zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin

Podľa posledných štatistík zamestnávajú malé podniky viac než polovicu Slovákov, a preto patria v momentálnej dobe medzi najohrozenejšiu skupinu ľudí.

Z toho dôvodu, sa pred pár dňami rozhodli dobrovoľníci založiť neziskový projekt Pomôž Slovákom. Jeho cieľom je zvýšiť povedomie o malých lokálnych podnikateľoch jednotlivých regiónov Slovenska, a podporiť tak ekonomiku štátu v tomto neľahkom období.

Určite každý bude súhlasiť s tým, že na Slovensku máme veľa šikovných podnikateľov, ktorí ponúkajú kvalitné výrobky a nadštandardné služby. Taktiež tu existuje mnoho malých rodinných firiem, ktoré zamestnávajú celé svoje generácie. Platforma Pomôž Slovákom funguje na princípe vyhľadávania a zobrazovania geograficky blízkych firiem na jednej mape.

Keď spotrebiteľ navštívi stránku, vyberie si hľadaný produkt, buď na základe zvolenej lokality alebo vybranej kategórie, ako je drogéria a kozmetika, oblečenie a obuv, potraviny, služby, atď. Ak bude chcieť nakúpiť u konkrétneho predávajúceho, spojí sa s ním. Nákup neprinesie iba príjem podnikateľovi a nepríde len k uspokojeniu potreby spotrebiteľa, ale prispeje sa tak aj k hospodárskemu rastu slovenskej ekonomiky.

Ako sa zaregistrovať?

Na mapu sa dokáže pridať každý malý podnikateľ celkom sám. Stačí, ak sa bezplatne zaregistruje na stránke www.pomozslovakom.sk. Po registrácii sa mu automaticky vytvorí profil, s ktorým môže ďalej narábať. Vyplní všetky informácie o tom, čo ponúka, pridá fotogalériu, video, či sociálne siete. Čím viac informácií spotrebiteľovi ponúkne, tým lepšie. Po overení ponuky sa podnikanie zobrazí na mape.

Dôležité sú tri veci. Aby Slováci a Slovenky držali spolu, aby malí podnikatelia dostali šancu zvládnuť tieto mesiace s čo najmenšími stratami a aby sa čo najrýchlejšie obnovil hospodársky rast našej krajiny.

„Počas karantény som často premýšľal, ako by som dokázal pomôcť Slovensku v tomto období aj ja. A tak som dostal nápad, ako trochu podporiť ekonomiku. Predsa, najlepším receptom ako prekonať krízu je pomáhať si.“, povedal zakladateľ Michal Vojtyla.

S platformou majú veľké ciele

Okrem primárnej úlohy, prepájaniu producentov tovarov a služieb so spotrebiteľmi, chystajú dobrovoľníci pre verejnosť viacero vzdelávacích aktivít formou článkov a online streamov. Budú sa venovať ekonomickým otázkam, rozhovorom s majiteľmi firiem a zaujímavým dokumentom. Nezabúdajú ani na podnikateľov a tvrdia o sebe, že chcú darovať priestor, kde by si malé firmy mohli vytvoriť svoj love brand. V súčasnosti neustále hľadajú ľudí, ktorí by im mohli pomôcť. Ak vás projekt zaujal, kontaktujte ich prostredníctvom stránky www.pomozslovakom.sk.

zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin

sledujte nás na:

FacebooklinkedininstagramFacebooklinkedininstagram