Modranský piknik 2016 opäť v noblesnom štýle už túto sobotu (video)

1718
zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin

Turistickú sezónu v Modre, znova po roku, otvorí Modranský piknik, ktorý sa uskutoční v Harmónii. Obľúbené podujatie sa bude konať v sobotu 4. júna na slnečnej lúke Otčenáška. Neváhajte a „vyvetrajte“ nedeľné šaty, piknikové koše, deky a slnečníky. Atmosféra modranského pikniku sa spája s obdobím noblesného štýlu prvej republiky, preto má okrem relaxačného aj náučný charakter. Prinášame vám bližšie informácie o akcii, vo video prezentácii a rozhovore s riaditeľkou Mestského kultúrneho strediska v Modre, Marcelou Kvetkovou.

Približne od minúty 6:20 sa dozviete viac o ponuke a fungovaní občerstvenia na akcii.

Ste zákazník reštaurácií? Pozrite si aké je dnes denné menu vo Vašom okolí. 

Ste majiteľ alebo manažér reštaurácie? Pridajte sa na portál Menučka 
a uverejňujte tu Vašu aktuálnu ponuku jedál a denného menu. 
Priama registrácia tu.

Piknik vracia návštevníkov v čase a približuje im slávnu históriu letoviska zo začiatku 20. storočia, kedy zažívala Harmónia najväčší rozkvet. Luxusné vily alpského štýlu, zábava, tančiarne, prírodné zákutia a zdraviu prospešný vzduch, to všetko lákalo výletníkov v minulosti a láka i dnes.

Pre návštevníkov je pripravený dobovo ladený program, ktorý otvorí o 13.30 slávnostná jazda repliky prvého česko-slovenského auta Tatra Prezident z roku 1897 a ukončí romantické pozorovanie hviezd a interpretácia nočnej oblohy hvezdármi z Astronomického klubu Bratislava.

Počas dňa sa môžete tešiť na jazdu historických bicyklov, či tradičnú dobovú súťažnú módnu prehliadku. Deti poteší predstavenie Dve rozprávky na brušku spojené s tvorivými dielňami. Spoločne s rodičmi ich bude čakať množstvo spoločenských a športových hier, spoznávanie okolia so sprievodcami, výtvarný plenér pod vedením majstra Šima-Jurička, dobroty z kredenca Modranského okrášľovacieho spolku a veľa iného. Podvečer zahrá hudbu z čias Rakúsko-Uhorska C. a k. dychový komorný orchester z Bratislavy, swingovú muziku z 30. a 40. rokov predstaví SwinGang a z originálnych šelakových gramoplatní budú hrať Gramophon Brothers. K tomu všetkému sa naučíte tancovať swing s tanečným klubom B-Swing.

Spolu s miestnymi vínami a voňavou kávou na terase Penziónu na lúke si tento zaujímavý program môžete vychutnať na piknikovej deke či pohodlných ležadlách počas príjemného slnečného kúpeľa.

Pozrite sa v tomto videu, aká tu vládla atmosféra minulý rok. No, dá sa tomu odolať? :)

Modranský piknik1

Modranský piknik

zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin

sledujte nás na:

FacebooklinkedininstagramFacebooklinkedininstagram