zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin

Nielen v jedlách alebo prostredníctvom čajov – už celé veky z prírody čerpáme ingrediencie podporujúce naše zdravie. Či už ide o kašeľ alebo žalúdočné problémy, jediným liekom nemusia byť tabletky. Príroda je plná toľkých vitamínov, že ak by sme sa spoliehali hlavne na ne, snáď by sme sa dožili aj 150 rokov. Strava 21. storočia má mnoho negatív a tmavých zákutí, do ktorých často ani nevidíme. O to viac by sme sa však mali obzerať po tom, čo nám poskytuje príroda. Neukrýva v sebe iba mnoho zdraviu prospešných látok, ale aj mnohorakosť chutí, vďaka ktorej gastronómia neustále napreduje a prekvapuje. 

Ak by sme chceli kompletne popísať všetko dobré, čo sa v prírode ukrýva, asi by sme tak rýchlo neskončili. Dnes vám však pre zaujímavosť prinášame 4 tipy z prírody, ktoré majú nezameniteľnú chuť a skvele pôsobia na niektoré z našich zdravotných ťažkostí. Zaraďte ich do svojho jedálnička!

Menučka magazín - Príroda – Zdroj chutí a zdravia - špenát

Špenát

-mnohými nenávidený a mnohými milovaný. Jedno sa mu však nedá uprieť: táto potravina je tak zdravá, že by ju mal jedávať aj ten najzarytejší odporca! Vďaka konzumácii špenátu získavate vitamíny C, B3, B5, B6, E, K. Okrem toho je špenát bohatý na kyselinu listovú, minerálne látky (napríklad železo, jód, vlákninu, horčík a mnohé iné). A to nie je všetko. Špenát je perfektná aj vďaka zdroju antioxidantov, vďaka ktorým je váš organizmus prečistenejší. Okrem spomenutých pozitív tiež pomáha predchádzať rakovine. No nie je príroda úžasná?

Menučka magazín - Príroda – Zdroj chutí a zdravia - baza

Baza čierna

Jej sladké kvety občas neváhajú ochutnať aj deti. Z bazy čiernej sa najčastejšie vyrábajú sirupy. Baza čierna je úžasná práve kvôli tomu, že so sebou prináša zaujímavú chuť aj mnohé prospešné látky. Viete, s čím vám pomôže? Nechajte si od nej pomôcť, ak máte problémy s krvným obehom, cievami alebo zápalmi.

Menučka magazín - Príroda – Zdroj chutí a zdravia - breza

Breza

Vedeli ste, že korene brezy obohacujú miazgu o živiny? Chutí sladko a obsahuje minerály ako draslík, železo, taktiež vitamín C či aminokyseliny. Breze môžeme poďakovať za to, že bojuje proti reumatickým ochoreniam, prechladnutiu, anémii, artritíde, že vďaka nej vyzeráme mladšie, ľahšie chudneme a ešte aj posilňujeme imunitu. Breza teda nielen nádherne vyzerá, ale má i svoju charakteristickú chuť a pozitívne účinky. Samozrejme iba u toho, kto využíva to, čo breza ponúka.

Menučka magazín - Príroda – Zdroj chutí a zdravia - oregano

Oregano

Nemohli sme nezaradiť takú úžasnú bylinku ako je oregano. Jeho vôňa, chuť aj zdraviu prospešné účinky by nemali zostať nepovšimnuté. Tým, že používate oregano, pomáhate žalúdku tráviť, oregano je tiež nápomocné pri vylučovaní žlče. Okrem toho – jedlo s ním chutí lepšie, takže je vhodné aj pre tých, ktorých trápi nechutenstvo. Vedeli ste, že sa z neho pripravuje aj čaj? Ten vám pomôže s prieduškami, pľúcami, má i trochu sedatívne účinky. Oregano ale pomáha aj pri reume, posilňuje imunitu, pôsobí antibakteriálne, pomáha k dobrému spánku.

Chceli by ste svojmu zdraviu pomôcť aj lepšou stravou? Vyberte si zo skvelých reštaurácií, ktoré nájdete na menucka.sk . Prinášame vám nielen novinky z gurmánskeho sveta, ale aj mnoho zaujímavých možností, ktoré stojí za to vyskúšať! Ak si chcete vyberať pohodlne, poteší vás prehľadná appka, ktorá vám uľahčí rozhodovanie.

Zdroj fotografií: Pexels.com

zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin

sledujte nás na:

FacebooklinkedininstagramFacebooklinkedininstagram