Prehľad slovenských donášok jedla na Menucka.sk: Najdôležitejšie informácie na jednom mieste

1439
Donáška obedové menučko

Náš portál menučka.sk sa od vyhlásenia mimoriadnej situácie zameral na reštaurácie, ktoré robia donášky či výdaje obedových menučiek. Chceme tak pomôcť prežiť reštauráciám ťažké časy a taktiež chceme, aby mali ľudia prehľad o tom, kde si vo svojom okolí môžu jedlo objednať aj počas týchto dní.

Ľudia by sa mali zdržiavať doma a mali by obmedziť kontakt s druhými na minimum. Preto vznikla naša iniciatíva, ktorá dáva možnosť všetkým reštauráciám na Slovenku, ktoré robia donášku, uverejniť ZDARMA svoje menu a všetky potrebné informácie na portáli a v aplikácii menucka.sk.

Ako to celé funguje?

Ak ste sa rozhodli, že si chcete objednať obed či večeru z reštaurácie, stačí kliknúť na link menucka.sk/donaska a povoliť lokalizáciu vašej polohy. Následne sa vám zobrazia aktuálne ponuky dnešného denného menu v reštauráciách, ktoré sú k vám najbližšie. Pokiaľ vás systém nelokalizuje, v hornom vyhľadávacom okne si môžete vyhľadať priamo vašu adresu alebo si vybrať z ponúknutých lokalít.

Okrem ponuky menu sa vám zobrazia aj všetky potrebné informácie – inštrukcie, kontakt, otváracie hodiny či link na online objednávkové aplikácie. Potom si už len stačí vybrať menučko, objednať a počkať, kým vám ho dovezú, prípadne si vybrať reštauráciu s výdajňou a ísť si pre jedlo priamo tam.

Máte reštauráciu a chcete si k nám pridať vašu ponuku?

Ako sme už vyššie spomenuli, zverejnenie ponuky je ZDARMA. Nemusíte ponúkať výhradne obedové menučka, ale akékoľvej jedlo či potraviny. Jediné, čo od vás potrebujeme, je informovať nás o vašej ponuke na info@menucka.sk, kde nám napíšte:

 • Názov prevádzky a adresu,
 • telefónne číslo, email či link na objednávku donášky u vás,
 • informáciu, či vozíte iba denné menu alebo aj jedlá z lístka, či len cez týždeň alebo aj cez víkend,
 • časy objednávania (napr. do kedy sa dá objednať obed), časy rozvozu
 • prípadné príplatky za dovoz či obaly, spôsob platby,
 • lokalitu rozvozu – či celé mesto, alebo len časť mesta prípadne ktoré obce v okolí mesta,
 • ak využívate Bistro alebo Wolt a chcete, aby sme uverejnili preklik, napíšte nám,
 • čokoľvek iné, čo by ste radi uverejnili.

ODPORÚČAME VÁM:

Ste zákazník reštaurácií?
Pozrite si denné menu v okolí. Ste majiteľ alebo manažér reštaurácie?
Pridajte sa na portál Menučka
a uverejňujte tu Vaše menu.
Priama registrácia tu.

Následne vašu ponuku u nás uverejníme a pošleme vám prihlasovacie údaje, cez ktoré si budete môcť uverejniť a upraviť aktuálnu ponuku denného menu či jedál, ktoré ponúkate.

Pomôžme si navzájom

Momentálne celý náš menučka tím na čele so zakladateľkou Kamilou Slašťanovou priebežne zbierame a uverejňujeme informácie o donáškach, aby sme ľuďom aj v menších mestách a obciach jednoduchou formou sprostredkovali zoznam prevádzok, kde sa dá teplé jedlo objednať. “Veríme, že týmto pomôžeme mnohým ľuďom zabezpečiť si kvalitné stravovanie, a zároveň prevádzkam zvládnuť výpadok spôsobený nižšou návštevnosťou reštaurácií,” hovorí Kamila.

A ak stále premýšľate nad tým, či si jedlo objednať z reštaurácie aj keď máte viac času na varenie, máme pre vás jednoznačnú odpoveď: ÁNO! Spísali sme pre vás hneď 8+1 dôvodov, pre ktoré by tak raz za čas mal spraviť každý z nás. Podporíte tak svoju obľúbenú reštauráciu, zostane vám viac času na rodinu, vybočíte zo zabehnutých koľají… Všetky dôvody si prečítajte v tomto článku.

Vedeli ste, že…

 • V prehľade ponúk si môžete odfiltrovať aj rôzne iné kategórie, napríklad vegetariánske menučko, pizzérie a podobne.
 • Ak sa snažíte stravovať zdravo, v tomto článku nájdete prehľadnú ponuku reštaurácií, ktoré robia donášku zdravých menučiek.
 • Objednať si môžete nielen teplé jedlo, ale napríklad aj chutné kytice (výborné ako darček), trvanlivé potraviny či čerstvé ovocie a zeleninu.
 • Niektoré z reštaurácií sa zapojili do výzvy #jedlozdravotnikom, v ktorej sa snažíme zabezpečiť teplé jedlo pre tých, ktorí to v tejto situácií potrebujú najviac. Ak sa o tom chcete dočítať viac, prípadne pomôcť, všetko nájdete v tomto článku.

Foto: Menučka

zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin
Sledujte nás na Facebooku