Príbehy z hladného brucha ukazujú deťom lásku k jedlu a vareniu. Podporte ich vydanie ešte dnes

393
Príbehy z hladného brucha (2)
foto: Vydavateľstvo Zum Zum production

Zdravý vzťah k jedlu by sme mali u detí formovať od útleho veku. Je krásne sledovať, ako z nich potom rastú intuitívni jedáci so stravovacími návykmi, ktoré im zabezpečia dlhý a plnohodnotný život. Pomôcť deťom aj rodičom môže krásna kniha Príbehy z hladného brucha, ktorá vyjde už čoskoro.

Vedeli ste, že aj za kuchynskými dverami sa môžu odohrávať všakovaké dobrodružstvá? A že tanier môže byť javiskom pozoruhodných príbehov? Kniha Príbehy z hladného brucha vás o tom presvedčí a možno niečo o vzťahu k jedlu naučí aj vás.

O čom je knižka Príbehy z hladného brucha

Kniha Príbehy z hladného brucha ukazuje deťom lásku k jedlu a k vareniu. Je o spoznávaní nových chutí a jedál a okrem dobrodružného príbehu obsahuje aj recepty, aby si deti mohli spolu s rodičmi doma vyskúšať jedlá, o ktorých Petrovi hudci tak napínavo rozprávali.

Keď je Peter hladný, začnú sa mu zjavovať zvláštni tvorovia – hudci z jeho brucha. Hudci ako správni muzikanti precestovali takmer celý svet. Na vlastné oči videli a na vlastné jazyky okúsili, že každý kút sveta má svoje tradičné jedlá a suroviny. Malí dobrodruhovia sa tak neraz presvedčili, že jedlo nám nielen plní bruchá, ale môže ľudí aj spájať a prinášať im smiech a lásku. Dokážu o tom hudci presvedčiť aj zarytého výmyselníka Petra?

Príbehy z hladného brucha (1)
foto: Vydavateľstvo Zum Zum production

Ako môžete podporiť jej vydanie?

Máte ešte pár hodín na to, aby ste prispeli k vydaniu tejto publikácie pre deti. Môžete tak urobiť prostredníctvom crowdfundingového portálu Donio.sk, kde autori vytvorili pre darcov niekoľko odmien. Za príspevok môžete získať knihu s podpismi, bez podpisov, knižný balíček či pracovný zošit Škriatok Zdravý tanier.

„Peniaze použijeme na vykrytie časti nákladov tlače. Tlač knihy podporil aj Fond na podporu umenia, čo si nesmierne vážime a bez tejto podpory by kniha vôbec nevznikla. Avšak náklady na tlač sú vysoké, a tak sme sa rozhodli aj pre crowdfundingovú kampaň. Kniha bude vytlačená už v máji 2024 vo formáte 180×250 mm. Ďakujeme za každú jednu vašu podporu – kúpu aj zdieľanie,“ poďakovala všetkým darcom vydavateľka Zuzana Dušičková.

Kto sú autori knižky Príbehy z hladného brucha?

Okrem príbehu od Zuzany Sotákovej kniha obsahuje aj 5 receptov, aby si malí čitatelia spolu s rodičmi vedeli v domácich podmienkach pripraviť 5 hlavných jedál z príbehu. Recepty pripravila lektorka vzdelávania o jedle, zakladateľka Skutočne zdravej školy a autorka pracovného zošita Škriatok Zdravý tanier Anetta Vaculíková

O prekrásne ilustrácie, ktoré zaujmú všetkých malých beťárov, sa postaral ilustrátor Jozef Gľaba. „Hlavná postava ma preniesla do detstva, do jedálne základnej školy, do školských lavíc… S Petrom som sa vedel aj jemne stotožniť a v podstate som sa mal o čo oprieť od prvej chvíle. Snažím sa text nezabiť ilustráciou, ale skôr ho rozšíriť, podčiarknuť vtipné momenty.“

Príbehy z hladného brucha (3)
foto: Vydavateľstvo Zum Zum production / donio.sk/pribehy

Poznáte projekt Skutočne zdravá škola?

Program Skutočne zdravá škola komplexne rozvíja kultúru stravovania vo všetkých ekologických, ekonomických, sociálnych a zdravotných súvislostiach. Je to bezplatný a komplexný program kvalitného a udržateľného stravovania a neformálneho vzdelávania o jedle a výžive pre materskézákladné a stredné školy.

Prečítajte si rozhovor so zakladateľkou projektu Skutočne zdravá škola Anettou Vaculíkovou »

Pomáha v rozvoji kultúry zdravého stravovania a učí žiakov, odkiaľ jedlo pochádza, ako vzniká, ako vplýva na náš organizmus. Aj to, ako ovplyvňuje svet, v ktorom žijeme. Zároveň program pomáha dostať kvalitné, čerstvé a sezónne produkty od domácich výrobcov a pestovateľov do slovenských škôl a školských jedální.

zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin
reklama