Pozrite si sumár najzaujímavejších stánkov na Pohoda festival 2017 (video)

6884
pohoda-festival-gastro-jedlo-ponuka-menu
Ponuka jedál na festivale Pohoda festival 2017 v Trenčíne

Pohoda je za nami. Tí, ktorí tam boli ešte vstrebávajú zážitky z tohto multikultúrneho festivalu, tí čo neboli scrollujú na facebooku posledné záblesky z pohodovej atmosféry svojich friendov. My sme si opäť posvietili na gastro ponuku a v tomto článku vám predstavíme, čo zaujímavé sa dalo tento rok na festivale Pohoda festival 2017 ochutnať. V dvoch videách sa na niektoré menučka vybraných stánkov pozrieme aj bližšie.

Slovenský konzument je často veľmi konzervatívny a festivalové klasiky uprednostní pred experimentami a možnosťou ochutnať niečo nové. Preto väčšina stánkov obsahovala samozrejme aj klasický sortiment. Každým rokom však pribúdajú prevádzky, ktoré sa niečím odlišujú, a ponúkajú svoje často krát “značkové” produkty resp. koncepty aj na takýchto akciách. Okrem možnosti zárobku im prinášajú aj zaujímavú možnosť prezentácie pred širokou masou.

Gastro ponuka sa rozrástla o buchty, burrito a thajské karí

Novinkou na Pohode bol napríklad stánok Buchtáreň rovnomennej bratislavskej prevádzky, kde pripravovali domáce parené buchty na sladko aj na slano, s rôznymi náplňami a posýpkami. Najúspešnejšou bola klasická slivková s makom ale aj bryndzová buchta si našla svojich fanúšikov. Ďalšou novinkou bola mexická kuchyňa s ponukou burritos od Burrito Fellas či stánok s ponukou thajskej kuchyne, z dielne reštaurácie Green Buddha, ktorú nájdete priamo v historickom centre Bratislavy.

Raj pre vegetariánov


ODPORÚČAME VÁM:

Ste zákazník reštaurácií?
Pozrite si denné menu v okolí. Ste majiteľ alebo manažér reštaurácie?
Pridajte sa na portál Menučka
a uverejňujte tu Vaše menu.
Priama registrácia tu.

Vegetariáni a vegáni si tu prišli na svoje, nakoľko ponuka vege stánkov bola celkom široká. Indickú kuchyňu reprezentovali ako aj po minulé roky tak aj teraz stánky obľúbených reštaurácií Góvinda a ThaliStánok Lunter by sa tu pokojne mohol nazvať reštauráciou. Na ploche 250 m2 sa ponúkali vegánske dobroty z dielne spoločnosti Alfa Bio. Teplé denné menu, ktoré sa každý deň menilo, a samozrejme svoje nátierky, sendviče, pudingy či kaše. Priestranné sedenie v prírodnej “oáze” s množstvom zelene u Luntera poskytlo až 170 miest.  Obľúbenou bola aj vegetariánska pizza priamo od talianov, ktorá bola špecifická v tom, že zákazník si nevyberal druh pizze ale dostal takú aká bola práve pripravená. Obrovský záujem o tento stánok je dôkazom, že tento systém zafungoval. Talianske ale aj ázijské rezance na rôzny spôsob ponúkol senecký Sensei noodles.

Gastro stálice opäť prítomné 

Súčasťou zóny zvanej Pohoda na Regáli bol opäť aj Ľubo Blaho a jeho nezameniteľná gyoza a falafel v stánku Foodstock či obľúbené mäsko v chlebe zvané Pastrami – v stánku s názvom BarSkde. Mimochodom, oba tieto festivalové resp. pojazdné koncepty majú už aj svoje kamenné prevádzky v centre Bratislavy.

Stálicou na festivaloch sú už nejaký rok burgre a inak tomu nie je ani na Pohode. Priamo tu pred pár rokmi vznikol koncept Regal burger, ktorý je stabilnou súčasťou pohody. Tentoraz okrem klasiku ponúkol aj špeciálny pohoda burger. Tiež tu bolo možné ochutnať burgre ďalších známych bratislavských prevádzok ako Estevečka, pojazdní Le Beef či Bistro U nás. Aj špeciálne hot dogy Knižkov hot dog či od NYC corner mali svoje miesto v žalúdkoch návštevníkov. Zaujímavou bola tiež účasť majstrov sveta vo varení bryndzových halušiek.

Nechýbalo ani množstvo kaviarní, z ktorých spomenieme obľúbený Foxford – pridružený ku kníhkupectvu Martinus ktoré malo na Pohode tiež svoj stánok. Okrem kávy, čaju, limonád, ponúkol aj miešané nápoje, prosecco a tiež na zahryznutie famózne dezerty.

Nuž, kto chcel, sa mohol na Pohode naozaj veľmi slušne prestravovať a ochutnať množstvo nových a originálnych jedál alebo špeciálnych druhov známych jedál. Naozaj platí, že tento festival je multižánrovým, kde za jeden z žánrov možno považovať aj jeho bohatú gastro ponuku. Uvidíme, čím nás tento pohodový gastro festival prekvapí o rok.

zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin