Penzión Zora Family aj s reštauráciou Fiaker obstál na výbornú

4506
Menučka magazín, penzión Zora, Tatranská Lomnica, Vysoké Tatry

Osobne si myslím, že ubytovať sa vo Vysokých Tatrách už nie je problém. Teda pokiaľ nejdete v najväčšej sezónnej špičke, kedy môžete natrafiť na plne obsadené ubytovacie zariadenia. Hotelov, penziónov, či privátov je tam neúrekom. Čo však v prípade, že cestujete s deťmi? Deti majú úplne iné požiadavky a potreby, ako dospeláci. Dovoľte mi, aby som vám poradil. 

Predpokladám, že keď ste boli v Tatranskej Lomnici, určite ste neobišili lanovky. A všimli ste si nápis na budove vpravo? Penzion Zora Family. Vybrali sme sa na dovolenku do našich veľhôr a na odporúčanie nášho vzácneho priateľa Riška Vrableca sme sa s rodinkou nechali nahovoriť a ubytovali sme sa tu. Konkrétne v apartmáne 20A. Náš synček má tri a pol roka, takže jeho životné potreby sú pomerne jednoduché: chutná strava, manželská posteľ (aby v noci mal koho okopávať a vytláčať :), no a v neposlednom rade možnosť jašenia sa a vymýšľania.

Po ubytovaní sa v apartmáne som bol trochu zadychčaný, lebo dve poschodia som trepal veci po užšom schodišti, ale apartmán stál za to. Krásny, čistý, priestranný (z dvoch priechodných izieb), s vaňou v kúpeľni a výhľadom priamo na „Deda“ (tak volajú domáci Lomnický Štít). Bez akýchkoľvek problémov sa tu vyspia štyria dospelí ľudia, čiže aj viacčlenná rodina. Asi jedinou chybičkou bola Wi-Fi, ktorá tu hore na druhom poschodí bola citeľne slabšia.

Menučka magazín Zora Family Tatranská Lomnica Vysoké Tatry
Zdroj foto: http://www.penzion-zora.sk

Keďže ale, ako som spomínal, naše šidlo neobsedí a už sa aj hlad ozýval, zašli sme na terasu reštaurácie Fiaker, ktorá je súčasťou penziónu. Pri príchode sme si totiž nemohli nevšimnúť krásne vonkajšie detské ihrisko.

Z auta vyzeralo fajn, no osobne to bolo omnoho lepšie a krpec nám v ňom okamžite „zmizol“. Terasa je hneď vedľa ihriska, takže sme od neho boli približne 5 až 7 metrov. Pre mňa nastala moja chvíľa, lebo ako ja, tak aj synček, milujeme bryndzové halušky. Najskôr však bolo treba zapiť cestu a tak som si objednal jedno chladené pivko. Odporučili mi čapovaný Litovel a bol som veľmi milo prekvapený, lebo túto značku som zatiaľ nemal možnosť piť.

Ako predjedlo som objednal bryndzovú pomazánku a bola naozaj výborná. Skrátka poctivá. Spapali sme, poprosil som o ďalšie pivko a spolu s ním nám obsluha priniesla NAŠE halušky. Prvé sústo bolo také kontrolné a svedomite prehlasujem, že na plnej čiare prešli. Svedčí o tom aj fakt, že ani nie štvorročné dieťa samo zjedlo takmer celú porciu. Manželka Kamilka si dala steak z lososa na grilovanej zelenine a tiež si veľmi pochvaľovala.

Menučka magazín Zora Family Tatranská Lomnica Vysoké Tatry

Po dobrom jedle a zlatistom moku sme sa s našimi priateľmi šli prejsť po Lomnici. Vrátili sme sa v čase večere a terasa bola plná. Usadili sme sa teda vnútri reštaurácie a to rovno ako páni, do koča.

Menučka magazín Zora Family Tatranská Lomnica Vysoké Tatry
Zdroj foto: http://www.penzion-zora.sk

To sme ale nevedeli, že aj vnútri je detský kútik a veľmi dobre vybavený. Tu by sa ani to najfajnovejšie dieťa nenudilo. Čiže zase klasická situácia- my za stolom a krpec si k nám z času na čas odbiehal odpiť a niečo odhryznúť. Aj tu sa o nás perfektne a bez akejkoľvek výhrady starala obsluha- dvaja páni. Janko a Tibor. Bolo skvelé spoznať týchto pánov, pretože mať okolo seba tak bezprostredných, usmiatych a ochotných ľudí, robí z akéhokoľvek zariadenia niečo výnimočné.

Stále boli v pohybe, nestalo sa mi, že by som na niečo dlhšie čakal, priniesli a aj odniesli promptne, poradili…skrátka obsluha, akú som si v horách vždy prial. Preto bolo pre mňa potešenie, keď som ich stretol aj pri raňajkách. Tie boli podávané formou bufetu a ponuke sa nedá nič vytknúť. Vybrať by si tu dokázal skutočne každý a čo mňa osobne veľmi potešilo, bol väčší výber (hlavne lokálnych) syrov.

Menučka magazín Zora Family Tatranská Lomnica Vysoké Tatry

Na záver môžem len vysloviť prianie, aby som sa do penziónu Zora mohol v blízkej dobe vrátiť, lebo čo sa pobytu s rodinou týka, naše predstavy boli naplnené. Áno, ja viem…ako zariadenie sa to nedá porovnať napríklad s Grandhotelom Praha, ale zase komu wellness až tak nechýba, hľadá kľud a pohodičku, tu si „to svoje“ nájde. Poloha je skvelá– asi 250 metrov od lanovky, možno 350 metrov od Humna (pre diskotéky chtivých), od zastávky električiek ste asi 7 až 10 minút chôdze.

Stravu, obsluhu, priestory a ochotu personálu hodnotím veľmi vysoko (Aleš M. by povedal „pět hvězdiček z možných pěti“ :))  a snáď až na redukciu na záchod pre dieťa (museli sme ho držať keď mu bolo treba) nám tu nič nechýbalo. Ako na relax bez rodiny napríklad s priateľmi, tak i na ubytovanie s rodinou môžem Penzión Zora Family len odporučiť. No a ak som správne videl, čo sa ubytovanie v Lomnici týka, lyžiari to k lanovke a vlekom už ozaj ani bližšie z izby mať nemôžu. Mimochodom lyžiari…vedeli ste, že penzión Zora má vlastnú požičovňu? Na ich stránke sa dozviete viac, treba navštíviť…

Menučka magazín Zora Family Tatranská Lomnica Vysoké Tatry
Zdroj foto: http://www.penzion-zora.sk

Zostáva mi už len povedať: Do skorého videnia, Zora Family…

Viac info o penzióne nájdete tu: www.penzion-zora.sk

zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin
reklama