Obed v Bratislave trochu inak. Vyskúšajte business menu.

5401
Mama’s Panasian Restaurant
zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin

Hľadáte miesto, kam pozvete obchodného partnera alebo kolegu na pracovný obed? Miesto, kde by ste sa medzi povinnosťami bežného pracovného dňa na chvíľku zastavili, oddýchli si v kľudnom prostredí a vychutnali  si obed na úrovni? Chcete za zvýhodnenú cenu ochutnať kvalitnú gurmánsku kuchyňu a zažiť atmosféru luxusnejšej reštaurácie, či hľadáte vhodnú reštauráciu pre blížiacu sa rodinnú udalosť a chcete si ju otestovať? Vo všetkých týchto prípadoch môže byť pre vás tým správnym riešením dať si obed  v reštauráciách, ktoré ponúkajú business menu. To je v podstate denné obedové menu luxusnejších reštaurácií, ktoré sú vo všeobecnosti zamerané najmä na business klientelu.

V Bratislave je business menu spájané najmä s hotelovými reštauráciami, keďže tie majú vo všeobecnosti viac business hostí.  Tiež je to pre ne určitá možnosť, ako za zníženú cenu prilákať nových hostí a presvedčiť ich, že napriek tomu, že patria k hotelu a ceny sú vyššie, majú čo ponúknuť. Podľa vyjadrení viacerých manažérov hotelov na Slovensku hostia nie sú zvyknutí navštevovať hotelové reštaurácie. Vraj sa boja, že sú príliš naškrobené a predražené, alebo si myslia, že sú k dispozícii len pre ubytovaných hostí. Pritom mnohé z nich majú ceny jedál a nápojov aj a la carte menu porovnateľné s cenami iných reštaurácií, ktoré majú vyššiu návštevnosť. Z tohto dôvodu viaceré z nich realizujú rôzne gastronomické eventy pre bežných hostí – brunch, sezónnu ponuku, raňajkové menu či iné viac či menej tradičné koncepty. Business menu je tiež investíciou hotela do menej tradičnej reklamy. Reštaurácia je pre hotel významnou vizitkou a veľmi dôležitým merítkom celkového hodnotenia, preto aj business menu musí spĺňať prísne nároky. Je tak pre hostí zárukou kvality jedál a nápojov, pozornej obsluhy a luxusného prostredia za prijateľnú cenu.

V tomto článku sme sa zamerali na špičkové hotelové reštaurácie v Bratislave, ktoré ponúkajú každý deň špeciálnu ponuku business menu. V nasledujúcich riadkoch vám predstavíme  niekoľko z nich – vyzdvihneme niektoré ich špecifiká a zaujímavosti.

Obed u Francúzov v Hoteli Devín

Pod týmto názvom propaguje svoju ponuku business menu Francúzska reštaurácia v Hoteli Devín na Riečnej ulici. Hotel a reštaurácia sú bratislavskou legendou, po rozsiahlej rekonštrukcii, ktorá pred pár rokmi pozastavila ich činnosť, sa opäť úspešne vrátili na bratislavskú hotelovú a gastronomickú scénu.  Francúzska reštaurácia bola vždy synonymom luxusu, možno trošku nedostupného pre ľudí mimo tej najvyššej vrstvy. O to príjemnejšie je zistenie, za akú cenu sa tu môžete naobedovať dnes. Trojchodové business menu zložené z polievky, hlavného jedla a dezertu sa podáva každý pracovný deň od 11:30 do 15:00 za cenu 8,90€. Možnosť parkovania pre hostí reštaurácie je na hotelovom parkovisku 2 hodiny grátis. Súčasťou hotelových služieb, ktoré sú k dispozícii pre verejnosť, je aj wellness, fitness, bazén, squash  či thajské masáže, takže je možné obed spojiť aj s príjemným relaxom.

Obed v Bratislave trochu inak. Vyskúšajte business menu. Interiér Francúzskej reštaurácie v Hoteli Devín
Interiér Francúzskej reštaurácie v Hoteli Devín

Špeciality panázijskej kuchyne a sushi menu

Ste zákazník reštaurácií? Pozrite si aké je dnes denné menu vo Vašom okolí. 

Ste majiteľ alebo manažér reštaurácie? Pridajte sa na portál Menučka 
a uverejňujte tu Vašu aktuálnu ponuku jedál a denného menu. 
Priama registrácia tu.

