Pomôžte výzve #jedlozdravotnikom: Podporme tých, ktorí si to skutočne zaslúžia

2602
Jedlo zdravotníkom donáška jedla Bratislava pomoc

Zaregistrovali ste už výzvu #jedlozdravotnikom? Ak áno, určite viete, že sa snažíme v spolupráci s reštauráciami pomôcť slovenským lekárom, sestričkám a inému zdravotníckemu personálu zabezpečiť teplú a plnohodnotnú stravu ZADARMO. A ako to vlastne celé funguje?

Aktualizácia: Vytvorili sme špeciálnu stránku www.jedlozdravotnikom.sk, kde nájdete potrebné info ako sa zapojiť a rovnako aj zoznam zúčastnených reštaurácií. Objednaním jedla pre seba u týchto podnikov sprostredkovane môže našu iniciatívu podporiť každý z vás.

Menučka v spolupráci s UNB Bratislava koordinuje donášku jedál do niekoľkých zdravotníckych zariadení tak, aby v dohodnutom čase a na dohodnuté miesto prišla odovzdať teplé obedy či večere jedna z reštaurácií, ktorá sa do výzvy zapojila. Momentálne sa jedlá vozia do zdravotníckych zariadení v rámci Bratislavy, avšak chceli by sme pridať aj hasičov či záchranárov a taktiež výzvu rozšíriť do celého Slovenska.

4 možnosti, ako sa môžu reštaurácie zapojiť

1. Pravidelná spolupráca – s reštauráciou sa dohodneme na jednom alebo viacerých dňoch v týždni, počas ktorých budú doručovať jedlo do nejakého zariadenia (napr. vždy v pondelok a vo štvrtok 10 porcií do nemocnice xy).

2. Jednorazová spolupráca – ak sa chce reštaurácia zapojiť jednorazovo alebo nepravidelne, vždy sa predom dohodneme, kedy, kam a koľko porcií sa dovezie. Prípadne to môže najskôr len raz vyskúšať a uvidí ako to bude ďalej zvládať.


ODPORÚČAME VÁM:

Ste zákazník reštaurácií?
Pozrite si denné menu v okolí. Ste majiteľ alebo manažér reštaurácie?
Pridajte sa na portál Menučka
a uverejňujte tu Vaše menu.
Priama registrácia tu.

3. Spolupráca v prípade, že vám zostali nepredané porcie – reštaurácia nám po skončení rozvozu obedových menučiek zavolá a informuje nás, koľko porcií majú k dispozícii. Následne sa dohodneme, do akého zariadenia ich môže reštaurácia doručiť.

4. Spolupráca s reštauráciou, ktorá rozvoz nerobí – v tomto prípade sa môže postupovať podľa možností 1,2 alebo 3 s tým rozdielom, že reštaurácia jedlo nachystá, zabalí a my vybavíme odvoz v spolupráci s inou reštauráciou.

Veľká pomoc pre zdravotníkov i gastronómiu

Zoznam reštaurácií, ktoré sa zatiaľ do výzvy zapojili a pomáhajú tak tým, ktorí si to v týchto dňoch mimoriadne zaslúžia, si môžete pozrieť na tomto odkaze. Zoznam sa stále rozrastá, no boli by sme radi, ak by sa do výzvy #jedlozdravotnikom zapojili reštaurácie z celého Slovenska. A ako môžete našej iniciatíve pomôcť vy všetci?

  • Objednajte si jedlo z jednej z reštaurácií, ktorá je vo výzve už zapojená. Finančne prispejete na to, aby mala daná reštaurácia z čoho financovať jedlo pre zdravotníkov, ktorí si to skutočne zaslúžia.
  • Šírte výzvu ďalej. Pomôžete tak, aby sa dostala k čo najväčšišmu počtu ľudí, tým pádom aj k čo najväčšiemu počtu reštaurácií, ktoré sú ochotné zapojiť sa.
  • Ľudia, ktorí by vedeli a chceli podobne koordinovať takúto pomoc v iných mestách, dajte nám vedieť. Alebo aj ak už sa niečo také deje a my o tom nevieme. Radi budeme s vami spolupracovať, radi uverejníme u nás informácie o zúčastnených reštauráciách na našich sociálnych sieťach ako aj vo vyššie spomínanom prehľade, oslovíme naše partnerské reštaurácie v danom meste atď.

