Najlepšie indické reštaurácie na západnom Slovensku? Vyskúšajte jednu z týchto deviatich

626
najlepšie indické reštaurácie na západnom Slovensku
foto: zdroj v článku

Indické jedlo hrá všetkými vôňami sveta. Svoju pestrú paletu chutí stavia na koreninách, ktoré zahrejú celé telo, neodmysliteľne k nej patrí aj zeleninový základ a maslo. Zbiehajú sa vám slinky podobne ako nám? Pozrite sa, ktoré podniky patria medzi najlepšie indické reštaurácie na západnom Slovensku.

Ako pri všetkých prehľadoch, aj tento článok je subjektívnym hodnotením autorky. Tento raz si ho pre vás pripravila naša redaktorka Simona, ktorá je veľkou fanúšičkou indickej kuchyne.

Vyskúšala ju už vo viacerých mestách Európy (napríklad vo Vilniuse či v poľských Katoviciach). Tento raz zostala doma a pozrela sa na indické klenoty, ktoré máme v mestách západného Slovenska.

Najlepšie indické reštaurácie v Bratislave

Masala Darbar

Masala Darbar
foto: Masala Darbar

Masala Darbar je podnik, ktorý vám vyskočí v Google vždy, keď do vyhľadávača zadáte slovné spojenie „najlepšie indické reštaurácie“. Niet sa čomu čudovať, majú viac ako 800 hodnotení a stále sa držia s hviezdičkami veľmi vysoko.

Ich menu je starostlivo zostavené s ohľadom na pravé indické recepty, kde využívajú výhradne kvalitné suroviny. Šéfkuchári v Masala Darbar na Sokolskej majú korene v rôznych častiach Indie. Každý pokrm tak nesie autentickú chuť a vôňu daného regiónu.

Každý deň sú u nich v ponuke bufetové stoly, z ktorých si v indickom štýle môžete nabrať to, na čo máte chuť a zaplatíte podľa gramáže. Vždy je jedno jedlo aj mäsové, ale väčšina sú vegetariánske a vegánske jedlá.

Royal Kashmir India

Royal Kashmir India
foto: Royal Kashmir India

Indické jedlo v starom meste si môžete dopriať aj v reštaurácii Royal Kashmir. Patria k podnikom, kde si dávajú extrémne záležať na čerstvosti surovín. V jedálnom lístku môžete nájsť jedlá z každého kúta Indie, hoci sa označujú ako reštaurácia zo severu tejto krajiny.

Priamo na mieste si u nich môžete vybrať aj to, či chcete jedlo mierne, stredne alebo veľmi pikantné – čo vyhovuje ľuďom, ktorí obľubujú indiu, no neznesú pálivosť pridaných byliniek. V centre mesta ich nájdete od roku 2013.

Nivara Restaurant

Nivara Restaurant
foto: Nivara Restaurant

Vôňu Nivara Restaurant na Palackého 18 zacítite už z diaľky. Aj to je jeden z dôvodov, prečo sa ocitla v našom subjektívnom výbere – najlepšie indické reštaurácie v Bratislave by sa bez nej len ťažko zaobišli.

Táto autentická indická reštaurácia má v ponuke všetko, na čo sa mlsné jazyky obľubujúce indické jedlá a koreniny môžu tešiť. Priamo na mieste alebo cez veľké donáškové služby si u nich môžete dopriať indické polievky, vegánske a bezmäsité jedlá, biryani, indické nápoje… Každý víkend majú v ponuke aj víkendový špeciál, ktorý rozhodne stojí za to ochutnať!

Bonus: CozyCoza na Kozej

CozyCoza indická reštaurácia
foto: CozyCoza

The BEST CURRY in the city! Tak o sebe vravia oni sami a my to môžeme len potvrdiť. Reštaurácia CozyCoza na Kozej v Bratislave sa pýši autentickým ázijským jedlom, ktoré pripravuje v kuchyni samotný šéfkuchár Anjana Thambawitage zo Srí Lanky. Nie je to síce India – ale nie je to ďaleko, chute a spôsob prípravy jedál sa prelínajú a ak hľadáte niečo autentické z tohto regiónu, CozyCoza by ste nemali vynechať.

V reštaurácii si na svoje príde naozaj každý. Vedenie sa snažilo upraviť ponuku tak, aby ste si výborné exotické jedlo mohli dopriať prakticky hocikedy počas dňa. Okrem hlavnej, sezónne upravovanej à la carte ponuky u nich môžete vyskúšať aj denné menu a takzvané Chef’s specials.

