zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin

V samom centre kúpeľného mesta Piešťany, v jednej z najstarších budov v meste, kde bolo už takmer všetko – panský hostinec pre bohatých kúpeľných hostí, kúpeľný hotel, kaviareň, kasíno či mliečny bar, dokonca riaditeľstvo kúpeľov, môžete dnes ochutnať to najlepšie z piešťanskej gastronómie. Pri návšteve Piešťan naša voľba pri výbere obeda padla práve naň.

Z histórie

Už v roku 1692 slúžila stavba dnešnej Le Griffon caffé & restaurant ako hostinec s ubytovaním pre bohatých kúpeľných hostí mesta Piešťany, i keď samotný hostinec patril v tom čase do osady s názvom Teplice. Začiatkom 19. storočia už boli súčasťou hostinca i kúpele, aby hostia nemuseli dochádzať do piešťanských kúpeľov. Na konci 19. storočia už dostal hostinec dnešnú podobu.

Reštaurácia sa hlási k svojej histórii

Dnes sa v nárožnom hoteli nachádza reštaurácia, inšpirovaná provensálskym štýlom. Posedenie na letnej terase láka návštevníkov v letných mesiacoch, interiér v romantickom štýle je celoročným magnetom. Kvalita pripravovaných jedál ani trošku nezaostáva za kvalitou interiéru.

Chutné menu

Menu je pripravované v modernom štýle, jedálny lístok nie je preplnený ponukou jedál a všetky, ktoré v menu nájdete, sú pripravované na objednávku. Na svoj obed či večeru si síce chvíľku počkáte, no čas čakania nie je nijako rušivý. Zaručene tak dostanete svoju porciu čerstvo pripravenú len a len pre vás.

V reštaurácii pripravujú skvelú morskú bouillabaisse, predjedlá sú inšpirované francúzskou kuchyňou – napríklad foie gras alebo gratinované slimáky. Hlavné jedlá sú medzinárodnejšie, kuraciemu steaku na provensálsky spôsob či rezníkom z bravčovej panenky v parmezánovej strúhanke konkurujú dusené bravčové líčka alebo baby kuriatko. Ak máte chuť na niečo ľahšie, nech sa páči ratatouille, cestoviny, šalát alebo risotto. Steaky sú osobitnou kapitolou tejto reštaurácie, sami si môžete overiť, že sú pripravené z dobre odležaného mäska – oddychuje v chladiacej vitríne priamo v priestoroch reštaurácie.

Bravčové líčka

Špeciálna ponuka

V týždennej špeciálnej ponuke nájdete chutné a cenovo prijateľné jedlá, porovnateľné so stálou ponukou. Na rozdiel od bežných obedových menučiek v Le Griffon aj obedové menu pripravujú na objednávku z čerstvých a kvalitných surovín, takže čerstvosť vašej porcie je zaručená. Cena menu s polievkou sa pohybuje vo výške do šesť eur, výnimočne je trošku drahšie. Menu je k dispozícii od 11.00 do 15.00 hod.

Bravčová panenka s omáčkou s pravými hríbami

V rámci špeciálnej ponuky reštaurácia pripravuje i grilovačky a ďalšie zaujímavé gastronomické podujatia. Pre deti môžete objednať špeciálne detské jedlo – grilované alebo vyprážané kuracie prsia, alebo môžete personál požiadať o prípravu polovičnej porcie jedál z menu. Mimochodom, personál je veľmi príjemný a ochotný, takže tiež prispieva k dobrému menu tohto podniku. Výborné hodnotenia si naozaj zaslúži.

Ochutnali sme za vás

My sme z hlavných jedál ochutnali bravčové líčka, podávané na zemiakovej kaši, kurací steak s provensálskymi bylinkami a cesnakovým maslo, vyprážanú bravčovú panenku v strúhanke s parmezánom a konfitovanú bravčovú panenku s omáčkou z pravých hríbov. Okrem líčok, ktoré boli už v jedálnom lístku uvedené s prílohou, sa k ostatným hlavným jedlám príloha objednávala samostatne. Podávali ju tiež na samostatnom tanieri. Všetko bolo pripravené veľmi chutne a napriek upozorneniu, že príprava jedál môže trvať dlhšie, sme na jedlo čakali len príjemných 20 minút.

Partnerské reštaurácie

V Le Griffon pizzu nenájdete, no neďaleká partnerská reštaurácia U páva na okraji Sadu A. Kmeťa ponúka široký výber tejto talianskej špeciality. A ak ste náhodou nemali chuť na dezert z aktuálnej ponuky (čo je síce nepravdepodobné, ale môže sa stať), tak na pešej zóne nájdete množstvo cukrární s chutnou zmrzlinou či teplými kúpeľnými oblátkami.

Ďalšou z rovnakej skupiny je Elisabeth café & restaurant na Kúpeľnom ostrove. Tradičná kaviareň, kde si môžete dať i obed, nesie podobný rukopis ako Le Griffon.

Prečítajte si aj Kam na obed v kúpeľnom mieste Piešťany

Zdroj foto: menucka.sk
zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin

sledujte nás na:

FacebooklinkedininstagramFacebooklinkedininstagram