zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin

V našich článkoch na blogu portálu Menučka.sk vám dávame do pozornosti reštaurácie, ktoré sú nejakým spôsobom zaujímavé, originálne, netradičné alebo sú odporúčané či už nami alebo inými ľuďmi. Postupne si tiež predstavíme ponuku reštaurácií a denného menu v rôznych kútoch Slovenska. Samozrejme, budeme radi, ak nás aj vy v komentároch k článkom alebo na iných miestach (sociálne siete ako Facebook, LinkedIn) doplníte a podelíte sa o vlastné skúsenosti. Dnes si predstavíme reštaurácie v Považskej Bystrici, ktoré ponúkajú aj denné menu. Ak ste z okolia alebo mestom zvyknete prechádzať, možno tu nájdete pár dobrých tipov, kam na dobrý obed, večeru či víkendové posedenie.

City restaurant v centre M Park s gurmánskymi lahôdkami

Necelý rok je otvorená reštaurácia City restaurant, situovaná v novom nákupnom centre M Park. Každý deň ponúka ako denné menu jednu polievku a štyri hlavné jedlá na výber, s možnosťou výmeny polievky za minerálku alebo citronádu. Ceny v rozpätí od 4,30 € do 4,90 € sú, vzhľadom na umiestnenie priamo v modernom nákupnom komplexe mierne vyššie, ale zodpovedajú kvalite jedál a úrovni reštaurácie. Nezriedka sú súčasťou obedovej ponuky aj také lahôdky ako bravčová panenka či lososový steak. Hostia City restaurant si okrem modernej kuchyne tiež pochvaľujú raňajkové menu, domáce dezerty s čerstvým ovocím, taliansku kávu, belgickú čokoládu alebo skvelé miešané drinky.

City restaurant - KTORÉ REŠTAURÁCIE V POVAŽSKEJ BYSTRICI PONÚKAJÚ NAJBOHATŠIE OBEDOVÉ MENU
Zdroj foto: City restaurant

Jednou z najobľúbenejších reštaurácií je už viac ako desaťročie Banco del Peru

Stálicou na gastronomickej scéne je exotická reštaurácia Banco del Peru s originálnym interiérom a výborným jedlom. Reštaurácia sa nachádza priamo v centre mesta pri veľkom parkovisku, v susedstve rôznych finančných inštitúcií. Z toho tiež pramení prvá časť jej názvu. Druhá naznačuje tematickosť a atmosféru reštaurácie v štýle Inkov a peruánskej kultúry. Neoznačuje sa však ako peruánska reštaurácia (pozn.: jedinou peruánskou reštauráciou na Slovensku je Casa Inka), hoci má v ponuke niekoľko špecialít inšpirovaných originálnou peruánskou kuchyňou. Špecifickým je aj ručne vyrábaný servis vypálený z kameninovej hliny, otvorený krb, salónik a vonkajšia letná terasa, všetko v autentickom štýle. Každý pracovný deň je v ponuke aj denné menu s jednou polievkou a tromi jedlami na výber. Hostia tejto „Peruánskej banky“ si pochvaľujú výborný pomer kvality a ceny, milý a profesionálny personál, ako aj veľmi širokú ponuku čajov.

Reštaurácie v Považskej Bystrici - Banco del Peru
Zdroj foto: Banco del Peru

Penzión Bystrica obľúbený aj na romantické večere

Viacero domácich mi na otázku, aká je podľa nich najlepšia reštaurácia v Považskej Bystrici, poradilo práve reštauráciu južanského typu v Penzióne Bystrica. Príjemné útulné priestory, vlastné parkovanie, ako aj detský kútik predurčujú toto miesto aj na rôzne pracovné či rodinné posedenia. Výnimočná je aj pizza pripravovaná kuchármi priamo pred očami hostí v originálnej pizza peci. Posedenie na terase aj počas chladnejších večerov spríjemňujú deky, ktoré sú zákazníkom k dispozícii. V pestrom jedálnom lístku reštaurácie Bystrica nájdeme aj bohaté raňajky,  široký výber jedál a nápojov, okrem iného aj detské či vegetariánske jedlá, ako aj výborné domáce zákusky. Denné menu v cene 4,50 € obsahuje polievku a výber z troch hlavných jedál. Reštaurácia je tiež obľúbeným miestom Bystričanov na romantickú večeru vo dvojici.

Penzión Bystrica - Považská Bystrica
Zdroj foto: Penzión Bystrica

Námorníkove koleno a veľké porcie

Ďalšou reštauráciou, do ktorej sa oplatí v Považskej Bystrici zájsť, je obľúbená reštaurácia Námorník, nachádzajúca sa v blízkosti kúpaliska. Preslávené je najmä koleno u Námorníka, ale ľudia si pochvaľujú aj iné jedlá ako bryndzové halušky či rebierka a najmä veľké porcie a širokú ponuku jedál. Obedové menu má výber trošku skromnejší, každý deň ponúka jednu polievku a jedno hlavné jedlo v cene 3,70 €. Ale v jedálnom lístku nájdete množstvo ostatných jedál za veľmi kamarátske ceny, preto nie je vylúčené, že si na obed dáte aj niečo chutné priamo z lístka. Napríklad aj špecialitku – vyprážané syrové korbáče. :) Prednosťou reštaurácie Námorník je tiež vlastné parkovisko či rozvoz jedál.

