Každý milovník dobre pripraveného mäsa mi určite dá za pravdu, keď poviem, že spraviť naozaj chutný steak je umenie. Zohratý tím umelcov – šéfkuchárov, ktorí naozaj rozumejú svojmu remeslu, nájdete na východe Slovenska, priamo v reštaurácii Preshow Harley’s steak house. Svoje majstrovstvo tu kuchári dokazujú svojimi široko-ďaleko vychýrenými steakmi.

Preshow Harley’s steak house je prvým prešovským steak housom v meste. Nachádza sa na okraji metropoly Šariša hneď vedľa hlavnej cesty s adresou Na Tablách 1. Už samotný názov reštaurácie evokuje, že to nebude len tak obyčajný steak house. Interiér je totiž zariadený v motorkárskom štýle, s veľkým Harleyom hneď pri vchode, plný masívnych drevených stolov a stoličiek. Aj keď vďaka polohe i názvu je toto miesto motorkármi navštevované pomerne často, nenechajte sa zmýliť. Klientela reštaurácie je totiž oveľa pestrejšia a aj zdanlivo drsný interiér pôsobí veľmi útulne a nezameniteľne.

Preshow Harley's steak house
zdroj: harleys.sk

V kontakte s kuchármi

V  Preshow Harley’s steak house si návštevníci môžu pochutnať na steakoch a mäsových špecialitách, ktoré pripravuje výhradne z čerstvých a kvalitných surovín zohratý tím skúsených kuchárov. Samozrejme, vybrať si môžete okrem mäsa aj z pestrého výberu šalátov, dezertov či sezónnych špecialít, a to všetko zapiť dobrým pivkom či vínom. Denne tu nájdete aj bohatý výber menučiek, ktoré pozostávajú z polievky, hlavného jedla a dezertu. Za každé z týchto jedál si zaplatíte zvlášť a cena sa tým šplhá trochu vyššie, ale vzhľadom na kvalitné jedlá odlišné od bežných denných menu je to, myslím, primerané.

Zaujímavosťou reštaurácie je aj to, že s tímom kuchárov reštaurácie sa môžete zoznámiť priamo na webstránke reštaurácie, vďaka čomu budete presne vedieť, kto pre vás varí. A pomocou vtipných znakov v jedálnom lístku si môžete ľahko vybrať aj tie jedlá, ktoré odporúča priamo šéfkuchár.

Preshow Harley's steak house
zdroj: harleys.sk

Atmosféra reštaurácie v harmónii s ponúkaným jedlom

V recenziách na adresu tohto prešovského steak housu ľudia naozaj nešetria chválou. „Vrelo odporúčam – TOP podnik, výborné jedlá, príjemné prostredie, neskutočne prívetivý personál. Vždy sa tam radi vraciame,“ hodnotí na fanstránke reštaurácie Monika. Aj ostatné recenzie sú podobného rázu: „Absolútne perfektné steaky a prezentácia na tanieroch. Nebíčko v papuľke,“ zhodnotil Tomáš.

A mal pravdu. Reštaurácia si naozaj dáva záležať na tom, aby to, čo servírujú, nielen dobre chutilo, ale aj dobre vyzeralo. Navyše, okrem jedla ponúkaného na klasických tanieroch si tu môžete vychutnať steak na tradičnom denku. Tak napríklad obľúbené Harley’s denko v sebe skrýva hovädzí steak s bylinkovým maslom a volským okom podávaný na rozpálenom lávovom kameni. Nechýba na ňom ani viedenská cibuľka, pečené zemianky s cibuľkou a bryndzou a grilovaná zelenina.

Preshow Harley's steak house
zdroj: harleys.sk

Pozitívom tohto denka je najmä to, že ak sa vám steak bude zdať málo prepečený, pomocou rozpáleného kameňa to jednoducho napravíte a steak si prepečiete podľa vašich vlastných predstáv a chutí. Jedlo tak dostáva úplne iný rozmer a dokonale sa prepája s atmosférou reštaurácie. Aj vám sa už zbiehajú slinky? :)

Chvália aj cudzinci

Nielen domáci nedajú dopustiť na chutné jedlo z prešovského steak housu. Na známom cestovateľskom portáli tripadvisor.com nájdete tiež hodnotenia spokojných zahraničných návštevníkov, ku ktorým patrí aj David z Fínska: „Na našej ceste z Košíc do Vysokých Tatier sme sa zastavili v tomto steak house, pretože nám ho odporučili priatelia. Obsluha bola veľmi milá a vedela dobre hovoriť anglicky. Naše steaky sme si mohli pripraviť sami na stole. Boli sme ale sklamaní, pretože sme očakávali v ponuke aj dobré slovenské pivo, ale veríme, že nabudúce ho tu ochutnáme. Ak ale máte radi steaky, toto miesto vám odporúčam.“

Užívateľka portálu s prezývkou Zu N zaviedla do Harley’s svojho priateľa z Anglicka: „Povedal, že je to jeden z najlepších steakov, aké v živote jedol.“ Milým prekvapením pri steakoch však nie je len ich chuť, ale aj priaznivá cena. Predsa len, nie sme v Bratislave, ale v Prešove, a preto si tu môžete naozaj dopriať. :)

Preshow Harley's steak house
zdroj: harleys.sk

Preshow Harley’s steak house – oveľa viac ako len steaky

Aj keď už v úvode som naznačila, že ponuka reštaurácie je pestrá, jedlá ako tatarák či chutné burgre treba popri steakoch taktiež vyzdvihnúť. Ak totiž holdujete aj týmto mäsovým pochúťkam, najete sa tu dosýta. Pri hamburgri z Harley’s je navyše veľkou výhodou to, že prílohy, ktorými sa väčšinou v burgroch obkladá mäso priamo v žemli, tu dostanete na tanieri osobitne. To určite ocenia najmä tí z vás, ktorí, podobne ako ja, máte problém zjesť hamburger s gráciou – teda bez toho, aby ste sa ním okydali. :)

Verím, že ani tento tip na reštauráciu vás nesklame. A ak poznáte aj vy nejaký steak house, ktorý stojí za to navštíviť, napíšte o ňom do komentára pod článkom. Budem sa tešiť na vaše odporúčania. :)

 

zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin
referencie