Najobľúbenejšie pizzérie v Žiline – je medzi nimi i tá vaša?

13828

Chrumkavé cesto, vôňa olivového oleja a zapečenej mozzarelly, šampiňóny či olivy – kto by nemiloval pizzu? Dobre to vedia i majitelia pizzérií, s ktorými sa v dnešnej dobe akoby vrece roztrhlo. Pátrali sme, tentokrát na severe Slovenska v meste Žilina, po tých najlepších a najkrajších miestach, kde pripravujú pizzu. Našli sme tieto najobľúbenejšie pizzérie v Žiline. 

Vulcano

Na návštevu pizzérie Vulcano si vyhraďte trochu viac času a pokoj. Na výber tu máte až 80 druhov pizze podľa vlastnej fantázie! Na adrese Za plavárňou 3937 nájdete krásne miesto na príjemné posedenie v kruhu najbližších, v lete si môžete posedieť na dobre riešenej terase obklopenej prírodou. Výhodou sú okrem bohatej ponuky jedál a pizze aj otváracie hodiny – najesť sa tu môžete počas pracovného týždňa už od ôsmej ráno. V priebehu celého roka je možné spojiť dobré jedlo so športovým vyžitím ako je tenis, plávanie, fitness či sauna. Široké denné menu ponúka každý deň na výber z niekoľkých polievok, cestovín, hlavných jedál a pízz. Samozrejme, nesmie chýbať dezert a ponuka fit jedla. Na Valentína chystá reštaurácia špeciálne degustačné menu.

Pizzérie v Žiline: Vulcano ponúka aj terasu v objatí zelene
Vulcano ponúka aj terasu v objatí zelene

Trattoria Žilina

Veľmi vysoko hodnotená reštaurácia Trattoria Pepe v Žiline patrí zároveň k tým najkrajšie zariadeným. Na ulici J. Vuruma 5 sa môžete najesť priamo na mieste, no ponúkajú aj rozvoz. Veľa ľudí si z práce zájde na obed práve sem. Každý deň ponúka reštaurácia s pizzériou Trattoria na výber zo siedmich denných menu, ktoré sú cenovo odstupňované. Ku každému dennému menu je rovnaká polievka. Cena porcie sa pohybuje od piatich do približne siedmich eur. Bez problémov sa tu najedia i vegetariáni a celiatici, ktorí si môžu pochutnať na výbornej bezlepkovej pizzi. Ponuka je naozaj bohatá, vybrať si môžete až spomedzi tridsiatich skvelo dochutených pízz v cene od štyroch do šiestich eur. Ak má však váš partner či kamaráti chuť na pizzu a vy na normálne jedlo či skôr niečo sladké, ste tu na správnom mieste. V jedálnom lístku nájdete aj mäsá na rôzny spôsob s desiatkami príloh, chutné šaláty, dezerty, cestoviny či rizotá.

Pizzérie v Žiline: Krásna reštaurácia, skvelé jedlo - Trattoria Žilina
Krásna reštaurácia, skvelé jedlo – Trattoria Žilina

Pizzéria a reštaurácia Kúsok šťastia


ODPORÚČAME VÁM:

Ste zákazník reštaurácií?
Pozrite si denné menu v okolí. Ste majiteľ alebo manažér reštaurácie?
Pridajte sa na portál Menučka
a uverejňujte tu Vaše menu.
Priama registrácia tu.

Hľadáte v Žiline luxusnejšie miesto pre rodinnú oslavu alebo posedenie s kamarátmi či kolegami? Máte Kúsok šťastia! Na ulici Vysokoškolákov 8 sa dobre najedia nielen vysokoškoláci. Krásna a moderná reštaurácia a pizzéria Kúsok šťastia vás objíme svojou krásnou atmosférou a kvalitne pripravené jedlo, tankové pivo a staré víno vás zase presvedčia o tom, aby ste sa znovu vrátili. Ak si objednáte tri pizze, do trištvrte hodiny vám prídu a zaplatíte len za dve! To a mnoho iných akcií nájdete na stránke pizzérie, rovnako ako aj jedálny lístok s bohatou ponukou mäsitých i bezmäsitých jedál, polievok, šalátov a cestovín. Denné menu ponúka na výber zo štyroch jedál v cene 3,40€, v cene je jeden druh polievky.

Pizzérie v Žiline: Nájdite svoj Kúsok šťastia
Nájdite svoj Kúsok šťastia

Pizzéria Carolina

V dizajnérsky zaujímavo riešenej pizzérii Carolina si na svoje prídu aj rodinky s deťmi. Okrem nefajčiarskeho priestoru totiž ponúka aj detský kútik, kde sa vaši malí šibali môžu dosýta vyšantiť. Originálne vyriešený jedálny lístok ponúka 58 druhov pizze rozdelených do kategórií. Osobitná kategória pre pikantné pizze, rybacie, syrové či kategória pre jemné dámy vám vyčaria úsmev na tvári. Donáška pizze či jedla z pizzérie Carolina trvá pribižne hodinu, no vyzdvihnúť si ju môžete aj osobne na Národnej 17. Carolina ponúka možnosť rezervácie s kapacitou 110 miest, veľký výber ostatných jedál s mäsom i bez a viac ako 20 druhov cestovín.

