zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin
Minulý týždeň sme si urobili prázdniny a navštívili sme kúpeľné mesto Piešťany. Popri tom, ako sme na “dámskej jazde” nakŕmili labute, pozreli si kúpeľný park a barlolamača, sme poriadne vyhladli. Voľba, kam zájsť na denné menu, bola jasná – vyhral Slovenský dvor na sídlisku Adama Trajana. 

Jedna z našej dámskej partie je totiž domáca, a tak sme dali na jej odporúčanie. Zablúdili sme na najväčšie piešťanské sídlisko, kde sme mali v čase obeda problém zaparkovať. Pri krásne vyzdobenej reštaurácii bolo plno, a tak sme auto nechali o zopár desiatok metrov ďalej a vybrali sa dnu.

Od exteriéru po interiér

Presne tak, boli sme očarené od exteriéru až po interiér. Vonku nás vítali prírodné dekorácie, vence a aj cez deň svietiace svetielka, v predsieni veľké zrkadlo, v ktorom sme sa mohli ako správne dámy pred vstupom poriadne popozerať. Vo vnútri rozľahlej reštaurácie sme zostali rovnako očarené – mohli sme si vybrať, či chceme sedieť v útulnom boxe, príjemnom kresielku či na normálnych stoličkách.

Slovenský dvor: Interiér reštaurácie, foto: FB Slovenský dvor
Interiér reštaurácie, foto: FB Slovenský dvor

Počas obeda bol Slovenský dvor plný hostí, a to nielen Slovákov. Medzi rečou sme začuli aj partiu mužov hovoriacich po anglicky (vyzerali ako športovci), ktorí mali plný stôl a spokojne debatovali. Pomysleli sme si, že ten, kto im túto reštauráciu ukázal, urobil pre slovenskú gastronómiu dobrý skutok a reklamu.

Medzi jednotlivými stolmi bol dostatok priestoru, aby sa mohla čašníčka aj hostia pohodlne obchádzať a zároveň sa hostia mohli v súkromí porozprávať bez toho, aby ich vyrušovala vrava ostatných obedujúcich. Usadili sme sa vo vyvýšenom boxe, ktorý bol od ostatných oddelený drevenými trámami. Pozitívne sme zhodnotili aj malé vešiačiky na bundy priamo pri nás na trámoch, kde sme si odložili bundy a kabelky a pri stolovaní nám tak nič neprekážalo.

Denné menu príjemne prekvapilo

Každá z nás sa rozhodla pre niečo iné a všetky sme boli spokojné. Cena denného menu (bez polievky) sa pohybovala o 3,90€ do 4,90€. Rajčinovo-kapustová polievka, ktorá bola v ten deň v ponuke, stála 1€.

Ochutnali sme pravé talianske rizoto s cuketou, grilované kuracie prsia so zaprávanou zeleninou a ryžou a bravčovú krkovičkou s paprikovým ajvarom a pečenými zemiakmi. Čakali sme len chvíľku, porcie boli pomerne veľké a veľmi chutné.

Slovenský dvor: Pravé talianske rizoto s cuketou a sušenými paradajkami, foto: autorka
Pravé talianske rizoto s cuketou a sušenými paradajkami, foto: autorka
Slovenský dvor: Grilované kuracie prsia so zaprávanou zeleninou a ryžou, foto: autorka
Grilované kuracie prsia so zaprávanou zeleninou a ryžou, foto: autorka
Slovenský dvor: Bravčová krkovička s ajvarom a volským okom, pečené zemiaky, foto: autorka
Bravčová krkovička s ajvarom a volským okom, pečené zemiaky, foto: autorka

Na tanieri nič nezostalo, denné menu nás teda príjemne prekvapilo, koniec koncov, ako všetko v tejto reštaurácii. Nahliadli sme aj do jedálneho lístka, ktorý okrem denného menu ponúkal tradičné jedlá k pivu, polievky, hamburgery, cestoviny, šaláty, výber mäsa a príloh, typické slovenské špeciality, dezerty a samozrejme, alko a nealko nápoje.

Toalety ako bonus

Ženy sú dobre známe tým, že navštevujú toaletu po dvojiciach. Inak to nebolo ani u nás, a pred odchodom sme navštívili sociálne zariadenie v reštaurácii. Majitelia si dali skutočne záležať na každom detaile, a tak sme odchádzali s veľmi príjemným pocitom.

Toalety boli totiž ďalším bonusom celej reštaurácie – čisté a veľmi esteticky vybudované. V niektorých podnikoch práve sociálne zariadenia dokážu pokaziť celkový pozitívny dojem, čo však rozhodne nebol prípad reštaurácie Slovenský dvor.

Slovenský dvor: Interiér reštaurácie, foto: FB Slovenský dvor
Interiér reštaurácie, foto: FB Slovenský dvor

Počas našich babských piešťanských prázdnin sme sa v Slovenskom dvore zastavili ešte raz, keď nás prepadla neprekonateľná chuť na slepačí vývar. Ani druhýkrát sme sa nesklamali – hoci bol večer, polievka bola čerstvá, horúca a voňavá. Okrem toho bola primerane ochutená a plná zeleniny a varenej kuraciny.

Piešťanci určite vedia, aký poklad majú vo svojom meste, my si ale myslíme, že o reštaurácii Slovenský dvor by sa malo dozvedieť čo najviac ľudí. So svojím chutným jedlom, krásnym prostredím a príjemnou obsluhou je totiž dobrou reklamou nielen pre Piešťany, ale pre celé Slovensko.

Kontakt: Adama Trajana 6,
         Piešťany 921 01
         tel.: +421 905 690 770

Zdroje fotografií: autorka, www.slovenskydvor.sk, FB Slovenský dvor

zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin

sledujte nás na:

FacebooklinkedininstagramFacebooklinkedininstagram