Makery Bratislava: Vyskúšali sme DIY reštauráciu, odchádzali sme plní skvelých dojmov

3060
Makery Bratislava
foto: FB Makery Bratislava / autorka

Bolo to niečo iné, bolo to zábavné, milé a určite sa sem vrátime. Tak by sme v krátkosti zhodnotili náš víkendový zážitok z bratislavskej siete Makery World. Reštaurácia Makery Bratislava na nás urobila obrovský dojem a my sa musíme so svojím zážitok podeliť.

Namiesto toho, aby ste na objednané jedlo čakali spoločne so svojimi priateľmi, rodinou či partnerom, s ktorými si ho chcete vychutnať, uvaríte si ho sami. Koncept DIY reštaurácií zatiaľ nie je po svete tak rozšírený a aj u nás na Slovensku máme jedlo v reštaurácií stále spojené hlavne s faktom, že sa chceme ísť najesť bez starostí. Teda nasledovať líniu sadnúť si – objednať si – počkať a zjesť. Makery Bratislava je niečo celkom iné a určite by ste to mali vyskúšať.

Ako Makery Bratislava funguje?

To je najčastejšia otázka a priznáme sa, že ani my sme celkom nevedeli, čo očakávať. Teoreticky sme ovládali postup, no predstaviť si, ako to bude fungovať na reálnej úrovni, to je niečo celkom iné. Vopred sme si objednali jeden z ponúkaných balíčkov, FUN balíček, ktorý obsahoval jedno hlavné jedlo a jeden prémiový koktejl.

Do 48 hodín pred rezerváciou sme si mali online, jednoducho a pohodlne z domova, vybrať aj jedlo, aj koktejl, ktorý budeme pripravovať. Aby bolo všetko pripravené a prebiehalo bez problémov. Tak to napokon aj bolo. Pri bare sme nahlásili svoje meno, ukázali nám stôl, kde budeme jedlo pripravovať a spýtali sa, či chceme začať koktejlom alebo večerou.

Vybrali sme si večeru

…ale nabudúce si dáme určite najprv koktejl. V cene FUN balíčku sme totiž mali aj neobmedzené nealkoholické nápoje, a tak sme koktejl na konci sotva zvládali vypiť. Ale pekne poporiadku.

Začali sme espressom s mliekom, v Makery Bratislava podávajú výberovú slovenskú značku kávy EBENICA. Kým sme čakali na kuchára, ktorý vopred naváži a pripraví ingrediencie tak, aby bolo varenie už len zábava, objednali sme si ešte výborný ľadový čaj. A kým sme ho stihli vypiť, na stôl nám príjemná obsluha priniesla drevené podnosy s mištičkami, nachystaným a naváženým jedlom. Zábava začína!

Zvládnu to aj začiatočníci

Pre lepšiu predstavu – uprostred stola je indukčná platňa, k dispozícii máte kôš, papierové utierky, elektrickú zástrčku, mnoho kuchynského náčinia a v neposlednom rade malý tablet. Ten obsahuje prehľadne urobené videonávody, vďaka ktorým je varenie v Makery Bratislava naozaj zábava.

Postavia pred vás podnos s mištičkami, predvareným pyré, nakrájanými batátmi či naváženým mäknutým maslom. Samozrejme, podľa toho, čo sa rozhodnete uvariť si. Majú to však vypočítané tak, že príprava každého jedla trvá od 20 do 30 minút, aby ste sa mohli napokon najesť spoločne. Cítili sme sa ako v kuchárskej šou v televízii a patrične sme si to aj užili.

Krok za krokom – a hotovo!

Naozaj, ani sme sa nenazdali a jedlo sme mali krásne naservírované pred sebou. Podľa chuti sme zhodnotili, že sme varili z kvalitných ingrediencií a porcia bola skutočne štedrá. Nemusíte sa báť, že ide len o pseudo-reštauráciu, v ktorej sa poriadne nenajete. Opak je pravdou, jedlo bolo výborné a porcia sýta.

Až tak, že sme mali na konci problém vypiť nealkoholický koktejl, ktorý sme ale museli skúsiť a opäť zhodnotiť, že chutil výborne. „Neviem, ako to robia, ale robia to dobre,“ zhodnotil môj partner, ktorý sa živí ako kuchár a to je azda najväčšia poklona. Od profesionálna profesionálovi. Ozaj, tušili ste, že v kuchyni Makery Bratislava pracuje Róbert zo známeho foodpodcastu Peklo v papuli? Ak ho počúvate, tak určite áno.

Čo sme si uvarili, to sme si aj zjedli

Čo sme napokon vykúzlili? Skvelé jedlo! FUN balíček sme si užili traja a každý z nás sa rozhodol pre prípravu iného jedla. Na stôl nám priniesli ingrediencie, z ktorých sme vyčarovali tri hlavné jedlá a dva druhy kotejlov:

  • Losos pečený v lístkovom ceste so sladkými zemiakmi a cuketou
  • Teľacie obalené v čiernom korení s rizotom zo sušených paradajok
  • Kačacie prsia na pomarančoch a bobuľovom ovocí s tekvicovým rizotom
  • nealko koktejly Dear Gingerly (2x)
  • nealko koktejl Kid´s Choice
Makery Bratislava

Pre koho je Makery Bratislava?

Ako sme spomenuli vyššie, varenie tu podľa návodu zvládne aj úplný začiatočník, ktorý sa v kuchyni nepohybuje vôbec. Bude z toho teda mať zážitok a bude na seba pyšný, podobne ako človek, ktorý variť vie a varí rád. Je to naozaj pekný zážitok, skvelý koncept, ktorý ozvláštni špeciálne príležitosti vo vašom živote.

Spoločenský zážitok zo spoločného varenia – tak by sa dalo DIY varenie charakterizovať. Je to skvelý nápad napríklad na teambuilding s kolegami, netradičnú narodeninovú párty či rozlúčku so slobodou (zhodou okolností sa práve vedľa nás 5 dám lúčilo so slobodou jednej z nich).

Balíčky v rôznej hodnote, ktoré obsahujú koktejly, jedlá, predjedlá či polievky si môžete vopred objednať online. Vybrať si viete aj z menu, podľa ktorého si chody vyskladáte na základe vlastných preferencií. Vyskúšajte to. Sľubujem, že nebudete ľutovať.

zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin
reklama