zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin

V sobotu 16. júna, sa v areáli Budatínskeho parku v Žiline bude po prvý krát konať moderný gastro event Piknik v meste. Predstaví lokálne prevádzky, produkty, kultúru a edukácie.

„Chceme, aby si ľudia na Slovensku vážili, čo im región ponúka, ale zároveň aby získavali rozhľad o trendoch v gastronómii“, hovoria zakladateľky projektu. Aj týmto podujatím chcú podporiť šírenie osvety o zdravom životnom štýle a kvalitnej lokálnej gastronómii.  Medzi spíkrami programu budú Silvia Kuzmová (Čo jedia zdravé deti), Naty Žúreková (Kváskovanie), Michal Vavrík (kompostuj.me), Petra Slezáková (Zero waste slovakia) a iní.

Aj deti si tu prídu na svoje

Piknik v meste je vhodný pre všetky vekové kategórie ľudí, ktorí kráčajú v danej oblasti s trendom. „Máme pripravený bohatý sprievodný program pre rodiny s deťmi. Najmenší návštevníci sa budú môcť zúčastniť workshopov. Tam budeme spoločne kompostovať, triediť odpad, či maľovať na textil“, predstavuje aktivity pre deti organizátorka Andrea Mandáková. 

Tomas Bezdeda Andrea Mandakova Sasa Stullerova
Hlavná hviezda kultúrneho programu Tomáš Bezdeda a sympatické organizátorky eventu Piknik v meste, (zľava) Saša Štullerová a Andrea Mandáková

Piknik v meste sa bude venovať aj edukácii a šíreniu osvety

Súčasťou pikniku budú aj vzdelávacie aktivity o prvej pomoci, či dentálnej hygiene.  Program na hlavnom pódiu je rozdelený do dvoch častí. V prvej sa hostia môžu tešiť na kuchárske show. Medzi hosťami sa predstavia Executive chef Vladimír Lokšík, ako aj juniorský majster v miešaní koktejlov, študent žilinskej Hotelovej akadémie, Jakub Kučera.

Žilinčan Tomáš Bezdeda hviezdou kultúrneho programu na Pikniku v meste

V kultúrnom programe vystúpi Tomáš Bezdeda a na záver sa plánuje jazzový koncert. Ambasádorkou a moderátorkou akcie je známa Žilinčanka Andrea Šprochová. Piknik v meste by mal byť záhradnou party, kde si ľudia sadnú na deky a budú vychutnávať. Či už kvalitné jedlo od našich predajcov, ako aj atmosféru podujatia a prostredia, ktoré im Budatín ponúka. Lokálna gastronómia, zdravý životný štýl a ekológia, to sú tri základné piliere Pikniku v meste. Plánujeme ich v rámci podujatia udržať a do budúcnosti rozvíjať“, dopĺňa druhá z organizátoriek, Saša Štullerová.

Viac informácií: www.piknikvmeste.sk.

Piknik v meste Žilina

Zdroj foto: Piknik v meste

zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin

sledujte nás na:

FacebooklinkedininstagramFacebooklinkedininstagram