V zime zahreje dobrý čajík alebo teplá káva s koláčom, v lete vás privítajú terasy plné ľudí a detského džavotu. Návšteva kaviarne spríjemní aj ten najhorší deň. Nitra, mesto dýchajúce históriou a študentským životom, vám ich ponúka hneď niekoľko. 

Kto by nemal rád príjemné posedenie v útulnom prostredí? V poslednom čase je dopyt po dobrých kaviarňach stále rastúci, čo využívajú ich majitelia vo svoj prospech. V krajskom meste Nitra nájdete desiatky podnikov, ktoré navštevujú všetky vekové kategórie. My sme pre vás vybrali tie najkrajšie a najútulnejšie kaviarne a čajovne. Ktorá nám chýba?

Winebar & Caffé

Kaviarne v Nitre: Winebar & Caffé zaručuje široký výber kvalitných vín
Winebar & Caffé zaručuje široký výber kvalitných vín

Rodinný podnik, ktorý vedú matka spoločne so svojou dcérou a dobrého priateľa im robí dizajnérsky vkus, funguje už niekoľko rokov. Okrem skvelej kvalitnej kávy, ktorá je samozrejmosťou, čerstvých čajov a limonád, vám slovo wine v názve zaiste napovie, že ide aj o vínotéku. Veľký výber starých i novších vín uspokojí aj najnáročnejšieho zákazníka. Kaviareň a vínotéka myslela aj na študentov, ktorí si tu môžu uplatniť svoju zľavu po predložení dokladu. Každý mesiac organizujú majiteľky množstvo akcií, večery so someliérmi, hudobné vystúpenia mladých talentov, no kaviareň si môžete prenajať na svoje súkromné účely a oslavy aj vy. Winebar & Caffé nájdete len pár krokov od známeho Divadla Andreja Bagara smerom na ulicu Kupeckú. 

Elisabeth Patisserie

Kaviarne Nitra: Nádych Francúzska na juhozápade Slovenska
Nádych Francúzska na juhozápade Slovenska

Novotou dýchajúca kaviareň a cukráreň Elisabeth Patisserie je ďalšou z ozdôb Kupeckej ulice. Terasa vo francúzskom štýle v lete láka ľudí, ktorí majú cestu okolo. A kto sa pôjde pozrieť aj dnu, určite nebude ľutovať. Trochu Francúzska nikdy nezaškodí, tu ho nájdete požehnane. Či už máte chuť na svetoznáme maškrty známe pod menom makarónky alebo iný dobrý zákusok, kávu vo francúzskom servise či čerstvé limonády, Elisabeth vám zaručene vyhovie. Nielen milovníci Francúzska sa budú vďaka príjemnému voňavému prostrediu a extrémne milému personálu cítiť v tomto podniku dobre. V ponuke aj raňajkové menu. Nech žije Paríž a jeho elegancia!

Jazz Caffé

Kaviarne Nitra: Dobrý jazz a dobrá káva, to je Jazz Caffé
Dobrý jazz a dobrá káva, to je Jazz Caffé

Na Radlinského ulici vás určite neminie celodenná dávka skvelej jazzovej hudby! Majitelia sa netaja tým, že tento štýl hudby milujú a preniesli ho i do interiéru svojej kaviarne, ktorá je dennodenne navštevovaná desiatkami spokojných zákazníkov. Každý deň do polnoci a počas víkendov až do jednej hodiny v noci si môžete vychutnať bohatú ponuku nápojov každého druhu. Jazz Caffé je ideálnym miesto na stretnutie s priateľmi po náročnom dni v práci či v škole. Často sa tu odohrávajú koncerty jazzovej hudby, na ktorých sú miesta beznádejne vypredané. Útulná kaviarnička v centre Nitry čaká na všetkých jazzmanov.

