hoci by ste v dedinskom prostredí takúto reštauráciu možno nečakali, oplatí sa zájsť do nej pár kilometrov a urobiť si chutný výlet.

foto: FB Reštaurácia Pri Lipe

Bonus, ktorý by ste nemali vynechať: Café Hygge

V srdci Púchova nájdete kaviareň, ktorá vás prenesie do útulných zátiší severských krajín. Keď vojdete do vnútra, dýchne na vás vôňa kávy, novoty a severského hygge štýlu. Táto vynikajúca trojkombinácia vám okamžite vyčarí úsmev na tvári. Pohodlne sa usadíte, objednáte si šálku kávy s koláčom a počas čakania si prelistujete pár stránok v knihách alebo zahráte hru kráľov, šach. Dopriať si tu môžete aj raňajky, ktoré v podobe misiek alebo plnených croissantov pripravujú vždy čerstvé a nesklamú žiadneho milovníka raňajok.

foto: FB Café Hygge
zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin
reklama