Máte chuť na poctivé parené buchty? V bistre Na Pare vám ich pripravia v tradičnom aj modernom prevedení

1168
Parené buchty v bistre Na Pare

Pre niekoho sú parené buchty spomienkou na prázdniny u babičky, pre iných sú zas obľúbeným  sladkým jedlom. Niekto má najradšej slivkovú klasiku, iní zas skúšajú nezvyčajné náplne. Jedno je však isté – milujú ich malí aj veľkí. Poznáte bistro Na Pare?

Trúfli by ste si otvoriť bistro, v ktorom budete mať na jedálnom lístku len jeden druh jedla? Majitelia podniku Na Pare si na to trúfli a veru, spravili dobre. Ich parené buchty sú totiž synonymom domácej kvality, poctivých ingrediencií a fantastických chutí.

Parené buchty, ktoré za to stoja

Podnik Na Pare funguje už od roku 2013. Najskôr v ňom vyrábali parené buchty či knedle pre rôznych odberateľov, no pred vyše rokom otvorili aj svoje prvé bistro, v ktorom si dobré parené buchty môžete vychutnať ešte teplé. Nájdete ho v nákupnom centre Nivy. Ide o menší Foodtrack, z ktorého sa vôňa šíri do okruhu niekoľkých metrov. Preto sa nemusíte báť, že by ste ich podnik nenašli 😊. A pred pár týždňami otvorili aj svoje druhé bistro na kolesách, a to v novej časti Eurovey. Okrem ochutnávky parených buchiet si môžete spraviť  štýlovú fotku za volantom food trucku.

Ich bistrá nájdete v Nivách aj v Eurovei. Zdroj: Instagram

Ich parené buchty sme mali možnosť niekoľkokrát vyskúšať a skutočne chutia presne tak, ako tie od babičky. Dokonca majú vo svojom stánku pult so zabalenými buchtami v rôznych príchutiach, ktoré si môžete kúpiť domov a pripraviť neskôr. Aj to sme skúsili a chutili 100x lepšie ako iné parené buchty, ktoré sa predávajú v supermarketoch.

Príchute od výmyslu sveta

Napriek tomu, že svoj podnik v Nivách otvárali v čase pandémie a opatrení, dnes o zákazníkov nemajú núdzu. Dokonca ich môžete stretnúť na rôznych festivaloch, jarmokoch či vianočných trhoch, na ktorých patria k najvyťaženejším prevádzkam.

Ich parené buchty sú poriadne veľké, z jednej sa celkom dosýta najete. Teda pokiaľ ste fakt veľký jedák a milovník sladkých jedál, možno zvládnete aj dve. Síce slivková parená buchta je ich najpredávanejšou, zákazníkom ponúkajú aj rôzne ovocné či sezónne príchute. Čo by ste povedali na gaštanovú či jablkovú s hojnou nádielkou roztopeného masla? Áno, aj nám sa už zbiehajú slinky…

Buchty na sladko aj na slano. Zdroj: Instagram

Buchty si môžete objednať aj online, okrem sladkých majú v ponuke aj mäsovú. V ich e-shope ďalej nájdete obyčajnú, žemľovú či viedenskú knedľu alebo bao buns. Že neviete, čo je bao buns? Tak si prečítajte náš nedávny článok, túto dobrotu vám rozhodne odporúčame ochutnať.

Cukrár Dominik Bila, ktorý je zároveň manažérom prevádzky, rád vymýšľa rôzne špeciálne príchute a novinky. U detí sú napríklad obľúbené mini parené buchty či rôzne sladké posýpky. Preto ak budete najbližšie v Bratislave a dostanete chuť na jedlo ako od babičky, buchty z bistra Na Pare vás rozhodne nesklamú. Za nás vám jednoznačne odporúčame ochutnať višňovú, vanilkovú a marhuľovú.

zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin
reklama