zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin

Jedno z najobľúbenejších sezónnych open air podujatí v hlavnom meste, Slovak Food Festival, bude tento rok komorný a tematický. Jednotlivé festivalové dni budú mať vlastný koncept. Piatku bude kraľovať kultúra, sobota bude o hviezdnom varení a nedeľa o blogovaní.

Podľa organizátorov je práve hudba to, čo ľudia vyhľadávajú. „Samozrejme, že si uvedomujeme, že na festivale, ktorý sa primárne venuje jedlu a pitiu je potrebné aj edukovať v gastronomickej oblasti, avšak zo skúseností z minulých ročníkov vieme, že návštevníci sa pri dobrom jedle a pití radi zabávajú, prípadne vychutnávajú pohodovú atmosféru sprevádzanú príjemnou muzikou“, vysvetľuje riaditeľka festivalu Saša Štullerová.

Na piatok organizátori pripravujú hudobný program, ktorý však bude v komornej atmosfére. Sobotu bude mať pod záštitou známy šéfkuchár Vojto Artz, ktorý si na festival pozval hostí zo známej televíznej kuchárskej šou. Nebude medzi nimi chýbať jeden z porotcov Jaroslav Ertl. Nedeľa bude patriť blogerom. Podľa Štullerovej sú trendy a okrem talentu majú obrovskú vášeň pre to, čo robia. V areáli nebude chýbať detský kútik, kde sa detičky rovnako ako pominulé roky naučia po dobrom jedle umývať si zúbky. Zdravá zóna prinesie prednášky a diskusie na tému zdravý životný štýl. Pivná zóna prinesie skvelé pivo. Okrem gastronomických variácií sa návštevníci môžu pochopiteľne tešiť aj na kvalitné vína, chutné cukrovinky a iné domáce produkty.

Slovak Food Festival sa bude niesť v komornej atmosfére. “Ako mnohí vedia, Slovensko predsedá tento rok Rade EÚ. Na hrade prebiehajú stavebné práce, a tak sme trochu oklieštení priestorom, čo sa odzrkadľuje na počte vystavovateľov, no určite nie ich kvalite”, vysvetľuje Štullerová.

Slovak Food Festival sa koná 27. – 29. mája na Bratislavskom hrade a všetky informácie o programe nájdete na www.slovakfoodfestival.sk, alebo oficiálnom facebook profile.

V ďalších článkoch vám aj my priblížime jednotlivé súčasti programu a vystavovateľov.

Slovak Food Festival - mapa areálu
Bratislavský hrad sa nachádza v centre Bratislavy, hlavného mesta Slovenskej Republiky, na návrší toku Dunaja. Je ľahko dostupný pre obyvateľov Starého mesta a ostatných častí Bratislavy autom aj MHD. Spojenie s hlavnou železničnou a autobusovou stanicou i Letiskom M.R.Štefánika vytvárajú priestor osloviť obyvateľov okolitých miest nie len zo Slovenska. Exteriér plný zelene a história spojená s hradom dotvárajú príjemnú atmosféru celého podujatia.

 

zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin

sledujte nás na:

FacebooklinkedininstagramFacebooklinkedininstagram