Lov rýb z ťavieho chrbta a zákaz jesť príborom: Toto sú najbizarnejšie zákony o jedle, o ktorých ste kedy počuli

1858
foto: Canva

Nenadarmo sa vraví, že Amerika je krajina neobmedzených možností. Občas by tých možností mohlo byť, zdá sa, aj menej. Vrcholia totiž napríklad zákonmi, ktorým je ťažko uveriť. Takto vznikli aj tie najbizarnejšie zákony o jedle, ktoré vás pobavia, prekvapia a budete si nad nimi krútiť hlavou.

Záhadou zostáva, ako sa vôbec dostali do zákonníka. Nielen v USA, ale aj v iných krajinách nájdete zákony, ktoré nemajú veľa spoločného s dennou rutinou akékoľvek človeka. Ako došlo k tomu, že ľudia NESMÚ nosiť zmrzlinu v zadnom vrecku nohavíc? Ich historický pôvod môže byť naozaj zaujímavý. Pozrite sa spoločne s nami na tie najbizarnejšie zákony o jedle, ktoré sa nám podarilo zozbierať.

V celej Alabame je nezákonné, aby človek kráčal po ulici so zmrzlinovým kornútom v zadnom vrecku. Keď sa väčšina ľudí pohybovala na koňoch, zlodeji koní si dávali zmrzlinu do vrecka, aby odlákali kone bez toho, aby boli obvinení z krádeže.

V štáte Delaware zase existuje písaný zákon o tom, že nemôžete piknikovať na diaľnici. Zdá sa, že to niekto skúšal, ako inak by im to napadlo?

Predávať ovocie pod holým nebom? To by sa vám nemohlo stať na Floride. V tomto štáte je totiž zákonom zakázané predávať ovocie vo vonkajších stánkoch.

V Gainesville v štáte Georgia, tiež známom ako hlavné mesto sveta hydiny, sa kura musí jesť rukami namiesto vidličky a noža. Tento zákon mal byť žart, ale v jednom momente miestne policajné oddelenie zo žartu vytvorilo nariadenie, aby bol oficiálny.

Istý čas bolo na Havaji nezákonné mať pred sebou viac ako jeden alkoholický nápoj naraz. Dnes však majú Havajčania právo piť svoje nápoje pre dospelých rovnako ako my ostatní. Zákonodarcovia sa rozhodli zákon zrušiť v roku 2014 po tom, čo si uvedomili, že ich dobre mienené nariadenie na spomalenie konzumácie alkoholu v skutočnosti spôsobilo, že ľudia vypili nápoje rýchlo, aby si mohli objednať ďalšie.

V štáte Idaho si nemôžete zaloviť ryby z chrbta akéhokoľvek zvieraťa, špeciálne z chrbta ťavy. To je ale škoda, však?

Illinois sa nemusíte za svoje najbizarnejšie zákony hanbiť. Jedným z nich je napríklad ten, ktorý hovorí, že je nelegálne jesť na mieste požiaru.

V Bostone neskúšajte jesť arašidy v kostole. Nemuselo by to pre vás dopadnúť dobre, keďže ide de facto o nelegálnu činnosť.

V Missouri zase nemôžete v zoologickej záhrade podávať pivo slonom. Otázka znie, prečo sa o to niekto pokúšal?

Nikto, kto nahlas sŕka polievku by nemal cestovať do New Jersey. Zlozvyk-nezlozvyk, mohol by skončiť vo väzení. Je to totiž nezákonné.

V štáte Severná Karolína nesmiete kradnúť použitý olej z reštauračnej kuchyne.

V Ohiu si zase nemôžete dopriať donut, keď kráčate alebo bežíte pospiatky. Podobný zákon platí aj v Pennsylvánii, kde si pri obrátenej chôdzi zase nemôžete dopriať arašidy.

Vo Virgínii majú smolu aj sliepky. Podľa zákona nesmú znášať vajíčka pred ôsmou ráno a po štvrtej poobede. Kto im to skúsi vysvetliť?

Nie je to len USA! V Singapure môžete napríklad žuť žuvačku len s odporúčaním lekára.

V Bolívii si zase vydatá žena môže dopriať maximálne jeden pohár vína, keď ide von s priateľkami.
zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin
reklama