Restaurant70 v Ostrove pri Piešťanoch: Dokonalá súhra chutí a pozitívne prekvapenie

504

Ak sa rozhodneme zájsť na večeru do dobrej a vychýrenej reštaurácie, väčšinou vyberáme z tých, ktoré sa nachádzajú v mestách. Občas však natrafíme na reštauráciu v dedine, ktorá úplne prekvapí.

Presne to sa nám stalo v dedine Ostrov neďaleko Piešťan. Od prvej návštevy síce už ubehol nejaký ten rok, no tak veľmi sme si Restaurant70 obľúbili, že sme v nej boli už niekoľkokrát. A pokiaľ budete mať cestu okolo, určite sa v nej zastavte na fantastické a do detailov vyladené jedlo.

Nečakaný moment pozitívneho prekvapenia

Presne tak znie slogan tejto reštaurácie, s ktorým úplne súhlasíme. Išli sme sem bez akýchkoľvek očakávaní, no jedlo bolo skutočne fantastické. Podnik sa nachádza priamo na hlavnej ceste, pričom budova je presklená. Po vstupe do interiéru sme ihneď vytušili, že nejde len tak o hocijaký podnik. Interiér je zariadený veľmi moderne a elegantne, rovno oproti vstupu sa nachádza veľký bar.

Zdroj: Restaurant70

Priestor je strednej veľkosti, cez leto sa o niečo zväčší vďaka terase. Cez týždeň problém s nájdením miesta na sedenie určite mať nebudete, no počas víkendov je lepšie zarezervovať si stôl. Pomerne často sa tu totiž konávajú rôzne akcie – oslavy, krstiny či menšie svadby.

Jedlo, v ktorom cítiť srdce šéfkuchára


ODPORÚČAME VÁM:

Ste zákazník reštaurácií?
Pozrite si denné menu v okolí. Ste majiteľ alebo manažér reštaurácie?
Pridajte sa na portál Menučka
a uverejňujte tu Vaše menu.
Priama registrácia tu.

Šéfkuchár je zároveň majiteľom Restaurant70, ktorý dlhé roky pracoval v Rakúskych Alpách. Po návrate na Slovensko si nevedel predstaviť robiť niečo iné, preto sa rozhodol otvoriť si vlastnú reštauráciu. „Ponúkali mi, aby som otvoril sieť reštaurácií. Ale viem, že by som nezvládol variť vo viacerých reštauráciách naraz“, znejú slová majiteľa a šéfkuchára v jednom.

Počas pracovných dní sa tu môžete zastaviť na obedové menučko. Vždy je v ponuke polievka a na výber z 3 rôznych jedál, jedno je vegetariánske. Cena je veľmi fajn, 6,5 € za pomerne veľkú a sýtu porciu.

A teraz prejdime k tomu najlepšiemu, à la carte menu. Aj keď jedálny lístok nie je úplne preplnený rôznymi druhmi jedál, vyberie si určite každý. Hlavné jedlá sú už skombinované s prílohou, ale radi vám vyhovejú a v prípade, ak by ste mali chuť na iný typ prílohy, s výmenou nebude problém.

Z polievok sme ochutnali taliansku paradajkovú a slepačí vývar, obe boli výborné. No pri paradajkovej sme sa doslova preniesli do Talianska, bola naozaj výborná. Ak si radi dávate aj predjedlo, určite ochutnajte domácu kačaciu paštétu, ktorá sa doslova rozplýva na jazyku.

Zdroj: Restaurant70

Keďže sme v reštaurácii boli už viackrát, mali sme možnosť ochutnať niekoľko rôznych jedál. A skutočne, každé jedno z nich bolo fantasticky dochutené a pekne nastylované. Asi najviac nás ohromili kačacie prsia sous vide v šípkovej omáčke s červenou gaštanovou kapustou, lokšami a tekvicou.

Veľmi sme si pochutnali aj na hovädzích líčkach na červenom víne, ktoré sa len tak rozpadali. Príloha bola domáca viedenská knedľa a koreňová zelenina, čo dohromady hralo skvelými tónmi chutí. Pokiaľ dostanete chuť na niečo ľahšie, odporúčame vyskúšať zeleninový šalát s kuracími kúskami a mango-čili omáčkou.

Sladká bodka na záver

Keďže u nás platí, že bez dezertu sa neodchádza, vyskúšali sme gaštanovú ryžu, plnenú palacinku aj domáce tvarohové knedle. Síce sa budeme opakovať, ako skutočne každý jeden z dezertov bol lahodný, nadýchaný a čo je pre nás dôležité – nie príliš presladený.

Zdroj: Restaurant70

S reštauráciou Restaurant70 sme počas každej návštevy mali veľmi dobré skúsenosti. Mali sme možnosť zúčastniť sa tu aj na rodinnej oslave, počas ktorej nám personál pripravil pekne pripravený a moderne ozdobený stôl. Čašníci boli veľmi rýchli a ochotní, neustále sa zaujímali o to, či nám niečo nechýba.

Ak teda dostanete chuť na výborné jedlo, v ktorom je cítiť vášeň a srdce šéfkuchára, jednoznačne vám odporúčame navštíviť túto na prvý pohľad nenápadnú reštauráciu v dedine Ostrov. Zažijete tu nečakaný moment pozitívneho prekvapenia.

zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin