Objednaj, odfoť, zdieľaj, pomáhaj: Ako na to?

971
Podpor reštaurácie

Podporme v tejto mimoriadne ťažkej situácii slovenské reštaurácie! Nedovoľme, aby po skončení opatrení neboli schopné opäť otvoriť. A čo treba urobiť? Aspoň raz za čas si od nich objednajme obed či večeru.

Ešte pred niekoľkými týždňami bolo pre nás všetkých samozrejmosťou ísť si cez obed na menučko a cez víkend zobrať partnera alebo rodinu do reštaurácie či pizzerie. Dnes je všetko inak. Mnohé reštaurácie nevedia, ako zvládu toto obdobie, a či vôbec budú schopné znova otvoriť. Táto situácia by nám nemala byť ľahostajná a všetci, ktorí vieme pomôcť, tak poďme do toho! Ako na to?

Zapojiť sa do výzvy na podporu reštaurácií je jednoduché!

  1. Objednaj si donášku jedla alebo si ho vyzdvihni osobne v reštaurácii
  2. Odfoť si objednané jedlo
  3. Zdieľaj fotku na svojom profile
  4. Označ fotku hashtagom #menuckadoma alebo #menuckavpraci podľa toho, kde si ideš obed/večeru vychutnať
  5. Označ reštauráciu, z ktorej si si jedlo objednal a pokojne napíš pár pekných slov :)

Splnením všetkých krokov upozorníš aj svojich známych a priateľov na to, že objednať si jedlo z obľúbenej reštaurácie je stále možné, avšak treba sa prispôsobiť aktuálnym podmienkam, a to buď si nechať menučko/večeru doviezť, alebo si ho vyzdvihnúť. Motivujme sa teda navzájom fotkami super chutných jedál.

A ešte malý BONUS – ak na fotke jedla označíš aj nás (@menucka.sk), radi následne pekné fotky zazdieľame u nás na Facebooku a Instagrame.

Spoločne to zvládneme!

Reštaurácie momentálne zažívajú skutočne ťažké časy. Majú množstvo zamestnancov, avšak pokiaľ nebudú mať žiadne objednávky (teda žiaden príjem), budú musieť zavrieť a/alebo masívne prepúšťať. Treba si však uvedomiť, že je na nás všetkých, aby sme ich spoločne podporili. Reštaurácie ponúkajú jedlo za dobré ceny, preto sa určite aspoň raz za čas oplatí oddýchnuť si od varenia a objednať si jedlo buď z vašej obľúbenej reštaurácie, alebo je super vyskúšať nové chute. Práve týmto spôsobom môžeme reštaurácie zachrániť. Vďaka objednávkam sa im podarí prežiť krízové obdobie a budú mať z čoho vyplácať zamestnancov.


ODPORÚČAME VÁM:

Ste zákazník reštaurácií?
Pozrite si denné menu v okolí. Ste majiteľ alebo manažér reštaurácie?
Pridajte sa na portál Menučka
a uverejňujte tu Vaše menu.
Priama registrácia tu.

A ak stále váhate, či je dobrý nápad objednať si jedlo z reštaurácie aj počas týchto dní, prečítajte si článok 8+1 dôvodov, prečo si objednať jedlo z reštaurácie aj počas tejto mimoriadnej situácie. Zistíte, že tak spravíte radosť nielen sebe alebo vašej rodine, ale tiež podporíte slovenskú ekonimiku, zdravotníkov a, samozrejme, samotné reštaurácie.

Objednávať si môžete rôznymi spôsobmi. Reštaurácie prijámajú objednávky buď na základne online aplikácií, telefonicky, mailom alebo priamo na web stránke reštaurácie. A ak hľadáte reštaurácie, kde sa dá jedlo objednať, pozrite si aktuálny zoznam, ktorý sa neustále rozširuje. Na tomto linku nájdete reštaurácie, ktoré robia donášku. Alebo navštívte náš nový portál, ktorý je zameraný špeciálne na donášku jedál. Nájdete tam všetky potrebné informácie a kontakty.

Pomáhať sa oplatí!

A nezabudnite, že niektoré z reštaurácií sú zapojené do výzvy #jedlozdravotnikom. Tieto reštaurácie zadarmo vozia obedy a večere slovenským lekárom, sestričkám a ďalšiemu personálu v zdravotníckych zariadeniach. Objednaním si jedla pre seba v týchto reštauráciách finančne prispejete na to, aby mala daná reštaurácia z čoho financovať jedlo pre zdravotníkov, ktorí si to skutočne zaslúžia.

Za všetky reštaurácie, ktoré teraz bojujú o prežitie, vám veľmi pekne ďakujeme!

Foto: Facebook Menučka.sk

zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin
Sledujte nás na Facebooku