Nechce sa vám variť? Žiadny problém, tieto reštaurácie pravidelne varia aj víkendové menu

1014
foto: Canva / Menucka.sk

Víkend, to už dávno nemusí nutne znamenať upratovanie domácnosti a varenie trojchodového obedu. Posunuli sme sa k tomu, že svoj drahocenný voľný čas chceme tráviť výletmi či zážitkami s našou najbližšou rodinou. Pre všetkých, ktorí sa chcú dobre a v kratšom časovom horizonte najesť aj v sobotu či nedeľu je tu víkendové menu. Reštaurácie, ktorého ho ponúkajú, si ľahko vyhľadáte cez náš filter menucka.sk/vikend.

Určite ste boli aj vy niekedy v situácii, že sa vám nechcelo alebo ste nestíhali variť počas víkendu. Možno ste si dokonca povedali – škoda, že dnes nemôžem niekam zájsť na denné menu. Opak je však pravdou, reštaurácie čoraz častejšie ponúkajú aj víkendové menu.

Niekedy sa málo líši cenou alebo má nejakú pridanú hodnotu – napríklad nadýchaný nedeľný dezert, na ktorom si pochutíte s celou rodinou. V každom prípade nikdy nebolo ľahšie si vyhľadať všetky reštaurácie v okolí, ktoré víkendové menu majú v ponuke. Na našom portáli Menucka.sk si viete nastaviť množstvo filtrov. Nedávno medzi nimi pribudol práve filter s názvom Víkendové menu, ktorý vám zobrazí najbližšie reštaurácie v okolí ponúkajúce denné menu aj počas soboty či nedele.

5 dôvodov, prečo si dopriať víkendové menu 👇:

  • odbremeníte sa od varenia a oddýchnete si – ráno si môžete dlhšie pospať, nemusíte premýšľať nad tým, či máte všetko nakúpené a najmä, nemusíte stráviť svoj čas pri sporáku. Jednoducho si odpočiniete od varenia a ako bonus nebude musieť nikto po jedle umývať a utierať riad.
  • vyskúšate nové reštaurácie – víkendové menu neponúkajú všetky reštaurácie (zoznam nájdete nižšie). Možno práve nastal čas na to, aby ste skúsili niečo nové! Filter vám ukáže reštaurácie s víkendovým menu, ktoré sa nachádzajú najbližšie od vami určenej polohy.
  • strávite plnohodnotný čas s blízkymi – jedlo v reštaurácii je slasť. Niekto vás obsluhuje, vyberáte si podľa vlastných chuťových preferencií a popri tom ste za stolom so svojimi blízkymi.
  • načerpáte inšpiráciu na nové jedlá – často už naozaj nevieme, čo variť. Víkendové menu vám prinesie inšpiráciu na nové jedlá a kombinácie chutí.
  • podporíte miestnu ekonomiku – gastronómia potrebuje podporu. Z dlhodobého hľadiska sa snažia majitelia reštaurácií udržiavať ceny v takej hladine, aby si k nim mohla dovoliť chodiť čo najširšia klientela. Podporte miestnu ekonomiku a zájdite si občas na víkendové menu v okolí. Uvidíte, ako sa potešia.
foto: Canva

V ktorých reštauráciách u nás aktuálne nájdete takúto ponuku?

zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin
reklama