Antikvariát a Libresso Pod Vŕškom

Kaviarne Nitra: Antikvariát vdychuje knihám nový život
Antikvariát vdychuje knihám nový život

Skutočne jedinečným podnikom svojho druhu je kaviareň spojená s kníhkupectvom a antikvariátom, ktorá mení ulicu Kupeckú na kníhKupeckú.V prednej časti nájdete klasickú kaviareň s takmer starožitným nábytkom, vzadu antikvariát dýchajúci neopakovateľnou atmosférou. Každý týždeň sa koná Pod vŕškom akcia, ako napríklad konverzácia v angličtine, ktorá je veľmi obľúbená. Ďalším plusovým bodom pre toto miesto je jednoznačne šanca pre ľudí, ktorí dostali nálepku psychodiagnózy alebo mentálnej poruchy. Kaviareň funguje ako chránené pracovisko a obsluha je vždy dobre naladená a mimoriadne príjemná. 

Záhir Coffee & Drinks

Kaviarne Nitra: Luxus a oddych na jednom mieste
Luxus a oddych na jednom mieste

Myšlienka slova záhir pohádza z islamskej kultúry a v prenesom význame znamená niečo, na čo nedokážeme zanevrieť, čo nedokáže opustiť naše myšlienky. Cieľom kaviarne s barom, ktorá si nesie toto čarovné slovíčko v sebe teda je, aby na ňu jej návštevníci nikdy nezanevreli a vždy sa sem radi vracali. Luxusne pôsobiace miesto vás hudbou i prostredím vtiahne do seba tak, že pri dobrej káve alebo tvrdšom alkohole zabudnete na vonkajší svet. Dominantné hodiny na stene nad barom na seba pútajú pozornosť a dotvárajú tak celkovú magickú atmosféru tohto miesta. Príjemným osviežením sú aj krátke príbehy s ponaučením vložené do nápojové lístka.

Čajovňa Epicure

Kaviarne Nitra: Jednou z najobľúbenejších je krásna Epicure
Jednou z najobľúbenejších je krásna Epicure

Na takmer tajnom mieste, o ktorom ale všetci z okolia dobre vedia, sídli prekrásna čajovňa s menom Epicure. Miesto, ako žiadne iné. Staré gauče, otvorený kozub uprostred, veľké plátno s prenosmi z koncertov jemnej hudby a v neposlednom rade obrovské tulivaky a vodné fajky všetkých chutí robia z čajovne Epicure jediné miesto svojho druhu v širokom okolí. Na nápojovom lístku nechýbajú klasické čaje a nápoje a hustá čokoláda, ale prekvapiť vás môže i väčšia exotika. Zaštopkajte si pred návštevou ponožky, do priestoru s tulivakmi sa totiž vstupuje zásadne bez topánok.

Kaviareň Jak doma

Kaviarne Nitra: Kde sa budete cítiť ako doma? V kaviarni Jak doma
Kde sa budete cítiť ako doma? V kaviarni Jak doma

V pohode a uvoľnene, jednoducho nárečovo jak doma, tak sa budete cítiť v podniku Jak doma, ktorý sídli v Nitre od roku 2011. S rastúcim záujmom rozširovali majitelia priestory aj sortiment, a tak si dnes okrem kávy a čajov od výmyslu sveta dáte i víno, destiláty alebo pivo. Posedieť si tu môžu všetky vekové kategórie a veľký rozdiel nie je ani medzi pohlaviami – na svoje si prídu elegantné dámy aj milovníci futbalu mužského pohlavia pri dobrom pive. Spojiť takmer nespojiteľné sa kaviarni Jak doma darí už 5 rokov a my jej prajeme, aby jej o vydržalo ešte dlho. 

A ak by ste hľadali, kde obedovať v meste Nitra, pozrite si náš prehľad reštaurácií ktoré ponúkajú obedové menu v Nitre.

Zdroj foto: Facebook kaviarní – Winebar & Caffé, Elisabeth Patisserie, Jazz Caffé, Pod Vŕškom, Záhir Coffee & Drinks, Čajovňa Epicure, Jak doma

zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin
referencie