Sestry si splnili sen a založili podnik Bistrology, v ktorom si dáte chutné raňajky, poctivé dezerty aj obložené chlebíčky

1195
Bistrology Nové Mesto nad Váhom jedlo

Nie je tak dávno, čo do Nového Mesta nad Váhom prišiel podnik Bistrology. Veľmi rýchlo sa stal obľúbeným miestom pre tých, ktorí si chcú dopriať chutné raňajky, výdatný brunch alebo sa stretnúť s priateľmi pri dobrej káve a dezerte.

Kto stojí za podnikom Bistrology?

Ťažko uveriť tomu, že za celým konceptom Bistrology stoja dve sestry. Po návšteve sa vám totiž bude zdať, že v ich tíme musí byť aspoň 20 rúk. No opak je pravdou a majiteľky si na pomoc zavolajú ďalších členov svojej rodiny iba vtedy, keď 4 ruky nestačia. Svoj podnik otvorili v roku 2021, teda v čase, keď iné gastro prevádzky kvôli pandémii zatvárali. Bistrology je však jasným dôkazom toho, že pokiaľ niečo robíte s láskou a poctivými ingredienciami, vždy si nájdete svojich verných zákazníkov.

Torta, obložená misa
Zdroj: Bistrology/Instagram

Majiteľky sa vždy snažia dať prednosť lokálnym dodávateľom, pričom pracujú s tými najčerstvejšími surovinami. A veru, keď som sa tu zastavila párkrát na raňajky alebo brunch, takmer vždy som videla, že pred podnikom stojí dodávka, z ktorej sa vykladá čerstvý tovar.

Chcete vedieť, prečo je dobré podporovať lokálnych dodávateľov?
Dozviete sa to v tomto článku >>

Bistrology nie je iba o raňajkách

Viete, čo sa mi na tomto podniku po niekoľkých návštevách páči najviac? Že každý si v Bistrology nájde to svoje. Pre niekoho sa stane raňajkárňou, pre iných kaviarňou a pre ďalších zas miestom, kde si prídu objednať chlebíčky alebo tortu na oslavu. A najlepšie je to všetko skombinovať!

Práve výroba rôznych chlebíčkov, jednohubiek, kanapiek a obložených mís je ich primárnou náplňou, avšak dopĺňajú to množstvom ďalších produktov. Dokonca som mala možnosť zúčastniť sa akcie, na ktorej bol vyskladaný bar so všakovakými sladkými aj slanými dobrotami z Bistrology. Pri pohľade na krásny styling som chvíľami neverila, aký poklad sa nachádza v Novom Meste nad Váhom.

Čo sme ochutnali na brunchi?

Celá raňajková, respektíve brunch ponuka je lákavá. Na výber máte:

  • Obložené chlebíčky a kanapky, ktoré sú pripravené vo vitríne,
  • sladké a slané croissanty a bagels, ktoré sú taktiež pripravené vo vitríne (môžete si ich nechať zohriať),
  • rôzne slané a sladké čerstvé špeciality, ktoré vám pripravia čerstvé.
Palacinky, plnený croissant, raňajky, brunch
Zdroj: Bistrology/Instagram

Ako by to bolo, aby sme nevyskúšali zo všetkého. Sladký croissant s lieskovcovou nátierkou, jahodami, banánom a čučoriedkami nám na stôl priniesli spolu s kávou, rovno sme sa do tejto dobroty pustili. Kým sme dojedli, už aj sme mali hotové palacinky s ovocnou omáčkou, avokádový open sandwich chlieb vo vajci so šunkou. Obsluha bola veľmi rýchla a milá, nič viac nám k dokonalému ránu nechýbalo.

Jedlo bolo výborné, porcie tak akurát, tí väčší hladoši z nás ešte pokukovali po lákavo vyzerajúcich dezertoch vo vitríne. Zálusk sme si robili na lotus krémeš, jahodovú pavlovej roládu a na makrónku, napokon sme odolali a aspoň máme ďalšiu príležitosť vrátiť sa do Bistrology.

Chystáte rodinnú oslavu či pohostenie pre kolegov?

Občas si veci treba zjednodušiť a platí to aj pri príprave pohostenia. Preto ak chystanie zákuskov či chlebíčkov nie je nič pre vás, nechajte to na profíkov. A pokiaľ ste z Nového Mesta nad Váhom a okolia, spoľahnite sa na podnik Bistrology. Či už osobne alebo online si u nich môžete objednať klasické chlebíčky, exkluzívne kanapky, rôzne boxy, šunkové/syrové/ovocné misy, obložené pečivo, rôzne druhy dezertov, pagáčiky, moravské koláče, štrúdle a dokonca aj niekoľko typov tort.

Obložené misy, plnené pečivo
Zdroj: Bistrology/Instagram

Sestry majiteľky si dávajú záležať nielen na výbornej chuti, ktorá je zabezpečená čerstvými a poctivými ingredienciami, ale tiež na vzhľade, ktorý každú oslavu či udalosť pozdvihne na úplne iný level.

V Bistrology si dáte aj obed

Bistrology sa nachádza v úplnom centre mesta na pešej zóne. Zájsť sem môžete aj na obedové menučko, na výber máte vždy polievku a 4 hlavné jedlá. A dobrú správu máme aj pre rodičov s malými deťmi – čaká tu na vás útulný detský kútik s rôznymi hračkami aj malou kuchynkou.

Ešte pre vás máme jeden tip. Bistrology sa počas vianočného obdobia mení na doslova rozprávkový podnik, preto si sem naplánujte cestu aj počas zimy.

Chystáte sa do Nového Mesta nad Váhom a premýšľate, kde by ste tu našli šťavnatý burger? Odporúčame vám vyskúšať tento podnik >>

zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin
reklama