Útulný štvorhviezdičkový boutique hotel Mama’s, ukrytý v širšom centre Bratislavy v tesnej blízkosti Justičného paláca je známy svojou unikátnou reštauráciou Mama’s Panasian Restaurant. Patrí medzi menšie reštaurácie, čo sa týka kapacity (v lete ju mierne navyšujú miesta na letnej terase), preto odporúčame vopred si rezervovať miesto. Reštauračný pult je zároveň recepciou hotela, recepčné tiež obsluhujú hostí reštaurácie. Napriek tomu všetko funguje perfektne a hostia sa tu cítia príjemne – ako u mamy :) Ponuka jedál a denného menu je prezentovaná netradične – v podobe mobilnej aplikácie na tabletoch, kde sa dajú jedlá aj objednať. Ak máte radi jedlá panázijskej kuchyne a sushi, toto je to správne miesto pre vás aj počas obedov. Business Lunch Menu podávajú každý pracovný deň od 11.30 do 14.00 v zložení polievka alebo predjedlo a hlavné jedlo. Cena menu 7,90€ nezahŕňa dezert, ten je k dispozícii k business menu za zvýhodnenú cenu 1,50€. Pre milovníkov sushi je pripravené sushi menu v cene 8 €, ktoré obsahuje každý deň iné zloženie. Pred hotelom je aj niekoľko miest na parkovanie, ktoré je možné využiť bezplatne.

Obed v Bratislave trochu inak. Vyskúšajte business menu. Ukážka gurmánskeho business menu reštaurácie Mama´s Panasian Restaurant
Ukážka gurmánskeho business menu reštaurácie Mama´s Panasian Restaurant

Počas víkendov je v Mama´s Panasian restaurant k dispozícii špeciálna zľava 30% na celý účet, prostredníctvom portálu Bookio.sk.

Plat Du Jour v Brasserie Anjou na nábreží Dunaja

V areáli nákupného centra Eurovea sa nachádza  päťhviezdičkový hotel Sheraton Bratislava Hotel sreštauráciou Brasserie Anjou. Kulinárske špeciality pripravované pod taktovkou známeho šéfkuchára Tomáša Opletala korešpondujú s počtom hviezdičiek, ktoré zdobia meno hotela. Rozsiahly priestor reštaurácie pojme väčšie množstvo hostí, takže napriek častým konferenciám si tu nájdu miesto i zákazníci, ktorých prilákala ponuka obedového business menu.  Plat Du Jour (v preklade jedlo dňa) sa podáva cez pracovné dni od 12:00 do 15:00 a zahŕňa polievku, hlavné jedlo a nealkoholický nápoj. Príjemným bonusom je úvodné malé predjedlo.  Za kompletné menu zaplatíte 12,50 €, čo je v porovnaní s a la carte veľmi príjemná cena. Parkovanie pre hostí je k dispozícii v podzemných garážach Eurovea (prvé 3 hodiny bezplatne). Ponuka Brasserie Anjou je veľmi bohatá, za zmienku stoja originálne koncepty FridEx a Brazilian Churrascaria či nedeľný brunch. Všetky koncepty sa podávajú na spôsob all you can eat za príjemnú cenu 29 € na osobu.  Reštaurácia ponúka i divadelné večere (trojchodové menu s pohárom vína pred divadelným predstavením) a už teraz je možné si rezervovať miesta na slávnostnú vianočnú či silvestrovskú večeru.

Obed v Bratislave trochu inak. Vyskúšajte business menu. Brasserie Anjou v Hoteli Sheraton ponúka okrem business menu aj ďalšie gastronomické akcie
Brasserie Anjou v Hoteli Sheraton ponúka okrem business menu ďalšie gastronomické akcie

Pestrý výber pre milovníkov mäsa aj pre vegetariánov na Dunajskej ulici

Menší útulný štvorhviezdičkový Hotel Danubia Gate na Dunajskej ulici priamo v centre ponúka business menu v svojej hotelovej reštaurácii aj pre neubytovaných hostí. Ak hľadáte miesto, kde sa naobedovať v reprezentatívnych priestoroch s kvalitnou  obsluhou a pestrejším výberom jedál, ste tu na správnom mieste. Každý deň sú v ponuke business menu klasik dve polievky a dve hlavné jedlá s dezertom v cene 7,90 €. Okrem klasického menu mnohých lákajú celotýždňové ponuky MenuDeLuxe a Fit Menu. DeLuxe menu za trošku vyššiu cenu – 10,50 € obsahuje vždy nejakú gastronomickú lahôdku akou je hovädzia sviečková, kačacie prsia či špeciality z diviny. Fit menu  v cene 8,50 € ponúka na výber dve zdravšie jedlá, spravidla jedno z ryby (losos, zubáč, tuniak…) a druhé čisto vegetariánske resp. bezmäsité. Špecialitkou tunajšieho business menu je, že k nemu odporúčajú aj špeciáne “víno týždňa” za zvýhodnenú cenu 1,90 € za deci vínka. Reštaurácia nie je veľká, zato je útulná a zákazníci sa cítia príjemne. Okrem hlavnej časti je k dispozícii aj kaviarenská časť a salónik pre uzavreté skupinky. Business menu sa v reštaurácii Hotela Danubia Gate podáva každý pracovný deň od 11:00 do 14:00. Rezervácia na business menu nie je nutná, hoci ju hostia reštaurácie často využívajú najmä z kapacitných dôvodov. Pri formálnejších pracovných obedoch je pre obe strany príjemné, keď je všetko pripravené vopred.