A aby sme sa navzájom všetci troška potešili, pravidelne na našom facebookovom profile zdieľame fotky z donášok nemocniciam. Usmiate tváre (alebo skôr oči) zdravotníkov i zamestnancov reštaurácií hovoria za všetko :) Fotky, ktoré sme uverejnili doposiaľ, si môžete pozrieť aj v galérii pod článkom. Uvidíte, že výzva #jedlozdravotnikom má skutočne zmysel.

Máte záujem sa zapojiť?

Napíšte nám e-mail na kamila@menucka.sk alebo zavolajte na 0905 759 691. 

“Od zapojených reštaurácií, ktoré to nemajú v tomto období ľahké a mnohé z nich sa zo dňa na deň začali transformovať na donášky, je to úžasný prejav spolupatričnosti a podpory tým, ktorí sú teraz najzraniteľnejší a často nemajú ani čas jesť či myslieť na to, že sú hladní. Ďakujeme za zdieľanie a všetkým doteraz prihláseným reštauráciám ďakujeme za podporu. Kamila Slašťanová, Menucka.sk”

Ďakujeme doteraz zapojeným reštauráciám:

Po kliknutí na jednotlivé reštaurácie nájdete viac informácií o ich ponuke, podmienkach, spôsobe objednania, dňoch a časoch rozvozu atď. To to sú prvé zapojená reštaurácie, za čo im veľmi ďakujeme, špeciálne pani Ranincovej z Trojky ktorá sa nám ozvala ako prvá na základe našej ešte len teoretickej myšlienky a výzvy od nášho kamaráta Riška Vrableca, ktorú sme pred cca 10 dňami zdieľali na našom facebooku, a celé to odštartovala :).

Trojka reštaurácia & pub – Lamač – obedové menu, víkendové menu
Moree reštaurácia – pri Hlavnej stanici – daily special aj ala carte
Lombardi Pizza – Mickiewiczova – pizza, šaláty a obedové menu v celej Bratislave, aj večery a víkendy
Veg life – donáška vegetariánskych obedov v rámci Bratislavy – až do 19 hod. počas pracovných dní
4 Stagioni – pizzéria a reštaurácia – Vrakuňa – pizza, a la carte aj obedové menu – rozvoz aj večery a víkendy – Bratislava 2
Perfect Pizza – Trhovisko Miletičova – obedové menu a pizza v rámci Ružinova cez týždeň
Gastro House – OD Slimák – obedové menu a klasické jedlá stálej ponuky počas pracovných dní
Giuliano, Pizzeria – Ristorante – Petržalka – pizza, talianske jedlá, aj večery a víkendy + denné menu
Classic Pub restaurant – Petržalka – obedové menu počas pracovných dní v rámci Petržalky
BeAbout – obedové menu ako aj jedlá z lístka, v rámci celej Bratislavy aj počas víkendov
Reštaurácia STAGE – NTC – N.E.W. Catering – obedové menu aj jedlá z lístka aj počas víkendov v celej Bratislave
Fragolino ristorante – Devínska Nová Ves – pizza, obedové menu a jedlá z lístka aj počas víkendov
Bratislavský meštiansky pivovar – Dunajská – obedové menu, vlastné čapované pivko a špeciality z lístka v celej Bratislave
Ostravárna Amélia restaurant – Karlova Ves – osobný odber a dovoz cez Wolt, každý deň až do 22,00 aj počas víkendov
Wimbledon Restaurant & Bar – Petržalka – donáška a výdaj menu ako aj jedál z lístka – aj počas víkendov
Naše Hospoda Karloveská – Karlova Ves – osobný odber a dovoz cez Wolt, každý pracovný deň až do 20,00
BistrOne – Petržalka v budove zimného štadióna – osobný odber a donáška obedov v rámci Petržalky
Fit Restaurant VIVO! – osobný odber, drive in (na strešnom parkovisku Polusu) a rozvoz v okolí VIVO (Polusu) – obedzy cez týždeň
TakeOff bistro&coffee – osobný odber a donáška obedového meňnau počas týžd
Husacina U Galika – chutné kačacie a husacie hody ako aj pečené prasiatko a lokše zo Slovenského Grobu – donáška v rámci Bratislavy, Pezinka Senca a okolia

Zdroj foto: Menučka Facebook

zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin
Sledujte nás na Facebooku