Od 26.2. budú po vyše pol roku otvorené reštaurácie a hotely pre všetkých bez kontrol na celom Slovensku

1421
zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin

Vláda v stredu schválila, že už od tejto soboty 26. februára 2022 sa režimy, ktoré nariaďovali prevádzkam povinnosť kontrolovať hostí pri vstupe, rušia. V niektorých regiónoch (napríklad Košice, Tatry) tak budú reštaurácie a hotely (samozrejme aj ďalšie prevádzky) prístupné pre všetkých bez kontrol po vyše pol roku.

Ak vám to vaše možnosti a peňženka dovolia, navštívte vaše obľúbené reštaurácie, kaviarne, puby,…. Napriek uvoľňovaniu to nemajú jednoduché vzhľadom na straty počas pandémie ale aj aktuálne zvyšovanie cien energií, potravín, nedostatok kvalitného personálu a zhoršujúcu sa už aj tak slabú kúpyschopnosť ľudí vplyvom rastúcej inflácie. Za všetky reštaurácie, ktoré posledné dva roky statočne bojujú vám ďakujem.

Aktuálne vyhlášky a informácie (zdroj: ÚVZSR)

Podujatia: https://bit.ly/vyhlaska-24-2022
Prevádzky: https://bit.ly/vyhlaska-25-2022

PREHĽAD NAJDÔLEŽITEJŠÍCH ZMIEN:

➡️ S účinnosťou od soboty 26. februára budú prevádzky maloobchodu a služieb i hromadné podujatia fungovať v režime “základ”. Budú dostupné pre všetkých ľudí bez ohľadu na ich imunitný/očkovací status. Rušia sa režimy OTP, OP a OP+.

➡️ Pre časť prevádzok a pre hromadné podujatia budú stále platiť kapacitné obmedzenia. Vo väčšine prípadov sa rušia.

➡️ Prevádzky služieb (napr. gastro prevádzky s konzumáciou na mieste, fitness či wellness služby) budú mať obmedzené otváracie hodiny od 5:00 do 24:00; obmedzenie neplatí pre niektoré služby a všetky maloobchodné prevádzky.

➡️ S účinnosťou od soboty 26. februára sa rušia vyhlášky, ktoré plošne obmedzovali návštevy na lôžkových oddeleniach nemocníc a návštevy v ústavoch na výkon väzby, výkon trestu odňatia slobody, výkon trestu odňatia slobody pre mladistvých a nemocnici pre obvinených a odsúdených.

PODROBNEJŠIE INFORMÁCIE O OBSAHU NOVÝCH VYHLÁŠOK Podmienky pre jednotlivé typy prevádzok a k organizácii hromadných podujatí nájdete zhrnuté v tlačovej správe: https://bit.ly/TS-1-faza-26-2-2022

zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin

sledujte nás na:

FacebooklinkedininstagramFacebooklinkedininstagram