Obed v Bratislave trochu inak. Vyskúšajte business menu. Hotel Danubia Gate na Dunajskej ulici ponúka business menu aj pre vegetariánov
Hotel Danubia Gate na Dunajskej ulici ponúka business menu aj pre vegetariánov

Business menu od známeho Jara Žideka v jeho Albrecht restaurant 

Známy a niekoľkokrát ocenený šéfkuchár Jaro Židek prevádzkuje už niekoľko rokov svoju vlastnú reštauráciu v ktorej sám varí a dohliada na prípravu jedál. Jeho Albrecht restaurant v rovnomennom päťhviezdičkovom hoteli pri bratislavskom Horskom parku má úžasnú atmosféru, ktorú sa oplatí zažiť. Keď už nie na vlastnej svadbe či oslave, tak pri gurmánskej večeri alebo dobrom obede. V Albrechte ponúkajú každý pracovný deň business menu v zložení polievka a hlavné jedlo za zvýhodnenú cenu 10 €. Tieto obedové jedlá nesú rukopis svojho šéfa a svojím prevedením nezaostávajú za jeho ostatnými majstrovskými dielkami na tomto mieste.  Obed alebo večeru v Albrechte si môžu zákazníci spestriť aj návštevou krásneho wellnessu priamo v hoteli v cene 20€ za dvojhodinový vstup. Špecialitou reštaurácie je nedeľné rodinné trojchodové menu (aj vo vegetariánskej verzii) v cene 40 €. V bežnej ponuke reštaurácie figuruje tiež špeciálne menu pre deti či šesťchodové degustačné menu s ochutnávkou tých najlepších jedál kulinárskeho umenia šéfkuchára a majiteľa reštaurácie v jednej osobe.

Obed v Bratislave trochu inak. Vyskúšajte business menu. Albrecht restaurant Jara Žideka nájdete vo vilovej štvrti pri Horskom parku, priamo v luxusnom Hoteli Albrecht
Albrecht restaurant Jara Žideka nájdete vo vilovej štvrti pri Horskom parku, priamo v luxusnom Hoteli Albrecht

Pracovný obed vo vinárskom mestečku pri Bratislave

A prečo nie? :) Pre spestrenie tohto prehľadu a tiež vzhľadom na naše malokarpatské pôsobenie spomenieme ešte jednu hotelovú reštauráciu s ponukou business menu, hoci sa nachádza mimo Bratislavy. U nás v Pezinku nič podobné nemáme, zato v susednom mestečku áno. V Hoteli Majolika v centre Modry nájdete reštauráciu Landsfeld, kam si môžete odskočiť na výborný pracovný obed s obchodnými partnermi alebo kolegami. Reštaurácia je známa tým, že pripravuje jedlá z čerstvých a lokálnych surovín originálnym spôsobom. Reštaurácia síce neponúka klasické business menu, ale okrem klasického obedného menu v cene 4,90 € ponúka každý deň iné hlavné jedlo z a la carte menu so zníženou cenou o 20%. K hlavnému chodu je v dennej ponuke polievka v cene 1,59 €. 

Obed v Bratislave trochu inak. Vyskúšajte business menu. Interiér reštaurácie Landsfeld restaurant v Hoteli Majolika v Modre
Interiér reštaurácie Landsfeld restaurant v Hoteli Majolika v Modre

V určitých menej vyťažených časoch a termínoch ponúka aj reštaurácia Landsfeld cez Bookio.sk špeciálnu zľavu 30% na celý účet.

Okrem vyššie spomínaných reštaurácií pripravujú business menu aj ďalšie bratislavské hotelové reštaurácie,  napríklad Messina restaurant v hoteli Marrol’s Boutique Hotel Bratislava, Signature Restaurant v Hoteli Mercure, Oliva restaurant v hoteli Premium Business Hotel Bratislava, Hotel Max Inn, Seasons restaurant v Hoteli Falkensteiner, Hotel Avance, L´Olive v Hoteli Arcadia, St. Hubert v Hoteli Apollo, Brasseria Winter Garden v Hotel Holiday Inn, Toscana restaurant v hoteli Doubletree by Hilton a ďalšie.

Aktuálne business menu vo vašom okolí nájdete každý deň na adrese www.menucka.sk/businessmenu.

zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin

sledujte nás na:

FacebooklinkedininstagramFacebooklinkedininstagram