Najlepšie indické reštaurácie v Nitre

Swagatam Indian Restaurant

Swagatam Indian Restaurant
foto: Swagatam Indian Restaurant

Nenápadne zastrčená na nitrianskom námestí, no keď ju raz navštívite, budete sa do nej pravidelne vracať. Presne taká je Swagatam Indian Restaurant. Jedlo je tu chutné, voňavé a krásne farebné. Okrem klasického menu, kde nájdete mnoho vegetariánskych, vegánskych aj mäsitých pokrmov, ponúkajú aj denné menu.

V čase obeda tu bolo plno – mnoho pracujúcich ľudí si sem počas dňa odskočí na sýty obed, ktorý zahreje. Ako veľké plus hodnotíme síce maličkú, ale stále terasu priamo na námestí, odkiaľ môžete krásne sledovať chaos života navôkol.

Najlepšie indické reštaurácie v Trnave

SHIVA Restaurant

SHIVA Restaurant
foto: SHIVA Restaurant

V SHIVA Restaurant vám prinášajú nové fusion chute inšpirované Indonéziou. „Náš príbeh sa začal v roku 2018, keď sme sa rozhodli spojiť modernú gastronómiu a tradičnú chuť Indie. Vzniká prvá reštaurácia inšpirovaná indickou kuchyňou na Slovensku,“ uvádza o sebe na webe táto trnavská reštaurácia.

Okrem tradičných indických jedál ponúkajú aj jedinečnú fúziu indonézskych chutí s moderným nádychom. SHIVA Restaurant spája elegantný a inovatívny dizajn s jedinečnou a kreatívnou kuchyňou, čím vytvára dynamický a pohlcujúci kulinársky zážitok, ktorý osloví všetky zmysly.

Nie je to typická indická reštaurácia, do výberu sa však musela dostať. Je totiž naozaj krásna, poteší dizajnérske oko a zároveň aj chuťové bunky, pretože jedlo od nich môžeme naozaj odporučiť. Vyskúšate ju?

Najlepšie indické reštaurácie v Trenčíne

Delhi Dhaba

Delhi Dhaba indická reštaurácia
foto: Delhi Dhaba

Kam na indiu v Trenčíne? Každý v okruhu (minimálne) 10 kilometrov vám z vlastnej skúsenosti povie, že tú najlepšiu majú v podniku Delhi Dhaba

Reštaurácia sa nachádza v úzkom priestore s tmavým dizajnom, jednoduchými stolíkmi a drevenými predelmi, aby hostia získali trochu súkromia. Je otvorená každý deň od 10:00 do 21:00 hod. s výnimkou piatkov a sobôt, keď si tu môžete výborné jedlo či typické nápoje vychutnať o hodinu dlhšie.

Z vlastnej skúsenosti vieme, že otváracie hodiny nie sú vždy 100% dodržané, preto pred návštevu do Delhi Dhaba radšej zavolajte.

Najlepšie indické reštaurácie v Žiline

Nimbu Indian Fusion

Nimbu Indian Fusion
foto: Nimbu Indian Fusion

Nimbu s podtitulom Indian Fusion je prvá indická reštaurácia v Žiline. Privíta vás priateľskými službami a úžasným jedálnym lístkom, ktorý zostáva verný najlepším kulinárskym tradíciám indického subkontinentu. Za založením reštaurácie stojí slovensko-indický manželský pár.

„Náš kulinársky tím pochádza z juhoindického štátu Kerala. Je známe, že indická kuchyňa je prirodzene vegetariánska (aj vegánska) s kombináciou korenín. Obzvlášť v štáte Kerala v južnej časti Indie je populárna hlavne vegetariánska a prirodzene bezlepková strava. Tieto aromatické a chutné jedlá sú vytvorené v súlade s Ayurvedou a sú prospešné pre zdravie,“ povedali podrobne majitelia o ponuke svojej reštaurácie.

Každý deň od 10:30-14:00 (alebo do vypredania) si u nich môžete dopriať vynikajúce indické obedové menu.

Makalu

Makalu
foto: Google recenzie Makalu

Makalu nie je len indická, ale nepálsko-indická reštaurácia v Žiline. Podobne ako všetky vyššie menované najlepšie indické reštaurácie na západnom Slovensku, aj Makalu je gastronomické nebo pre milovníkov východných korenistých jedál.

V klimatizovanom prostredí reštaurácie môžete ochutnať nespočetné množstvo nepálskych a indických tradičných dobrôt, s výberom typických príloh. Pri každom jedle je tiež možné zvoliť si stupeň štipľavosti. Ich pobočky okrem Žiliny nájdete aj v Zlíne a v Ostrave.

zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin
reklama