zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin

Odpoveď na otázku „Kde robia najlepšie burgre v Bratislave ?“ hľadali milovníci mäsa v žemli i blogeri v priebehu uplynulých dvoch-troch rokov nespočetne veľakrát. Dá sa povedať, že k tejto téme bolo povedané už prakticky všetko, no predsa sa vždy nájde niekto, kto sa pokúša opäť otvoriť „Pandorinu skrinku“. Tentoraz to budem ja. :)

Ak by sa ma niekto spýtal, kde v Bratislave pripravujú najlepší burger, odpovedal by som mu: „Mne najviac chutil…“ To však neznamená, že tam, kde mi burger najviac chutil, je automaticky aj najlepší.

Podľa mňa to tak môže byť, niekto iný s tým, pochopiteľne, súhlasiť nemusí. Odborník z oblasti gastronómie, kuchár alebo ktokoľvek fundovaný má na hodnotenie jedla úplne iné kritériá ako laik, ktorý chodí do reštaurácie príležitostne. Z toho dôvodu je prakticky nemožné určiť len jedno miesto, kde sa v hlavnom meste podáva najlepší burger.

TIETO BURGRE SÚ V BRATISLAVE A OKOLÍ NAJPOPULÁRNEJŠIE

Čo sa však identifikovať dá, sú reštaurácie, kde servírujú burger, ktorý chutí veľkému počtu ľudí a logicky tak dosahuje potrebnú kvalitu. Či už sú to rôzne skupiny na sociálnych sieťach, moji známi, priatelia, kolegovia a obchodní  partneri alebo blogy venujúce sa gastronómii, názvy zariadení sa opakujú v pravidelných intervaloch. Ak ste aj vy fanúšikom tohto amerického fast food pokrmu, určite ste už mali možnosť navštíviť niektoré z nich.

Ako najobľúbenejšie  miesta, kde dostanete v Bratislave a okolí najlepšie burgre, som teda na základe vyššie uvedených zdrojov identifikoval tieto podniky (pre objektívnosť sú zoradené v abecednom poradí):

BeAbout

„Legenda“ medzi bratislavskými burgrami sa síce nachádza v priamom centre mesta, ale predsa len je trošku schovaná a ľudia ho navštevujú väčšinou cielene. Nájdete ju na Prešernovej ulici, v tesnej blízkosti prístavu či Slovenského národného múzea. Burgre z BeAbout sú mimoriadne populárne, tak ak ste tu ešte neboli, mali by ste to napraviť. Na výber je množstvo druhov burgrov a stále pribúdajú nové.

BeAbout - Burger - NA TÝCHTO MIESTACH V BRATISLAVE A OKOLÍ DOSTANETE TIE NAJLEPŠIE BURGRE
Foto: BeAbout

Breweria

Pod týmto názvom fungujú v Bratislave dve prevádzky – jedna v Devínskej Novej Vsi a druhá s úplným názvom Breweria Slimák, v známom obchodnom centre Slimák pri “kukurici”. Obe sú vo svojich lokalitách veľmi populárne a vyhľadávané vďaka vysokej kvalite pokrmov. Ak ste tam ešte neboli na burger, úprimne, urobili ste chybu.

Centrálna Klubovňa

Klubovní patriacich najväčšej slovenskej gastro sieti Medusa Group je v Bratislave a už aj v ďalších mestách niekoľko a v každej z nich vám naservírujú kvalitný burger. Ventúrska, Ružinovská či Petržalská Klubovňa reprezentujú osvedčený a vyhľadávaný koncept. Keďže ja a moji známi sa pohybujeme v okolí Centrálu, kde vznikla prvá Klubovňa, ocitla sa práve ona v mojom zozname.

Ebrietas

Reštaurácia v centre Pezinka, ktorú vlastní šikovný šéfkuchár Michal Šiška (môžete ho vidieť v TV relácii Slovensko chutí), sa pýši gurmánskou kuchyňou TOP úrovne. V ponuke má však aj kvalitné a zaujímavé burgre, ako napríklad Jamieho burger, pripravovaný podľa receptúry slávneho Jamieho Oliviera, s ktorým Michal v zahraničí pracoval. Práve burgre sa v poslednom čase stali tým, čo je u hostí najobľúbenejšie a za čím prichádzajú do Pezinka aj z Bratislavy a väčšej diaľky. Určite treba ochutnať! V súčasnosti je dokonca v ponuke zľavového portálu za zvýhodnenú cenu. :)

El Gaucho

Hoci argentínsky steak house na Hviezdoslavovom námestí neďaleko Mosta SNP je preslávený svojimi steakami, kvalitou nezaostávajú ani iné druhy jedál. Podľa mňa pripravujú práve tu najchutnejší burger v celej Bratislave. Neviem, či je to tým argentínskym mäsom, prípravou alebo „tajomstvom šéfkuchára“, ale chutí fakt božsky!

elgaucho
Foto: El Gaucho

Elephant Diner

Kúsok USA na konci Rače. Takto možno charakterizovať podnik s názvom Elephant Diner, ktorý sa svojím americkým prevedením rýchlo dostal do povedomia milovníkov burgrov. Nemalú zásluhu na tom majú samotné burgre, ktoré sú skutočne veľké a podľa viacerých dokonca najchutnejšie v celom hlavnom meste. Ak máte Raču od ruky, nič sa nedeje, Elephant už nájdete aj v Lamači.

Estévéčka

Ďalší podnik, ktorý sa nedávno vyšvihol do povedomia „burgristov“, je malá útulná Estévečka, lokalizovaná hádajte kde – v blízkosti STV, resp. RTVS v Mlynskej doline. K tejto prevádzke som sa dostal cez blog Bratilicious, ktorý ich vychválil do nebies, a aj následné referencie mnohých známych im dávajú za pravdu. V žiadnom rebríčku top burgrov v Bratislave tak nesmú chýbať.

Fabrika the beer pub

Štýlový pub, situovaný netradične v štvorhviezdičkovom hoteli, dôstojne konkuruje ostatným burger „positive“ zariadeniam. Hotel Loft na Štefánikovej ponúka okrem útulného a zároveň priestranného interiéru vlastné pivo, výborné jedlá a predovšetkým pivné špeciality. Jednou z nich je aj vychýrený burger, ktorý ponúkajú aktuálne v troch verziách. Drobnou nevýhodou je o niečo vyššia cena, tá však zodpovedá luxusnejšiemu prostrediu a lokalite tejto prevádzky.

Fabrika the beer pub - Burger - NA TÝCHTO MIESTACH V BRATISLAVE A OKOLÍ DOSTANETE TIE NAJLEPŠIE BURGRE
Foto: Fabrika the beer pub

Lokál u nás

Malá útulná prevádzka pri Tescu na Kamennom námestí zahviezdila aj na Gurmán feste, kde vyhrala so svojím burgrom súťaž o reštauráciu dňa. Ak pôjdete okolo, zastavte sa na začiatku Dunajskej a vyskúšajte. Stojí to za to.

Burger z Lokal U Nas na Gurman Feste

Minerva

Alebo skôr burger okienko patriace tejto reštaurácii na Michalskej ulici. Tento burger určite vyhráva v pomere kvalita jedla a cena. Chýba však komfort v podobe pekných priestorov či obsluhy, keďže si tu musíte vystáť radu vonku, ale aj to má svoje čaro. A burger pripravia priamo pred vašimi očami z čerstvého mäska. Omamná vôňa mnohých okoloidúcich presvedčí, aby si na tento burger počkali. Tiež je to dobrá alternatíva, ak sa chcete v priamom centre rýchlo a dobre najesť a nemáte čas vysedávať v reštikách.

Regal Burger

Burger podnik na Palackého vraj vznikol priamo na festivale Pohoda a od vtedy sa zúčastňuje na mnohých akciách a festivaloch. Tento rok mal ich “stánok” podobu starého červeného Regalburgerbusu. Či už na akciách, alebo priamo v ich prevádzke neďaleko Hviezdoslavovho námestia – v Regal Burger nájdete burgre z kvalitného mäsa priamo z domácich fariem, domáce žemle a hranolky.

Regal Burger - Burger - NA TÝCHTO MIESTACH V BRATISLAVE A OKOLÍ DOSTANETE TIE NAJLEPŠIE BURGRE
Foto: Regal Burger

Savage Garden

Dominantou Námestia Slobody je okrem fontány aj reštaurácia Savage Garden. V priestoroch bývalej krčmy vznikla veľmi vkusne zariadená prevádzka s osobitým štýlom a rozmanitým a la carte. V ňom nájdete aj ich známy burger, ktorý “burgeršmekri” už dlhšiu dobu registrujú. Hoci ide o najdrahší burger v Bratislave, rozhodne sa oplatí ísť si ho vyskúšať. Sami sa tak presvedčíte, že ide o adekvátnu kvalitu.

Street burger

Street 54 alebo Street Burger Menu & More – to je podnik na Obchodnej, ako inak, špecializujúci sa na burgre. Avšak ako názov napovedá, nie je to zďaleka to jediné, čo je tam dobré. Okrem kvalitného jedla ponúka priestranné priestory aj pre väčšie partie, napríklad aj pri sledovaní športových prenosov. Obrazoviek je v podniku niekoľko. Pre mnohých je práve tento burger tým TOP v Bratislave.

Street menu, burger & more - Burger - NA TÝCHTO MIESTACH V BRATISLAVE A OKOLÍ DOSTANETE TIE NAJLEPŠIE BURGRE
Foto: Street menu, burger & more

Podnikov, ktoré majú vo svojom jedálnom lístku burger na rôzne spôsoby, je ale čoraz viac a je dosť možné, že ten úplne naj ešte ľudia neobjavili.

BURGER AKO GASTRONOMICKÝ ZÁŽITOK

Ešte pred niekoľkými rokmi bol burger záležitosťou úzkej skupiny gastronadšencov. Jeho popularita narástla v poslednom období až natoľko, že na Slovensku (nielen v Bratislave) vznikajú prevádzky orientované na prípravu hamburgrov, cheeseburgrov a iných druhov. S pribúdajúcim počtom „burgrární“ automaticky vzrástli aj nároky konzumentov. Dnes už nestačí urobiť mleté mäso a vložiť ho do žemle, dnes musí byť burger gastronomickým zážitkom. Na základe veľkého počtu odporúčaní usudzujem, že vyššie uvedeným zariadeniam sa to skutočne darí.

Hoci sám seba považujem za milovníka burgrov, určite je v Bratislave ešte stále niekoľko miest, kde sa kvôli burgru oplatí ísť a doposiaľ som tam nebol. Túto svoju chybu však čoskoro isto napravím, keďže už pri písaní týchto riadkov sa mi zbiehali slinky. :) Ak máte podobný problém, viete, čo treba robiť.

A ak natrafíte na podnik, kde mali podľa vás tie najlepšie burgre v Bratislave, určite si to nenechajte pre seba! „Burgrožravci“ predsa musia držať spolu. :)

zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin

sledujte nás na:

FacebooklinkedininstagramFacebooklinkedininstagram