Námorník reštaurácia Považská Bystrica
Zdroj foto: Námorník reštaurácia – Facebook stránka

Najbohatšie denné menu nájdete v týchto troch reštauráciách

Reštaurácia La Mina s podtitulom „rýchlo, zdravo, chutne“ sa nachádza v nákupnom centre M Park, rovnako ako prvá uvedená reštaurácia. Zákazníci si tu môžu každý deň vybrať z dvoch polievok, šiestich jedál a z dvoch dezertov za zvýhodnenú cenu a tiež z ponuky štyroch špeciálnych šalátov. Menu sa podáva v pracovné dni do 18.00 a v sobotu do 16:00, a tak aj oneskorenci, ktorí inde menučka nestíhajú, si tu prídu na svoje.

Rovnaký počet obedových jedál ponúka aj rodinná reštaurácia Oáza na okraji Považskej Bystrice v smere na Žilinu. Ceny menučiek sú v rozpätí od 3,70 € do 5 €. Vždy je v ponuke aj nejaké špeciálnejšie jedlo, ako napríklad grilovaný losos, panenka či steak. Reštaurácia sa hrdí tým, že nevarí z polotovarov a má aj vlastnú bylinkovú záhradku. Veľmi peknou je nedávno zrekonštruovaná reštauračná časť, taktiež nechýba terasa a detský kútik a pred reštauráciou sa nachádza veľké parkovisko. Vďaka nemu je Oáza vhodnou zastávkou aj pre motoristov prechádzajúcich ďalej cez toto mesto.

Oáza reštaurácia Považská Bystrica
Zdroj foto: Oáza Považská Bystrica – Facebook stránka

Netradičnú formu denného menu pripravujú v reštaurácii Garni hotela neďaleko autobusovej stanice či mestských štadiónov. Každý deň je v ponuke iná polievka a ako hlavné jedlo je na výber v jednom týždni každý deň 7 rovnakých jedál. Ak vám nejaké jedlo chutilo, môžete si ho tak v danom týždni ešte zopakovať. :) Toto denné menu navyše platí aj počas víkendov a súperí o zákazníka s najnižšou cenou: 3,30 €. Reštaurácia disponuje aj peknou letnou terasou s detským kútikom a salónikom.

Hotel Garni Považská Bystrica
Zdroj foto: Hotel Garni

Motorkársky rodinný podnik s chutnými menučkami

Chutné a cenovo výhodné denné menu ponúka aj rodinný podnik Reštaurácia Hošták neďaleko obchodného domu Tesco. Reštaurácia s drevenými stolmi a motorkárskymi dekoráciami sľubuje fantastické jedlá a úžasnú obsluhu. Okrem toho ponúka tiež atrakcie ako biliard a stolný futbal, bezproblémové parkovanie priamo pred reštauráciou a pravidelné hudobné večery, predpokladám že rockovejšieho motorkárskeho rázu. V rámci denného menu za 3,70 € dostanete polievku dňa a na výber jedno zo štyroch hlavných jedál.

Reštaurácia Hošták Považská Bystrica
Zdroj foto: Reštaurácia Hošták

10 % zľava v deň vašich narodenín a pestré menučka (aktualizované ceny 14.4.2016)

Na sever od centra mesta, v časti Považské Podhradie, sa nachádza Hotel a reštaurácia Podhradie. Ponúka chutné jedlá z čerstvých a kvalitných surovín priamo od domácich farmárov a na obedové menu jednu polievku za 1,30 €, jedno mäsité hlavné jedlo za 4,90 €, druhé vegetariánske z 4,30 € a dve celotýždenné minútky. V ponuke je za zvýhodnenú cenu vždy aj nejaká sladká maškrta. Okrem menučiek a rodinných či firemných akcií si tu môžte dať aj raňajky, počas leta napríklad aj na priestrannej letnej terase. Ak máte narodeniny alebo meniny, dostanete tu navyše 10 % zľavu z účtu na jedlá z a la carte menu.

Hotel Podhradie Považská Bystrica
Hotel Podhradie Považská Bystrica
Zdroj foto: www.podhradie.com

A teraz už viete, kam na menu v Považskej Bystrici. Ak sa vám na základe tohto článku podarí niektorú z uvedených reštaurácií navštíviť, budeme radi, ak nám napíšete vašu skúsenosť. Prajeme vám, aby to všade boli len pozitívne a spokojné návštevy. Ak máte nejaký ďalší tip na reštaurácie v Považskej Bystrici, ktoré sa oplatí navštíviť, napíšte nám o tom v komentároch nižšie.

zdieľať tento článok na:

FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin

sledujte nás na:

FacebooklinkedininstagramFacebooklinkedininstagram