Pizzérie v Žiline: Zaujímavo riešená stropná klenba ihneď upúta
Zaujímavo riešená stropná klenba ihneď upúta

Padrone Pizza & Restaurant

V priestoroch obchodného domu TESCO na ulici Košickej 3 sa budete cítiť ako v objatí prírody. Príjemný drevený interiér Padrone Pizza & Restaurant priam láka k tomu, aby ste si posedeli a dobre sa najedli. Denné menu má na výber zo šiestich cenovo odstupňovaných jedál, ktorých cena sa pohybuje od 3,70€ po 6€. V cene je jeden druh polievky. S kapacitou 100 miest (v lete 125, kapacita je rozšírená o terasu) si môžete reštauráciu rezervovať na rodinné oslavy, posedenia či svadby. 52 druhov pizze, ale aj množstvo rôznych jedál na objednávku či minútok jednoznačne zaraďuje Padrone Pizza & Restaurant k zákaznícky najatraktívnejším podnikom v Žiline.

Pizzérie v Žiline: Pizzéria Padrone je ladená do dreveného štýlu
Pizzéria Padrone je ladená do dreveného štýlu

Lacrima Pizzéria

Pizzéria Lacrima je lokálna pizzéria v meste Žilina, ktorá je situovaná v mestskej časti Závodie, na ulici Juraja Závodského 15. Je to maličká, no veľmi útulná jednoduchá pizzéria, v ktorej sa budete cítiť ako doma. Kapacita prevádzky je len 12 osôb vo vnútri a 12 na terase počas letnej sezóny. To však rozhodne neuberá pizze na kvalite. Pizzéria Lacrima sa prezentuje pečením pizze z najkvalitnejších surovín priamo v peci na dreve, čím získava jedlo punc najlepších talianskych reštaurácií. Okrem štyridsiatich druhov pizze a cestovín si môžete užiť ako novinku aj rizoto a halušky s bryndzou, syrokrémom alebo slaninkou.

Pizzérie v Žiline: V jednoduchosti je krása a útulnosť
V jednoduchosti je krása a útulnosť

Pizzéria Michaelo

Pizza Express Michaelo funguje na trhu od roku 2004. Pôvodne fungovala len ako donášková služba vynikajúcej pizze, no vďaka dobrej reklame a nemenej dobrému jedlu bola v Žiline otvorená aj pobočka, kde si môžete posedieť a v pokoji sa najesť. V príjemnom reštauračnom prostredí v časti Žilina – Hájik si môžete vybrať až spomedzi štyridsiatich šiestich druhov pizze s paradajkovo-mozzarellovým základom v troch veľkostiach (malá, stredná, veľká). Na online objednávku je potrebné sa zaregistrovať na stránke pizzérie. Na objednané jedlo čakáte približne 30 až 60 minút. Pizzéria vychádza svojou ponukou taktiež v ústrety aj zákazníkom s bezlepkovou diétou. Denné menu ponúka na výber z troch klasických a jedného fitness jedla v cene 3,50€, na výber máte dve polievky.

Pizzérie v Žiline: Pizzéria Michaelo je na trhu od roku 2004
Pizzéria Michaelo je na trhu od roku 2004

Tento výber z množstva žilinských pizzérií vás azda inšpiroval k tomu, aby ste si v tomto krásnom krajskom meste užili večer v spoločnosti najobľúbenejšej talianskej pochúťky a svojich blízkych. Pizza sa nenadarmo stala fenoménom medzi jedlami, každý si totiž môže vybrať, čo na nej chce mať. Vyhovie aj náročnejším gurmánom a je cenovo dostupná.

Máte svoje obľúbené pizzérie v Žiline a v našom článku chýbajú? Podeľte sa s vašimi skúsenosťami v komentároch. 

A ešte jeden tip pre vás, tu nájdete aktuálne denné obedové menu reštaurácií zo Žiliny a okolia, prípadne priamo cez www.menucka.sk/zilina alebo ak si povolíte lokalizáciu na Vašom zariadení, po zadaní www.menucka.sk sa zobrazí denné menu reštaurácií priamo vo Vašom okolí.

Zdroj foto: openwalls.com, trattoria.dobree.skmichaelo.skzilinak.sk, pizzacarolina.sk, padrone.sk, vulcano.sk, lacrima.sk

zdieľať tento článok na:

FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin