Najlepší spôsob, ako začať investovať, keď ste mladí

1227

Na otázku, aký bol najväčší vynález ľudstva, Albert Einstein odpovedal: „Zložený úrok“. A mal pravdu.

Ak investujete len vo veku 18 alebo 19 rokov, odchod do dôchodku vám môže pripadať ako celý život. Ale investovanie v mladom veku je najlepší spôsob, ako si dať náskok – a pomocou sily zloženia môžete zbohatnúť.

Ako začať investovať mladý

Ak chcete začať investovať mladí, musíte sa uistiť, že máte vo financiách poriadok. Postupujte podľa týchto krokov, ktoré vám pomôžu začať:

1. Určite, koľko investovať každý mesiac

Pred otvorením investičného účtu musíte vedieť, koľko peňazí môžete mesačne investovať. Určite svoje mesačné výdavky a zostavte základný rozpočet, aby ste videli, koľko musíte investovať – ale zatiaľ sa neponáhľajte s otvorením Roth IRA.

Ušetrite núdzový fond


ODPORÚČAME VÁM:

Ste zákazník reštaurácií?
Pozrite si denné menu v okolí. Ste majiteľ alebo manažér reštaurácie?
Pridajte sa na portál Menučka
a uverejňujte tu Vaše menu.
Priama registrácia tu.

Ak nemáte zriadený núdzový fond, odložte si aspoň 3-mesačné výdavky na sporiaci účet. Ak začnete investovať, ale potom prídete o prácu (alebo príde iná núdzová situácia), nechcete svoje investície predávať, aby ste to pokryli.

Splácajte dlhy s vysokým úrokom

Ak máte nejaké dlhy s vysokým úrokom (t. j. nedobytný dlh), zamerajte sa najskôr na ich splatenie. Nemá zmysel investovať do 8-10% potenciálneho výnosu, ak platíte 15% úrok z kreditnej karty. Pred maximalizáciou svojich investičných účtov sa zamerajte na postaranie sa o vysoký úrok.

Nenechajte si ujsť zápas

Jedinou výnimkou z vyššie uvedených pravidiel sú vaše dôchodkové účty sponzorované zamestnávateľom. Ak je k dispozícii firemná zhoda, investujte dosť na získanie zhody – dokonca aj pri splácaní dlhu. Zvyčajne ide o 50-100% okamžitú návratnosť investície, takže si to nenechajte ujsť.

Keď budete mať svoje financie v poriadku a postarané o vysoko úročený dlh, môžete si vziať akékoľvek ďalšie prostriedky, ktoré máte, a začať investovať.

Alokácia aktív

Alokácia aktív je spôsob, akým rozdeľujete svoje investície medzi triedy aktív. Vo svete investovania sa to zvyčajne meria podľa toho, koľko investujete do akcií, dlhopisov, opcií a iných aktív. Správna alokácia aktív závisí od vášho veku, investičných cieľov a tolerancie rizika. Keď máte alokáciu aktív, ktorá vyhovuje vášmu investičnému štýlu, môžete ju použiť ako kompas pre svoje investičné stratégie.

Ak ste investor vo veku 20 alebo 30 rokov, možno budete chcieť zvážiť investovanie do stratégií, ako je obchodovanie s binárnymi opciami, ktoré vám pomôžu agresívne rozšíriť vaše portfólio, pretože mladší ľudia majú často väčšiu toleranciu voči riziku ako starší ľudia. Návratnosť investícií pri obchodovaní s binárnymi opciami môže dosiahnuť 90 %. To znamená, že investor, ktorý pozorne sleduje výkyvy na akciovom trhu, pravdepodobne vo veľmi krátkom čase zdvojnásobí aktíva pridelené na obchodovanie s binárnymi opciami. Viac informácií o obchodovaní s binárnymi opciami získate tu.

2. Nechajte svoje investície na pokoji

Investovanie je dlhodobý proces, takže ak sa rozhodnete investovať, uistite sa, že ste ochotní nechať svoje investície na pokoji aspoň 5 rokov. Najlepšie je zamerať sa na 10 alebo viac rokov.

Akokoľvek to môže byť lákavé, schémy „rýchleho zbohatnutia“ (ako nákup a predaj akcií na načasovanie trhu) fungujú len zriedka. Štatistiky ukazujú, že šance nie sú vo váš prospech, dokonca ani pre profesionálnych investorov.

Namiesto toho sa zamerajte na dôsledné investovanie každej mesačnej výplaty na dlhú trať. Zložené úročenie skutočne nezíska paru najmenej 10 rokov, takže sa uistite, že ste ochotní nechať investície rásť.

3. Pochopte základy investovania

Keď ste pripravení začať investovať, je skvelý nápad prejsť si niekoľko základov investovania predtým, ako si niečo kúpite.

Zásoby

Keď si kúpite akciu, vlastníte časť spoločnosti, do ktorej ste investovali. Ako spoločnosť rastie, hodnota vašich akcií rastie. Niektoré akcie si tiež rozdelia zisky vo forme dividend. Akcie zvyčajne dlhodobo rastú viac ako iné aktíva, ale majú aj vyššie riziko straty hodnoty.

dlhopisy

Dlhopis je pôžička spoločnosti alebo vládnej agentúre. Keďže spoločnosť alebo agentúra zvyčajne platí za dlhopisy pevnú úrokovú sadzbu, dlhopisy sa považujú za aktívum s pevným výnosom. Dlhopisy sa považujú za menej rizikové ako akcie (a považujú sa za spôsob, ako znížiť riziko vášho portfólia), ale ich hodnota nerastie tak ako akcie.

Nehnuteľnosť

Investovanie do nehnuteľností znamená kúpu nehnuteľnosti na prilepšenie – alebo prenájom – za príjem. Môže to byť vysoko riziková činnosť, ale môže vám pomôcť rýchlo vybudovať bohatstvo. Ak chcete investovať do nehnuteľností bez toho, aby ste si kúpili dom, REIT vám umožní vložiť peniaze do investičnej spoločnosti, ktorá za vás kúpi, vylepší a prenajme nehnuteľnosť (a dá vám časť zisku).

zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin