Raňajky v kaviarni Koridor? Skvelý nápad vždy, keď ste v okolí Považskej Bystrice

3736
Koridor Považská Bystrica
foto: FB Koridor / autorka

Obyvatelia tohto okresného mesta už určite vedia, aký poklad sa v blízkosti považskobystrickej železničnej stanice nachádza. Kaviareň a bistro Koridor je dôkazom, že ak robíte veci poctivo, ľudia si vás zamilujú a podporia vás aj v náročnejších časoch.

Čoraz častejšie sa pri potulkách Slovenskom presviedčam o tom, že malé mestá rastú, v tom najlepšom slova zmysle. Nielen v oblasti gastronómie, aj keď na tejto scéne je to poznať asi najviac. Citeľne sa zlepšuje aj ponuka zmysluplných podujatí, prednášok a možností zážitkov pre mladších aj starších ľudí. Kaviareň Koridor (Nové Retro) v Považskej Bystrici je krásnym príkladom všetkého vyššie uvedeného.

O bývalom Retre a veľkom množstve kvietkov

Kaviareň Koridor dnes nájdete na adrese Odborov 245/9. Pre tých, ktorí sa v Považskej Bystrici vyznajú, môžem dodať aj to, že ide o priestor medzi domom kultúry a polyfunkčným centrom Brojo v tesnej blízkosti železničnej stanice. Nebolo to tak ale vždy – bývalé Retro, ako sa Koridor nazýval od roku 2014, sídlilo pôvodne inde.

Koridor
foto: FB Koridor

Od roku 2022 sa vynovený priestor stal súčasťou modernej Považskej, začal zlepšovať miestnu (nielen) kávovú kultúru a ponuku spoločenských podujatí pre všetky vekové kategórie. Integroval sa do spoločných priestorov s kultúrno-vzdelávacím centrom Cooltajner, zmenil dizajn, čiastočne sortiment a ponúka napokon ešte viac možností na využitie voľného času.

reklama:

Dnes tu nájdete krásnu kaviareň v modernom retro štýle, veľa svetielok, pohodlné kresielka na sedenie a nekonečne veľa izbových rastlín. Koridor som navštívila dvakrát predtým, ako som sa s dobrou skúsenosťou rozhodla podeliť a dovolím si tvrdiť, že ako milovníčka izboviek som mala stále čo obdivovať.

foto: FB Koridor / autorka

Dali sme si Koridor brunch. Dajte si aj vy!

Pri prvej návšteve ma do Koridoru zlákala informácia, že majú v ponuke Pumpkin Spice Latté. Ešte nikdy som nemala možnosť tento druh kávového nápoja ochutnať a mala som to na svojom jesennom to-do liste, a tak sme do tejto kaviarne zablúdili. Neboli sme hladní, ale obdivovala som príjemne vystavané menu a povedala si, že sem musíme prísť aj na brunch.

Ten deň nastal a môžem s čistým svedomím povedať, že brunch v Koridore sa naozaj oplatí. Podávajú ho do trinástej a pochutia si tu milovníci sladkých aj slaných raňajok. V menu sa určite nájde aj niečo pre ľudí s intoleranciami – poznámka bokom, ale obsluha a majitelia sú veľmi príjemní, radi poradia a usmievajú sa, aj keď ste doslova za ušami špinaví z pistáciového croissantu.

foto: autorka

Ochutnali sme typické anglické raňajky, avokádovú ciabattu s cottage syrom, kávu (lungo a cappuccino). Hoci sme boli naozaj plní, oči by nám stále jedli, a tak sme si dopriali aj vyššie spomínaný pistáciový croissant. Priniesli nám ho teplý, s hrubou vrstvou krému a celými pistáciami navrchu a my sme odchádzali so širokým úsmevom na tvári, cítiac sa trochu ako na mini talianskej dovolenke.

foto: autorka

Chcete si prečítať cestovateľský foodblog o tom, ako sa nám páčilo na skutočnej talianskej dovolenke tento rok? Prečítajte si, čo sme ochutnali v Rimini na TOMTO ODKAZE.

Milovníci vedomostných kvízov, zbystrite pozornosť

Koridor, to je pre Považskobystričanov už synonymom pre kvalitne strávený voľný čas. Na svojich stránkach a sociálnych sieťach pravidelne uverejňujú zoznam pekných podujatí, ktoré organizujú alebo podporujú.

K ich pravidelným podujatiam už od leta patrí aj populárny vedomostný kvíz Tak Ty Nevieš, ktorý sa každý týždeň koná v mnohých mestách.

“Je to na prvý pohľad útulný priestor, ktorý za stenami ukrýva zrkadlovú miestnosť, kde sa môžu konať menšie eventy, tanečné aj firemné akcie. Zároveň mi Tomáš odhalil aj druhú, väčšiu sálu pre koncerty, predstavenia a v neposlednom rade naše kvízy, ktorá má primeranú veľkosť a je slušne vybavená aj po technickej stránke. Ideál! Čapujú dobré pivo a majú vždy atraktívnu sezónnu ponuku jedál a nápojov. Obsluha je milá a usmiata, čo je pre mňa veľké plus. Totiž, nie všade na Slovensku sa tohto zákazník dočká,” prezradil nám Martin, organizátor kvízov. Odpovedal zároveň na otázku, prečo je Koridor perfektné miesto na konanie kvízov.

Teraz si môžete svoje vedomosti otestovať aj priamo v Koridore. Stačí vytvoriť tím maximálne šiestich ľudí a prísť s dobrou náladou zistiť, koľko toho viete o aktuálnom dianí, histórii, geografii, hudbe, filmoch či iných témach od výmyslu sveta.

Koridor kvízy
foto: autorka

Niektoré by vám naozaj nikdy neprišli na um – hovorím to z vlastnej skúsenosti, keďže kvíz Tak Ty Nevieš pravidelne absolvujem, hoci zatiaľ v inom meste. Počas kvízovania sa tiež môžete občerstviť alebo výborne najesť. Po trinástej v Koridore podávajú snacky a večerné občerstvenie.

Nájdete tu napríklad sýte hot-dogy, plnené slané ciabatty, zemiaky pripravené na rôzne spôsoby… A nezaostáva ani ponuka alko a nealko drinkov, v tomto chladnom období aj premyslene vyskladaných punčov. Už len čítať to bola číra radosť.

Prečo podporovať kvalitné podniky v malých mestách

Podpora lokálnych podnikov je nielen o nákupe produktov alebo služieb, ale aj o investovaní do budúcnosti komunity a udržateľného rozvoja. Tu je niekoľko dôvodov na záver, prečo je potrebné podporovať malé bistrá & kaviarne akýmkoľvek spôsobom – návštevou, recenziou, pekným slovom či zdieľaním tohto článku na sociálnych sieťach:

  • Motivujete ich, aby sa naďalej zlepšovali.
  • Podporujete skutočných ľudí, ktorí sa odhodlali podnikať na vlastnú päsť.
  • Nechávate peniaze vo vlastnom meste / obci, ktoré sa vám vrátia v podobe príjemných služieb.
  • Návšteva lokálneho podniku je osobnejšia a zanechá vo vás dobrý pocit.
  • Nepriamo zlepšujete kvalitu života vo svojom okolí.
  • Lokálne podniky často prispievajú k rôznym miestnym charitatívnym, kultúrnym alebo športovým iniciatívam. Prostredníctvom nich to robíte aj vy.
zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin
reklama