Reštaurácia Samurai Sushi v Banskej Bystrici vás naučí milovať sushi

6207
Samurai Sushi v Banskej Bystrici
Samurai Sushi v Banskej Bystrici

Bolo to približne mesiac dozadu, keď som ešte ani len netušila, ako vlastne chutí sushi. Začiatkom leta som si však v centre Banskej Bystrice, môjho domovského mesta, všimla reštauráciu s názvom Samurai, ktorá ponúka práve toto exotické jedlo. Pokušeniu vojsť som neodolala a priamo na tomto mieste som ochutnala svoje prvé sushi v živote. Aké bolo? Skôr ako prejdem k samotnému sushi, pokúsim sa vám aspoň niekoľkými slovami priblížiť reštauráciu Samurai Sushi v Banskej Bystrici. Ide o prvú sushi reštauráciu v tomto meste vôbec, ktorá od mája tohto roka sídli na ulici Dolná 48. Hoci som mala pocit, že v meste ide o úplnú novinku, nie je to vôbec tak. Táto sushi reštaurácia totiž v Bystrici pôsobí už od novembra roku 2013. Pôvodne sídlila v Beniczkom dome na Námestí SNP 16.

Keď ma o tomto fakte oboznámila jedna milá čašníčka priamo v reštaurácii, zareagovala som slovami: „To naozaj? Doposiaľ som o vás vôbec nevedela. Prečo ste sa teda sťahovali?“ Odpoveď bola stručná a jasná: „Práve preto.“ :) A tak, hoci sa Samurai sushi premiestnilo z jednej z najkrajších budov Bystrice na iné miesto, som práve vďaka tomuto kroku ochutnala sushi, ktoré som si zamilovala.

Samurai Sushi v Banskej Bystrici
zdroj foto: facebook.com/samurai.sushi.BB

Nová adresa, nové menu, nové zážitky. Aj to je VYNOVENÉ Samurai sushi v Banskej Bystrici

„Všetkým, ktorí radi experimentujú a objavujú nové chute, prinášame kvalitu služieb západného stravovania a chuť japonskej a ázijskej kuchyne. Na prípravu tejto skvelej delikatesy používame len čerstvé a zdravé ryby,“ prezentuje sa reštaurácia na vlastnej webstránke. Tieto slová môžem len potvrdiť, pretože návšteva Samurai sushi bola pre mňa skutočným gurmánskym zážitkom.

Keďže ale nie som žiadny na slovo vzatý sushi expert, samozrejme, nemôžem porovnávať a odborne hodnotiť. V Samurai sushi som však ochutnala fantastické jedlá. Počas prvej návštevy sme si s priateľom dali menší sushi set, ktorý nám odporučila obsluha po tom, čo som priznala, že som sushi ešte nejedla. Ochutnali sme teda kadečo a na drevenej tácke sme, veru, nič nenechali. Hoci som sprvoti nevedela posúdiť, či mi jedlo chutí alebo nie, veď chute to boli po prvýkrát naozaj zvláštne, už po skonzumovaní posledného kúska MAKI som vedela, že sa sem na 100 % vrátim.

Samurai Sushi v Banskej Bystrici

A stalo sa. Prišli sme opäť a objednali sme si klasické MAKI, konkrétne SAKE s lososom a MAGURO s tuniakom. A bolo to výborné. :) Keďže však toto jedlo nie je nič pre veľkých jedákov, tu sme ešte neskončili a objednali sme si aj lososový tatarák. Ako veľký fanúšik klasického tataráku som mala voči tejto verzii, priznám sa, predsudky. Boli však neodôvodnené, pretože to bola veľká lahôdka, navyše rozhodne zdravšia ako tatarák v tradičnom mäsovom prevedení. Menu Samurai sushi je ale oveľa bohatšie, a tak sa už teraz teším, čo ochutnám nabudúce.

Samurai Sushi v Banskej Bystrici

Nielen gurmánsky zážitok

Ale aj príjemné prostredie a veľmi milá obsluha. Slečna čašníčka nám vždy ochotne poradila, s úsmevom nás privítala aj odprevadila a tiež ochotne zodpovedala na všetky moje zvedavé otázky. Hoci tu možno píšem niečo, čo by malo byť pre každú reštauráciu samozrejmosťou, vieme, že na Slovensku to tak na mnohých miestach nie je. A práve preto aj tento faktor rozhodne zavážil v mojom mimoriadne pozitívnom dojme. :)

Samurai Sushi v Banskej Bystrici
zdroj foto: facebook.com/samurai.sushi.BB

V ponuke aj denné menu a donáška až domov

Samurai sushi má vo svojej ponuke aj denné menu, čo rozhodne poteší banskobystrických fanúšikov tohto chutného a zdravého exotického jedla. Okrem toho Samurai robí aj donášku, a tak ak dostanete chuť na sushi doma či v práci, stačí zavolať alebo si objednať cez internet a chute tradičnej japonskej a ázijskej kuchyne prídu priamo za vami.

Samurai Sushi v Banskej Bystrici - denné menu

Dosť superlatívoV od laika? Chváli aj Majk Spirit

Pretože si uvedomujem, že môj názor vzhľadom na moje sushi začiatky nemusíte považovať za relevantný, pridám na záver ešte poslednú bodku v podobe známej to slovenskej osôbky – Majka Spirita. Aj ten sa totiž pri svojej návšteve v Banskej Bystrici zastavil v Samurai sushi a podľa zverejnených fotografií na facebookovej fanpage reštaurácie i jemu veľmi chutilo. Veď posúďte sami. :)

Samurai Sushi v Banskej Bystrici - Majk Spirit
zdroj foto: facebook.com/samurai.sushi.BB
Samurai Sushi v Banskej Bystrici - Majk Spirit
zdroj foto: facebook.com/samurai.sushi.BB
zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin
referencie